Originálky

Všeobecná diskuse o metalové hudbě.

Re: Originálky

Příspěvekod Dathremar » květen 16, 2010, 9:17 am

Včera som od kamoša dostal Blood of Kingu - De Occulta Philosophia
Vordr - I
Vordr - III
Slowianski Mit o Stworzeni Swiata
Láska k našej otčine, je našim zákonom!
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Pest » květen 16, 2010, 1:05 pm

No, tak o Kingu bych teda moc nestál zrovna, čekal jsem od nich víc. Možná je to jen nekvalitní link na fóru, ale ten zvuk je otřes. :(
Pest
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Dathremar » květen 16, 2010, 6:05 pm

Mne sa Kingu páči, originál má uplne iný zvuk ako tie sračkárske mp3jky a má krásny digipack, taký sumerský mňam.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Thorleif » květen 16, 2010, 6:33 pm

Nesouhlasím s tím, co zde bylo napsáno o mp3, pokud je to kvalitní komprese (320kb/s) tak se vám neztratí nic, co by bylo schopný lidský ucho zachytit...
Ale jsem za jedno s tím, že je to něco jinýho mejt v ruce placku s kompletním bookletem, než data na disku...
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Dathremar » květen 16, 2010, 9:43 pm

Sorry, ale v tomto pravdu nemáš, i keď je to mp3 formát v kvalite 320, tak je tá hudba okresaná minimálne 6-7 krát a to počuť je. Pokiaľ človek nieje hluchý tak ten rozdiel počuje, minimálne v pozadí, atmosfére v horších prípadoch to počuť aj na nástrojoch a celkovom dojme.
O tomto som sa presvedčil na vlastné uši a testoval som to...
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Thorleif » květen 17, 2010, 6:32 am

Si mamlas...nejdřív si o tom něco přečti...při kompresi se ztrácí jen data, který buď neslyší lidský ucho/nevnímá lidskej mozek...
Na super ultra brutal sluch ti nenastavím....
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Dathremar » květen 17, 2010, 11:06 am

Nemusíš hneď nadávať ja sa stebou bavím slušne, tak nevyskakuj. Tu ide o to, že sme sa zle pochopili, ja som myslel celkové prehrávanie mp3 formátov na PC oproti prehrávaniu na kvalitnej hi fi s originálom a tam rozdiel teda je riadny.
V pc bude originál a 320 mp3 to isté...
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Thorleif » květen 17, 2010, 11:17 am

Nechtěl jsem tě urazit...tohle mi vždycky lehce zvedne krevní tlak...
Osobně se domnívám, že pokud si vypálíš mp3 (320kbps) a pustíš si to na hifině, jak říkáš tak nepoznáš rozdíl od originálu...pokud to bude teda opravdu kvalitně zkomprimováno...
Pointa je v tom, že při kvalitním převodu se ti neztratí nic, co bys byl schopen slyšet/vnímat...
Osobně jsem to nezkoušel, ale vím, že pokud máš na pc kvalitní repro a dobrou zvukárnu, tak stejně nic nepoznáš...
Mohl bych i konkrétně vypsat, které data se ztrácejí při kompresi...Jednak jsme to brali na střední a druhak se o to zajímám...
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Dathremar » květen 17, 2010, 11:33 am

Ano o tom som vravel, prehrávanie mp3 v pc a prehrávanie originálu na hi fi je rozdiel a tam spoznáš rozdiel. Pri menších formátoch už tú kvalitu rozoznáš aj medzi 320 a 128 a to aj v pc.
Tu, ale išo poukázať na myšlienku, že vcelkovom ponímaní, je krajšie mať originál ako sušt hudbu na harddisku a ani nevedieť čo počúvame. Tie booklety majú niektoré kapely krásne spracované a stojí to za to. A ten pocit z vypočutia z originálu je niečo iné ako z počítača, kde si to človek stiahol na blogu. Mp3 považujem možno za niečo, čo mi poradí " aháá tak toto sa mi páči , to chcem mať v originále " ale nie ako jediné prehrávanie hudby.
Takto to vidím ja, i keď tých originálov nemám až tak vela, tak ich pomaly zbieram.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Dathremar » září 29, 2010, 9:43 pm

Dnes mi pribudli do zbierky krásne albumy:

Drudkh: Songs of Grief And Solitude
Temnozor: Folkstorm Of The Azure Nights
Viter - Dzherelo
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Dathremar » listopad 2, 2010, 10:55 am

ďalšie kúsky do zbierky:

Graveland - Creed Of Iron
Ensalved - Hordanes Lands
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Rematar » listopad 4, 2010, 9:59 am

Já díky svému metalovému kamarádovi Deťákovi vlastním
již celé dvě originálky :D
A to: Emperor - Prometheus a Immortal - At The Heart of Winter
Ale ty Immortal stejně asi věnuju jedné osobě, aby měla radost
a nebyla pořád tak nevrlá...

Jsem zkrátka stahovač jako hrom, ale kdybych měla peníze,
určitě bych své oblíbené kapely podporovala kupováním jejich alb...
Rematar
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Metalista » listopad 6, 2010, 1:00 pm

já mám 66 Orginálu
např Arakain
Bon Jovi
Scorpions
Alanis Morissette
atd...
kdyby někdo věděl kde sehnat všechny CD např: Metalici nebo Iron Maiden byl bych velice vděčný samzdřejmně za rozumne ceny
Obrázek
Metalista
New Member
New Member

Příspěvekod Dathremar » listopad 14, 2010, 8:18 pm

Zo včerajšieho koncertu teda dve originálky:

Nokturnal Mortum - Goat Horns
Nebokraj - Na Rubeze
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Hanibal » listopad 15, 2010, 12:22 pm

na pátečním Mater Slavorum jsem si za příjemnou cenu pořídil Svatoboj od Trollech......škoda že můj studentský obnos v peněžence nenabývá velkých hodnot, zaslintal jsem nad originálkama od Pagan Reign :shock:
Og bakom synger skogene
Hanibal
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Dathremar » listopad 16, 2010, 12:45 pm

Rematar píše:Jsem zkrátka stahovač jako hrom, ale kdybych měla peníze,
určitě bych své oblíbené kapely podporovala kupováním jejich alb...

Tie CD niesu niekedy ani tak drahé, častokrát zoženiem dobré kúsky za 10€/250kč čo neni veľa. Za mesiac si kúpim tak dve tri originálky,
podľa financií. Radšej si kúpim Cd/Mc/DVD, ako by som mal fajčiť, alebo chlastať každý piatok.
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod WhiteWolf » listopad 17, 2010, 10:40 am

Uz to bude asi 5 let co sbiram pravidelne cd a dnes ma sbirka obsahuje asi 400 cd ( nechci vedet kolik to dela v prumeru za rok .)) ) prevazne black, pagan,folk, NSBM a to sbiram i kazety , dvd a do budoucna vinyly, kazdopadne pokud je nekdo blazen do sbirani cd tak je to hodne drahy konicek, i kdyz ja mam prevazne undeground a tam ty ceny si myslim ze jsou lidove, 250 kc v prumeru si myslim ze jde nebo ne? hlavne je to pro me vzdycky zazitek , kdyz mi dojde nove cd, tak se cely den kocham bookletem a pak si ho poustim, to si myslim ze se tomu nic nevyrovna .)) obcas z rozmarilosti jdu hlavne do digipacku .:)) No a taky si vlastne kupuju vytvor kapel, ktere mam rad a tim je podporim, proto se to neda s nicim srovnat. Kdybych mel vypsat asi 10 nejcennejsich cd z hlavy tak by to bylo:

1. Arkona - nocturnal arkonian hordes - 4 roky shaneni
2. Burzum - Aske ( prvni vytisky u nas 17 let stare )
3. Burzum - Det som engang Var ( 16 let stare )
4. Burzum - Hviss lyset tar oss ( 16 let stare )
5. Mayhem - Dawn of the black hearts ( 15 let stare album )
6. Temnozor - Uronica snov digipack
7. Kroda - Cry to me river digipack
8. Nokturnal Mortum - Lunar poetry ( 4 roky shaneni )
9. Svarga - Tam gde dremlyut lesa
10. Negura Bunget - om

tak me napada , ze tam chybi prvni alba Darkthrone, Inferno - v navratu pohanstvi sem dlouho shanel taky , no opravdu se to tezko vybira , malem bych zapomel dalsi prvni alba norskych , vychodoevropskych smecek, opravdu tezko vybirat :?:
WhiteWolf
New Member
New Member

Příspěvekod Dathremar » listopad 17, 2010, 10:55 am

Aaa mám MC Bialy Vitez a Stworz, paráda!
Dathremar
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Rematar » listopad 22, 2010, 5:00 pm

Dathremar: No nevím, jak pro Tebe, ale pro mě je hodně i stovka :D
Ale teď jsem si koupila aspoň album norských In Vein (mimochodem za 300 :D)
takže už to se mnou není snad tak zlé.
Rematar
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Waldemar » listopad 10, 2012, 4:51 am

...samozrejme zbieram original CD - metalove uz v dnesnej dobe minimalne - iba ak narazim na nejaku vec ktoru som maval rad a teraz to lenb doplnujem do zbierky.. ale metalovych som mal neviem. .mozno 250-300 kusov.. asi 50 sa nenavratne stratilo poziciavanim ale to uz je jedno - snad aspon sluzia niekomu k pocuvaniu a uziva si ich.. Momentalne zbieram prevazne veci okolo ambietnu, industrialu, noise, idm, drone... a proste roznu elektronicku experimentalnu muziku - hlavne limitky D.I.Y. vyroba... tych uz je tiez celkom dost... aj riesim s kamosom label - ale len tak v malom - vyrabame/rozdavame/vymiename/predavame casto pod vyrobne naklady - casto su to veci z odpadovych materialov atd. - ved mrknite web: http://www.hlukove.mysteria.cz/nomad.htm ... Coskoro by som mal solo rozbehnut iny label zamerany prevazne na ambient/noise/industrial/experimental black metal ak sa snad bude darit a ludia si obcas nieco kupia - tych je velmi malo a aj na koncert za distrom sa stava ze sa preda z mnozstva titulov par kusov - niekedy ziaden...

Ohladne kvality zvuku - prosim Ta Stano - napis mi znacku zosilovaca, kablov a reproduktorov ktore pouzivas pri pocuvani digitalnych suborov - velmi by ma to zaujimalo lebo tu hanis format mp3 - osobne tiez povazujem mp3 za zly format ale je doba kedy vsetko zalezi na case a informacii - nizkokapacitny format ako je mp3 napr. v 320kbps je celkom kvalitny na pocuvanie v beznom hudobnom prehravaci za cca 50-100 euro kde mas rozne moznosti nastavenia zvukov - samozrejme zalezi na sluchatkach.. ak clovek pocuva na obycajnych ako su nejake koss porta pro tak tam nezbada ziaden rozdiel - tam su tak nahulene bassy a skreslenie zvuku extremne ze to nedokazes pocut.. Potom je tu este moznost ze pocuvat mp3 z velkeho PA systemu je badat - pri vyskach skladba je orezana a praska.. to bezne zbadas len pri kvalitnych sluchatkach alebo pri dobrej hifi sustave kde mas ako samostatny zosilovac(elektronkovy alebo tranistorovy), kable, repraky (ak pouzivas aktivne studiovky tak je to mozne pocut - ale to Ti je na domace pocuvanie na prd - ked na tom nemixujes/netvorit muziku) - zalezi teda na zdrojovom kode - ak pocuvas hoci horie mp3 formaty tak to mozes zachranit este prevodnikom - teraz su vyborne veci od http://www.casea.eu/
Ale kto uprednostni digitalny format tak ma navyber - kvalitnejsie nahrate mp3 nezbada rozdiel pri klasickom prehravani - ak ma dobry prevodnik tak to moze este viac zachranit... Ty si pisal ze zvuk je orezany a nepocut ho poriadne - preto by ma vazne zaujimalo na com pocuvas veci... Predpokladam ze cez nejake kvalitnejsie sluchatka...
Samozrejme tie veci stracaju na kvalite konvertom na digitalny format mp3 ale to su pre ludske ucho nepocutelne veci (teda ak sa bavime o konverzii kvalitnej) - su to veci ktore su skor meratelne..

Ale samozrejme nic nemeni fakt ze klasicky format ci uz MC, CD, LP nenahradi ani Flac ani nic ine.. proste to ked to clovek drzi v ruke, strukturovany papier, vona, dotyk potlace a ak tam je este okienko kde je rucne cislovanie limitky a pod.. samozrejme - originaly! - to pisem iba preto aby kupovali ludia aj tie moje/(nase) vydania :)
NO MUSIC = NO LIFE!
Waldemar
New Member
New Member

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecně o metalu