Satanismus v metalu - Fanatismus vs. Póza

Všeobecná diskuse o metalové hudbě.

Satanismus v metalu - Fanatismus vs. Póza

Příspěvekod Terror » prosinec 29, 2009, 8:34 am

Několikrát se tu v různých tématech podobná věc řešila. Tady to snad bude po kupě.

Mám na to možná zde ne zcela populární názor. Veškerý humbuk kolem satanismu a vůbec všech "pravých a jedinných smyslů života" je totální kravina. Musím přiznat, že různé odznaky satanské víry k metalu prostě patří. Obrácený kříž, Bafometův pentagram, či číslo bestie jsou takovou image metalu, stejně jako třeba lebka a paroháč. Ovšem vidím v tom jenom a pouze snahu odlišit se od ostatních a přitom zabalit celý metalový svět do jisté uniformity.
Proto nechápu a nahlas se směju všem těm rádoby true kapelám, které na koncertech porcují hlavy černým kohoutům, cákají na zpocené fanoušky prasečí krev, vydávanou za pannenskou a věnují svou nejnovější desku Belialovi. Všechno je to jenom póza, marketingový tah, aby se jinak průměrná smečka dostala nahoru. A to se netýká jenom satanismu, ale všech tzv. "životních postojů umělců".
Mám rád kapely, které si tohle přiznají, umí si z toho udělat srandu a vůbec hudbu berou jako zábavu. Ona totiž hudba JE zábava. Kdo ji bere jinak - jako poselství nebo smysl života, patrně není duševně v pořádku.
Muzika se má dělat protože mě to baví a ne kvůli tomu, že mě navštívil Satan v podobě staré seschlé uklízečky a několika ranami true smetáku mě donutila udeřit do strun a hlavy místního faráře.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Re: Satanismus v metalu - Fanatismus vs. Póza

Příspěvekod Stribok » prosinec 29, 2009, 11:02 am

Myslím že by to chtělo trochu tolerance :cool: já osobně satanista nejsem, ani k tomu nějak moc netíhnu, protože Satan i Jahve jsou pro mě jen výplody jednoho mě ne zcela sympatického středovýchodního národu...nicméně znám pár lidí kteří toto uznávají jako životní filosofii, pravda je že si to většinou vykládají po svém, ale znamená to pro ně vymanění se z okovů a svobodu.....osobně mi to nevadí, lepší než katolictví v metalu :) ale pro spoustu hudebníků je to póza ze které chtějí vytřískat prachy, o tom se snad ani nedá diskutovat...
Stribok
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Antikrist » prosinec 29, 2009, 11:50 am

Ta krev nebo prasečí hlavy se mi líbí aspoň ten koncert není jen nudné odehraní skladeb a jít dom,takhle je s toho zábava a jak psal Terror hudba má být zábava takže s tím problém nemám.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Belenus » prosinec 29, 2009, 12:04 pm

Tiež sa mi to páči keď majú takéto blbosti na pódiu,je to zábava lepšie ako keby tam mali nudne stáť a hrať.A nech si ospevujú Satana-mne je to jedno je to ich vec.Ale keď už ho v svojej hudbe ospevujú nech to aj nejako vyzerá,nech je tá hudba ozaj diabolská a nie iba nejaká hudba,ktorá sa hrá na strašné zlo a pritom je to nič.V tomto sa mi páčia Immortal,tí sa o takéto veci nezaujímajú ani nezaujímali.Stačí im počkať dokým nie je zima a potom tvoria a tie albumy sú určite lepšie ako nejaké trve satanic bands.I keď spočiatku sa nechali ovplyvniť ostatnými trve norwegian bandami,ale potom sa rozpamätali.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod 7hellscream7 » leden 7, 2010, 11:44 pm

Ľudia sa zas čudujú, ako môže kresťan ako ja (fakt som kresťan oficiálne, niežeby som za to život dal ale.. :) ) môže počúvať satanistické kapely... Ja s tým problém nemám, mnohý sú fakt ako vravíte pózery, a sú asi takí satanisti ako ja :D
"Hej, Slováci, ešte naša slovenská reč žije, dokiaľ naše verné srdce za náš národ bije.
Žije, žije duch slovenský, bude žiť naveky,hrom a peklo, márne vaše proti nám sú vzteky!"
7hellscream7
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Syzygy » leden 8, 2010, 6:30 am

Stribok píše:Myslím že by to chtělo trochu tolerance :cool: já osobně satanista nejsem, ani k tomu nějak moc netíhnu, protože Satan i Jahve jsou pro mě jen výplody jednoho mě ne zcela sympatického středovýchodního národu...nicméně znám pár lidí kteří toto uznávají jako životní filosofii, pravda je že si to většinou vykládají po svém, ale znamená to pro ně vymanění se z okovů a svobodu.....osobně mi to nevadí, lepší než katolictví v metalu :) ale pro spoustu hudebníků je to póza ze které chtějí vytřískat prachy, o tom se snad ani nedá diskutovat...

další v řadě lidí, co se budou snažit tvrdit, že satana vymysleli židi..? :?:

Jinak rozhodně mi nějaká pseudosatanášskáá image nevadí, sám ji tak trošku vyznávam, furt je to podle mě lepší, než magoři typu Infernus :D
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Úchyl z parku » leden 8, 2010, 12:46 pm

Pokud se na podiu nepálí Bible, tak vydržím asi všechno.
Obrázek
http://lolitky-brno.own.cz/
http://veneaglorthiel.blog.cz/
Along, within and through the years. As stray as they never knew the way
Allay the doubt, subdue the fear. Afraid they never knew your name
Úchyl z parku
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Antikrist » leden 8, 2010, 2:21 pm

Úchyl z parku píše:Pokud se na podiu nepálí Bible, tak vydržím asi všechno.

To dělají jenom ty drsné satanistické kapely z Prahy,u nikoho jiného sem to neviděl což je dobře.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Dathremar » leden 8, 2010, 4:17 pm

Antichrist píše:
Úchyl z parku píše:Pokud se na podiu nepálí Bible, tak vydržím asi všechno.

To dělají jenom ty drsné satanistické kapely z Prahy,u nikoho jiného sem to neviděl což je dobře.

jj napríklad Behemoth :D
Láska k našej otčine, je našim zákonom!
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Antikrist » leden 8, 2010, 4:53 pm

Behemoth vážně pálí / trhají na koncertech bibli?
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Dathremar » leden 8, 2010, 4:57 pm

Antichrist píše:Behemoth vážně pálí / trhají na koncertech bibli?

jj a chvastali sa tým aj na koncerte ktorý mal byť na Slovensku, ale kvoli tomu ho zrušili lebo slovensko je plné katolíkov, ktorý sa šli z toho posrať.
Láska k našej otčine, je našim zákonom!
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Antikrist » leden 8, 2010, 5:18 pm

Tak to bych do nich neřek,ale stejně důležitá je hudba a Behemothti hrají dobře takže mi to zas až tak nevadí.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Belenus » leden 8, 2010, 6:19 pm

No je to tak a to ma dosť vytočilo keď ich tu zrušili,ale zaujímavé,že napr.Marduk sem pustia a ten už im vôbec nevadí,ale musím uznať,že to s tou Bibliou je dosť trápne.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Varg » leden 9, 2010, 5:19 pm

Ha ...tady jsem nějak zapoměl napsat své moudra :prayer:

Pro mne je jakákoliv víra v satana a podobné čertovinky jen snůškou nesmyslů na strašení malých dětí a babiček jdoucích na svou nedělní mši.
Samozřejmě že i já jsem nosil symboly satanismu na svém zetlelém těle,ale myslím si že vždy jen jako doplněk hader a poctu svým oblíbeným kapelám.
Vždyť v samotných začátcích byli i slovutní Hypocrisy,Kreator,Sodom a hromada dalších ze satanem spojováni.
Záleží na inteligenci samotných muzikantů a nás posluchačů až kam jsme schopni s nějakou vírou zajít.

Já osobně to mám tak s obýváku do předsíně a tam se změním v normálního
ateistu,milujícího otce a ještě nevím co.

Takže dle mně k metalu neodmyslitelně obrácené kříže a podobné kravinky patří ale vypalovat kostel a nebo vraždit k vůli tomu nehodlám.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod pan.balu » leden 9, 2010, 6:17 pm

tak pod to se mohu podepsat :arrow:
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Stribok » leden 9, 2010, 7:16 pm

Syzygy píše:
Stribok píše:Myslím že by to chtělo trochu tolerance :cool: já osobně satanista nejsem, ani k tomu nějak moc netíhnu, protože Satan i Jahve jsou pro mě jen výplody jednoho mě ne zcela sympatického středovýchodního národu...nicméně znám pár lidí kteří toto uznávají jako životní filosofii, pravda je že si to většinou vykládají po svém, ale znamená to pro ně vymanění se z okovů a svobodu.....osobně mi to nevadí, lepší než katolictví v metalu :) ale pro spoustu hudebníků je to póza ze které chtějí vytřískat prachy, o tom se snad ani nedá diskutovat...

další v řadě lidí, co se budou snažit tvrdit, že satana vymysleli židi..? :?:

Jinak rozhodně mi nějaká pseudosatanášskáá image nevadí, sám ji tak trošku vyznávam, furt je to podle mě lepší, než magoři typu Infernus :D

Podle mě je vcelku dost nepopiratelný že satana vymysleli židi :D
Stribok
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Varg » leden 9, 2010, 7:22 pm

Stribok: v tomhle s tebou nesouhlasím.
Peklo a satan se objevuje v různých obměnách už dávno před tím než se o nějakých židech vědělo.
Nezáleží jaké má jméno ale záleží na té podstatě toho výplodu.
Třeba islám má několik pater pekla takže tam těch rohatých paňáčků bude mít taky víc......

Nehledě k tomu že ve Starém zákoně moc zmínek o samotném rohatém moc není ty přichází až s Novým zákonem což by i tak znamenalo na výplod křesťanů.
Ti potřebovali držet své nově získané a zotročené ovečky ve strachu před svou narůstající mocí.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Syzygy » leden 22, 2010, 11:53 am

Varg píše:Stribok: v tomhle s tebou nesouhlasím.
Peklo a satan se objevuje v různých obměnách už dávno před tím než se o nějakých židech vědělo.
Nezáleží jaké má jméno ale záleží na té podstatě toho výplodu.
Třeba islám má několik pater pekla takže tam těch rohatých paňáčků bude mít taky víc......

Nehledě k tomu že ve Starém zákoně moc zmínek o samotném rohatém moc není ty přichází až s Novým zákonem což by i tak znamenalo na výplod křesťanů.
Ti potřebovali držet své nově získané a zotročené ovečky ve strachu před svou narůstající mocí.

copy that
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Varg » leden 22, 2010, 5:47 pm

Syzygy to znamená co?
Engliš fakt neumím :oops:
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Belenus » leden 22, 2010, 5:55 pm

Doslova je to skopíruj to,ale znamená to,že s tým súhlasí.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Další

Zpět na Všeobecně o metalu