Originálky

Všeobecná diskuse o metalové hudbě.

Originálky

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 1:07 am

Tak sa pýtam ja vás, kludne sa pýtajte mňa. Čo vy a originálky? kupujete ich, alebo nie? ako to vidíte snimi aký je váš postoj.
Láska k našej otčine, je našim zákonom!
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Re: Originálky

Příspěvekod Antikrist » leden 23, 2010, 9:40 am

Už mám vyhlídnuté Inferno a Mayhem,rád bych si kupoval víc originálů,ale nejsem boháč takže doma mám jenom pět originálů.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Belenus » leden 23, 2010, 9:48 am

Aj ja mám len päť originálov,ale mám vyhliadnutý Draugen,tak dúfam,že ho niekto dovtedy nestihne kúpiť.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Terror » leden 23, 2010, 10:46 am

Já mám teda originálek trochu víc. Před érou MP3 jsem kupoval hlavně originální kazety, těch mám zhruba šedesát. Pak přišly CD, těch už je jenom 16. Převážně jde o kapely Benediction, Edge of Sanity, Therion a Morbid Angel. V současné době už originály nekupuju. Ale pokud přijde doba, kdy se na novinových stáncích objeví CD s pořádnou muzikou do padesáti korun, nebudu váhat. Zatím tam jsou pouze hity od Koláře, Landy a Bartošové, což teda ne-e.
Byla by to celkem zajímavá událost, kdyby na pultech leželo CD Cladestine od Entombed v edici Old School Death vol.135. :D
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Papitorial » leden 23, 2010, 11:20 am

Jak říká dědek jsme v éře mp3 a co de zkouším stahovat... Originály v poslední době kupuju vlastně jen občas v distrech na akcích. A jen když narazím na něco fakt gut. Jinak orig. kazet mám nastřádáno cca 120 kusů převážně crust,grind,death a nějaký ty punčíky. CD nevedu krom pár promo desek a kompilaček z Obscenu....

Občas se pocestě z hokny stavím v jedný zastavárně, borec tam vykupuje céda i kazety a prodává je od 5,- do 20,-/kus. Zrovna minulej tejden jsem tam narazil na To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth od Entombed, za 15,- a Cool Mortification od Krabáčů za 10,- páč byl trochu zválenej obal :| ...
Papitorial
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Antikrist » leden 23, 2010, 11:23 am

Podle mě je určitě škoda že lidi kupujou malo origoše.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Stribok » leden 23, 2010, 11:26 am

Já se přiznám že taky nejsem vlastník zrovna hor originálních CD, ale kam mi paměť sahá tak mám doma nějaká CD od XIII století (byly ve slevě). Pak dvě CD Kampfar a jeden Heidevolk....jo a ještě Evangelion od Behemothu.
Stribok
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 11:26 am

Ou to sa mi páči, že sa to takto uchováva, som síce od vás podstatne mladší, ale originálov si neskutočne vážim, hlavne keď je to na kazete alebo platni, ale samozrejme mám rád aj CD.

Mp3 sú hnus hudba je okresaná a keď to porovnáte s originál CDčkom tak je to veľký rozdiel. Samozrejme aj pocity z originálu a mp3 shitformatu sú úplne inšie.
Vždy keď mám peniaze a narazím na niečo čo za to stojí tak si to zaobstarám, buď je to na koncerte alebo objednám cez kamoša, poprípade aj pekne zachovalé kúsky z druhej ruky.

Posledne som neodolal na koncerte a kúpil som si od Nergua Bunget album Maiastru Sfetnic a včera mi kamoš priniesol ďalšie dva Astrofaesy do zbierky.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Antikrist » leden 23, 2010, 11:30 am

Pravda,když to posloucháš z originálu tak máš takový pěkný pocit teda aspoň já,ale zase všechno v originálu taky nejde,vždycky jsou problém finance.
Antikrist
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 11:33 am

Antichrist píše:Pravda,když to posloucháš z originálu tak máš takový pěkný pocit teda aspoň já,ale zase všechno v originálu taky nejde,vždycky jsou problém finance.

To je samozrejme, ja ich tiež nevlastním nejak veľa....napr, obdivujem kamoša, on zmazal všetky mp3 a má len to čo má na originále. Včera som uňho počúval hudbu z kaziet, a ukazoval mi platne. Poviem ti čumel som na to ako malé dieťa na novú hračku.

Samozrejme ešte ktomu je tam neporovnatelne kvalitnejší zvuk.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Belenus » leden 23, 2010, 11:58 am

Tak čo sa týka kvality zvuku je to rozdiel,najlepšie mp3 čo som stiahol malo 320kbps a na originálkach som mal tuším že okolo 1100kbps.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 12:01 pm

Belenus píše:Tak čo sa týka kvality zvuku je to rozdiel,najlepšie mp3 čo som stiahol malo 320kbps a na originálkach som mal tuším že okolo 1100kbps.

No ide o to že ten originál je to mp3 formátu vždy okresaný, však bežný album má tak okolo 100mb čo stahujeme a na originále by mal od 500-600Mb to znamená že tá hudba je 6x zkresaná čo častokrát spraví z daného albumu úplný odpad.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod pan.balu » leden 23, 2010, 12:03 pm

tak original CD mám asi 500,něco metalových videokazet,DVD a takových 200 MC kazet.

originály bych samozřejmě kupoval dál,ale jak asi pro většinu,problémem jsou finance,takže ted přibude vždycky jen pár kousků za rok,třeba na BA vždycky něco koupím
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 12:04 pm

pan.balu píše:tak original CD mám asi 500,něco metalových videokazet,DVD a takových 200 MC kazet.

originály bych samozřejmě kupoval dál,ale jak asi pro většinu,problémem jsou finance,takže ted přibude vždycky jen pár kousků za rok,třeba na BA vždycky něco koupím

krása, úctyhodná zbierka ;)
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Terror » leden 23, 2010, 12:06 pm

Ono taky hodně záleží, na čem to posloucháš. Mě šla věž do důchodu, takže používám jenom PC, autorádio a MP3 přehrávač. Na to mi to šustění stačí. A jde sehnat spousta alb ve formátu FLAC, takže takový rozdíl v tom není.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 12:09 pm

Terror píše:Ono taky hodně záleží, na čem to posloucháš. Mě šla věž do důchodu, takže používám jenom PC, autorádio a MP3 přehrávač. Na to mi to šustění stačí. A jde sehnat spousta alb ve formátu FLAC, takže takový rozdíl v tom není.

Yop to sa dá, ale predstav si ako rýchlo potom zapníš HDD :)

No ja teraz plánujem zohnať vežu poprípade niečo staršie kde by bol aj gramofon a kazety.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Terror » leden 23, 2010, 12:17 pm

Zaplním HDD. Hm. Vypalovačka - znáš? :D :goodman:
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Dathremar » leden 23, 2010, 12:25 pm

Terror píše:Zaplním HDD. Hm. Vypalovačka - znáš? :D :goodman:

Znám, ale ja radšej origo ;) Tomu sa proste nič nevyrovná. Posledne som si kúpil na koncerte Neguru Bunget album Maiastru Sfetnic a bol som z toho CD celý natešený :)
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Belenus » leden 23, 2010, 12:30 pm

No o zaplnenom HDD mi niečo hovorte,mám iba 80 gb takže raz za mesiac musím poprepalovať všetku hudbu aby som mal miesto na ďalšiu.
Belenus
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod pan.balu » leden 23, 2010, 1:03 pm

jj,origošky mají své kouzlo,miloval jsem ten pocit,když mi přišel balík s CDs a já ho rozbali a vykoukl na mne např: krasný digipack Carpatian Forest. prohlížet si se zálibou booklet a poslouchat album :cool:
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Všeobecně o metalu