Originálky

Všeobecná diskuse o metalové hudbě.

Re: Originálky

Příspěvekod Dark666 » leden 5, 2013, 12:43 pm

Myslím že koupí originálního nosiče podpoříte band. Vím že v dnešní době kupovat originály není lehké, ale snažím se alespoň jednou za měsíc nějaké to CD pořídit. Počet mých originálních CD je 183 + 3 kusy na poště :D
Dark666
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod aldacz » únor 10, 2013, 2:13 pm

Osobně si myslím že stahováním mp3ojek má plno lidí v pc spíš kvantitu než kvalitu hudebních cd.Kdybych si mněl cd kupovat určitě se budu hodně dlouho rozmýšlet jaký cd který kapely si koupím.Stahováním tato věc odpadá a pak toho máme kvanta a ani se to nestíhá všechno poslouchat.Je to jen můj názor tak se kdyžtak nezlobte.
aldacz
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Dark666 » únor 15, 2013, 7:22 pm

Aldacz: Plně s tebou souhlasím, mít v PC kvantitu mptrosek není v dnešní době žádný umění ale mít kvanta dobré muziky (na každém jedinci záleží výběr muziky) na CD či LP nebo DVD to je teprve umění. A myslím že by mohlo i vzniknout téma kde by se člověk mohl pochlubit jakou rariru doma vlastní ať v podobě CD nebo LP samosebou že dle jeho uvážení.
Dark666
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Odifus » únor 21, 2013, 7:49 am

samozdřejmě se dá udělat pěkná sbírka na kterou může být člověk patřičně hrdý, ale musí na to být prachy...
já teda zdaleka nestahuju všechno, ale jen to co mě vyloženě zaujme... problém je taky dneska v tom že si spousta lidí ty CD nemají pořádně ani na čem pustit... já osobně posloucham hudbu jen z MP3.. kde kdo si o mě může myslet, že jsem hňup, ale situace je taková, že nemam 30 000 na pořádnou aparaturu aby byl zvuk tak dobrý jako mam přez ipod a kvalitní sluchátka a poslouchat to z nějakýho šuplíku jen pro ten pocit, že to jede z origoše mě moc nebere... a hlavně poslouchám hudbu hlavně v práci nebo když někam cestuji... kupuju si výhradně CD jen domácí UG scény abych kromě navštěvování koncertů co nejvíce tuto scénu podpořil, ale i tyto CD končí na poličce a mam je převedené do mp3 kde je poslouchám... co se týče kupování CD profláklých kapel tak to jsou pro mě vyhozené peníze... zahraniční kapely podporuji tím, že chodím na koncerty... nejvíc by mi asi vadilo dát 300,- za hudbu a pak kolikrát skoro polovinu ceny ještě české poště...
ale jak říkám ten kdo má doma pořádnou aparaturu, je sám případně jeho druhá polovička snese dané žánry, tak pro toho to musí být opravdu krásný koníček...
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod aldacz » únor 24, 2013, 11:29 am

Mám otázečku, jak může být lepší zvuk z mp3 než z origoš cd?Nemyslím to zle, já poslouchám obojí a z repráků.Mp3 pouštím z počítače připojeného na zesilovač, tudíž mám všechny mp3 poruce.To musíš furt hudbu v ipodu obměňovat?To by mně nebavilo tam furt něco přetahovat.Asi jsem ze staré školy-je mi 35 let :) .
aldacz
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Odifus » únor 25, 2013, 8:20 am

Asi jsi mě špatně pochopil... myslel jsem to tak že z ipodu se sluchátkama je lepší zvuk než přes nejaký šunt bedny a original CD... samozdřejmě když pustíš na téže aparatuře přes stejné bedny original CD a MP3 tak líp bude znít origoš...
já osobně si hudbu která hraje třeba z beden počítače nedokážu pořádně užít... na to abych si ji užil stejně jako když si to pustim přes sluchadla bych potřeboval aparaturu min za 30000 a to nemam a jak jsem psal by to pro mě bylo i zbytečné... jinak s tou kapacitou...
jelikož ipod má kapacitu 160 GB tak mam taky vše při ruce a to vlastně pořád... :cool:
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod aldacz » únor 25, 2013, 9:06 pm

Tak to potom jo, dík za objasnění. :partyman:
aldacz
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Papri » únor 25, 2013, 10:55 pm

Tak ja odpovim na uplne prvni otazku.

Originalky si kupuju, ani mi nejde o to podporit kapelu jako o to mit hezkou sbirku, mit dobry pocit, a hlavne mit hudbu ulozenou na mediu ke kteremu nevede kabel, tudiz se mi nevymaze.

Kupuju samozrejme srdcovky a alba jejich davno vydana, stejne jako novinky. Urcite doporucuju portal Musicrecords.cz jestli muzu udelat malou reklamu, ceny tam jsou proklate nizko, vubec nejnizsi, a vetsina starsich alb co mam rad tu stoji standartne 180KC. To mi pak nedela problem misto planovane petistovky utratit treba o 2000 navic.

Co se tyce baleni, tak mam rad i Digipacky, ktere se sice pri poniceni nedaji nahradit ale casto obsahuji bonustracky a vetsinou a hezky vypadaji, takze ty CDcka plni i esteticky dojem a muzu se pochlubit treba navsteve jakou to mam hezkou krabicku. Ale hlavni je samozrejme to medium.

Jen me v dnesni dobe trapi Re-edice ktere maji vetsinou "lepsi" zuk, jenze vetsine fanousku proste sedi ten stary spinavejsi. Problem je ze desky 20 let stare uz se temer nedaji sehnat, pouze v remasterech takze se spokojim i s temi, napr u starych asphyx nebo death. Postupem casu jsem si na ne zvykl.
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod terror24 » červen 27, 2013, 6:37 pm

Ze starych casu mam spoustu veci na CD a jinak mam plny comp MP3. Kdyz me neco bavi a kapela je sympaticka a chci ji podporit, koupim si vinyl k naplneni sberatelske obsese. Neni nad to si prohlizet velkej obrazek na obalu a barevnej asfalt. Za posledni dobu jsem si krome obligatniho HC, poridil na vinylu Bathory - Hammerheart zlatej double LP, Acrostichon Die hard limitovanou edici ze 100 kusu (naprosto luxusni provedeni jak je u Doomentia rec. zvykem), Hatred z Italie, paradni thrash/death jizda a pred casem mi kamos dovalil Master's hammer - Vracejte konve... ten obal je na LP nadhera.
Chtel jsem si koupit Falkenbach, ale jeho vyjadeni se k NS mi moc nesedlo, takze support nebude a kdyz jsem koukal treba na Murderous prod. a chtel si tam koupit nejaky desky a videl jak zvesela prodavaj nackovsky sracky, tak taky nic.
GOOD NIGHT WHTE PRIDE
terror24
New Member
New Member

Příspěvekod Demonaz » červenec 29, 2013, 8:30 pm

Presne tak nacky v zadnem pripade nepodporovat!!! Je dobre ze si nekdo najde cas a zjisti si co firma/label vydava pripadne co za aktivity provozuje atd...
Demonaz
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod aldacz » srpen 16, 2014, 3:52 pm

Tak dneska jsem si objednal : ENTRAILS - serpent seed LP
BOWEL FUCK / BUT split LP
BURYZONE ZINE č. 20
aldacz
Metal Novice
Metal Novice

Předchozí