Alba roku 2013; 2014

Všeobecná diskuse o metalové hudbě.

Re: Alba roku 2013

Příspěvekod Asha » leden 4, 2014, 6:00 pm

1. Tristania - Darkest White
2. Amorphis - Circle
3. Revamp - Wild Card
4. Anneke Van Giersbergen - Drive
5. Battle Beast - Battle Beast
Asha
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Terror » leden 4, 2014, 7:30 pm

Já nevím. Stáhl jsem asi 90 alb, půlku jsem slyšel jednou, druhou vůbec. Nějakou představu mám, ale ještě s hodnocením počkám.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Lacrimas » leden 4, 2014, 9:27 pm

Noo tento rok je to těžké...vyšly dobré desky, ale asi nic co mě totálně rozsekalo...
1. In Vain - Ænigma
2. Caladan Brood - Echoes Of Battle
3. Summoning - Old Mornings Dawn
4. Heiden - A kdybys už nebyla vymyslím si tě
5. Kauan - Pirut
6. Satyricon - Satyricon
7. Ellende - Ellende
8. Leprous - Coal
9. Oranssi Pazuzu - Valonielu
10. Vallendusk - Black Clouds Gathering

Dál: Omnium Gatherum - Beyond, Extol - Extol, Mael Mordha - Damned when Dead atd

P.S. Díky Odi, měl jsem namysli poslední desku, ale nějakým záhadným způsobem jsem napsal předešlou :o :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Odifus » leden 6, 2014, 1:54 pm

poctivě ještě doposlouchávám a hodnotím... do konce Ledna sem určitě prdnu mé hodnocení a na přední sklo dálniční známku kterou jako každý rok tradičně vozím do poslední chvíle na prdeli v peněžence...
Jinak Lacri nechci být hnidopich, ale Kauan letos vydali "Pirut" ... albu "Kuu" je z roku 2011 :cool:
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » leden 8, 2014, 1:28 pm

Tak i ja jsem neco sesmolil. Letos jsem se te hudbe tolik nevenoval, takze zadny novy objev se rekl bych nekonal .

1. Dark Tranquillity - Construct

Když vaše srdcová kapela vydá nejodvážnejší desku od roku 1999 a zároveň nejchytlavější za poslední roky, tak je to jasná záležitost. Experimentovat se občas vyplatí, všechno dobře, deska roku!

2. Bodyfarm - The Coming Scourge

V době kdy Hail of Bullets vsází možná až moc na jistotu přijde jinný holandský šperk. Dokonalá deska která se nebojí do klasického žánru prinést i něco málo nových prvků.
S velkým předstihem nejlepší Old school DM deska roku.

3. Kataklysm - Waiting for the End to Come

Šance že Kataklysm nahrají dobrou desku se rovnala zázraku, natož že nahrají takhle dobrou desku. Po deseti letech úpadku kdy byla každá deska pomalejší a nudnější se hochům povedlo chytnout druhý dech.
Bicí jsou opět konečně smrtící (možná díky novému bubeníkovi) riffy chytlavé jak nikdy a hlavně je tu plno svěžích a odvážných nápadů. No ani ve snu by mě nenapadlo že tohle o Kataklysm někdy řeknu.

In Vain - Aenigma
The Resistance - Scars
Hatebreed - The Divinity of Purpose
Crocell - Come Forth Plague
Heaven Shall Burn - Veto
Deathstar - Beyond all fears
Fleshgod Apocalypse - Labyrinth
Entrails - Raging Death
Hypocrisy - End of Disclosure
Demonical - Darkness Unbound
Carcass - Surgical Steel
Katalepsy - Autopsychosis
Arsis - Unwelcome
Amorphis - Circle
Rotting Christ Kata Ton Daimona Eaytoy
Volbeat - Outlaw Gentlemen & Shady Ladies
Korn - The Paradigm Shift

Překvapení roku - Kataklysm - Waiting for the End to Come
- Korn - The Paradigm Shift
Vrátí se Head a hned to jde, basa duní, riffy mají říz, Davis zpívá jako nikdy. 12 let to trvalo, ale zadařilo se. Tahle deska měla vyjít hned po Untouchables.

Zklamání roku - Amon Amarth - Deceiver of the Gods
Jako když chce heavymetalová kapela začít hrát deathmetal. Je to strašně uhlazený, vyčpělý. Světlý momenty ta deska určitě má, ale celkově je to podprůměr.
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Syzygy » leden 11, 2014, 8:09 pm

Papri píše: Jako když chce heavymetalová kapela začít hrát deathmetal, celkově je to podprůměr.

To mluvíš o tom albu nebo celý diskografii? :roll:
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod sekitom » leden 12, 2014, 2:46 pm

Moje budú asi:

Entropia - Vesper
Darkthrone - The Underground Resistance
In Solitude - Sister
Deafheaven - Sunbather
Russian Cicles - Memorial
Regarde Les Hommes Tomber - Regarde Les Hommes Tomber
Cult of Luna - Vertikal
Kylesa - Ultraviolet
Kvelertak - Meir
Red Fang - Whales and Leeches
The Ocean - Pelagial
Whores - Clean.

Sklamanie - Subrosa - More Constants Then Gods
sekitom
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Odifus » leden 13, 2014, 8:47 am

novinka Deafheaven mi unikla a ihned zařazuji do poslechu mezi alba 2013... předchozí "Roads to Judah" mam hodně rád...
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Odifus » leden 15, 2014, 1:36 pm

první čtyřka...
(95%) Darkestrah - Manas (pro tuhle kapelu mam velkou slabost a i tohle album je super... hlavně song "Old Man")
(95%) Deinos Mastema - Suicide Art (tohle Album mě uzemnilo... náherné podání depressivu)
(95%) Imperium Dekadenz - Meadows Of Nostalgia (neskutečné album od začátku do konce a pak ještě 5 minut dunění v hlavě)
(95%) Aosoth - IV An Arrow In Heart (Dokonalost... kulervoucí a prdeldrtící dokonalost)
Pak tu máme krásný Československý Trojlístek... za který jsem obzvlášť rád...
(94%) Algor - Hierofania (tady se vyplatilo 10 let čekat... album co stvořili je dokonale propracované a já už se těším na léto na HFA kde si je snad poslechnu na živo...)
(93%) Korium - Do Komnát Večnej Zimy (Zima, Temnota, Utrpení... a kadence Darkspace... vynikající záležitost bratrů Slováků...)
(93%) Nic - Demo (tohle mě doslova smetlo ze židle a předčilo u mě v tomto ranku i Agrypnii ... )
A dále asi takto dle pořadí...
(92%) Dodsferd - A Breed of Parasites (výtečně propracované a krásné album ke kterému se budu hodně často a hodně rád vracet, a u kterého hodnocení určitě ještě poleze časem nahoru
(92%) Liveride - Старый месяц (nádherný blackový ambient)
(92%) Acacia - Tills Döden Skiljer Oss At (Jedna z těch hezkých věcí na tomhle hnusném světě... neskutečná atmosféra a dokonalé propojení stylů... miluju když mam při poslechu hudby nutkání si utrhnout hlavu a fláknout s ní o stůl)
(92%) Agrypnie - Aetas Cineris (tihle Němci opravdu ví jak Hudbou říct co chtějí... úderné, melodické, tvrdé, postapokaliptické... a já nevím proč si je pouštím tak málo...)
(92%) Ov Hollowness - The World Ends (svižnější než předchozí alba... nápaditý, s pěknou hradbou kytar a pěkně se to poslouchá... tohoto pána mam prostě rád.. rozhodně má co nabídnout)
(92%) Paysege d Hiver - Das Tor (parádní věc na to, když se rozhodnete jen tak prolítnout se večer po vesmíru, nebo při návratu z hospody usnout a zmrznout v lese... nádherný black ambient)
(92%) Smuteční Slavnost - Jsme z části oheň a z části sen (jsem moc rád za takovéto kapely v naší zemi...)
(92%) Smuteční Slavnost - Nářky věčného zatracení (nádhera...)

(91%) Kauan - Pirut (Bitevnější a smutnější mež předchozí tvorba, a stále se svou osobitou tváří... krásné album)
(90%) Armageddon - S H 666 (Krásná Francouzská nasranost - asi mají na co...)
(90%) Hope Drone - Hope Drone (hodně poctivá blacková záležitost)
(90%) Bucovina - Sub Stele (výborný Rumunský folk metal, který mi vždy zlepší náladu...)
(90%) So Hideous, My Love - Last Poem - First Light (post black metal přesně tak jak si ho představuji a navíc bod za to, že se mi novinka líbí víc než prvotina, což je u těchto kapel vzácnost)
(90%) Deafheaven - Sunbather (stejně jako u novinky kapely "So Hideous...... jsem moc rád, že nic nepolevilo na kvalitě po prvním vydaném úspěšném albu)
(90%) Djevel - Besatt av Maane og Natt (kvilitní, poctivej, Norskej říznej Black)
(90%) Falkenbach - Asa (povedené album, s krásnou atmoškou)
(90%) Heiden - A Kdybys Už Nebyla Vymyslím Si Tě (příjemné romantické album ... pro Heiden mam prostě velkou slabost...)
(90%) Satyricon - Satyricon (pánové opět nezklamali ať si říká kdo chce co chce...)

(89%) Peste Noire - Peste Noire (trochu mi sice trvalo než se mi album dostalo pod kůži ale vyplatilo se mu věnovat pozornost... mé hodnocení každým poslechem stoupá, takže jsem zvědav kde se nakonec zastaví...)
(89%) In Vain - Aenigma (výborné album, výborné kapely... předešlé album se mi ale líbilo o něco víc..)
(89%) Narjahanam - Wa Ma Khufiya Kana A'atham (pěkně vyvážené orient/metal všeho tak akorát a zní to opravdu pěkně... i vokál se mi dost líbí.. tady hodnocení asi časem taky poroste)

(87%) Code - Augur Nox (hodně zajímavá věc na kterou se ještě určitě kouknu blíž)
(87%) Horna - Askel Lahempana Saatanaa (moc toho od nich neznám, ale novinka se mi líbí... zlo a zas jen zlo)
(87%) Manegarm - Legions Of The North (pro někoho možná zklamáním roku... ne však pro Odifuse... mě to prostě baví)
(87%) Vallendusk - Black Clouds Gathering (tohle se mi hodně líbí... a neni to jen protože pocházejí z míst kde toto asi zrovna nefrčí, jak by mě mohl někdo nařknout...)
(87%) Officium Triste - Mors Viri (i v roce 2013 jsem si našel nějakej ten důmíček tak jak ho mam rád a ne žádný funeral...)

(85%) Black Crucifiction - Coronation of King Darkness (výborně zahranej, říznej BLack..)
(85%) Summoning - Old Mornings Dawn (hodně příjemné atmosferické album.)
(85%) Fen - Dustwalker (mam tuhle kapelu rád a toto album se nese v klasickém Fénování)
(85%) Hate - Solarflesh (mam tyhle kluky a jejich podání Deathu rád.. jen škoda události která je postihla v tomto roce. Proto k hodnocení 85% jeden křížek navíc...)
(85%) Thranenkind - The Elk (příjemná odnož Agrypnie a Heretoir...)
(85%) Rising - Abominor (trochu jiné než předešlá tvorba, kterou znam ale taky dobré)
(85%) Lustre - Lost in Lustrous Night Skies (album pěkné, ale ta plodnost kapely už začíná být zákeřná)
(85%) Vinterriket - Entlegen (krásná temná a melancholická hudba...)
(85%) Vreid - Welcome Farewell (Vreid jsou prostě Vreid... záruka kvality a neobvyklosti...)
(85%) The Resistance - Scars (i v deathu jsem si něco málo našel a tohle mě hodně zaujalo...)
(85%) Way to End - Various Shades of Black (Fracouzi opět nezklamali a naservírovali nám dávku něčeho... jiného ...)
(83%) Deathstar - Beyond All Fears (pánové prominou, ale prvotina se mi líbila asi víc)

(80%) Oranssi Pazuzu - Valonielu (asi se opakuji, ale nejsem jejich skalní fanoušek... něco v tom, ale přecejen je a možná k tomu taky jednou dospěju abych to patřičně ocenil)
(80%) Silva Nigra - Bible Bolestných Nářků (předešlé album mě prý moc nebavilo... tohle bude asi o něco lepší)

(78%) Caladan Brood - Echoes Of Battle (příjemný, výpravný jakýsi Dark metal)
(78%) Ekove Efrits - Nowhere (dost těžké na hodnocení a hlavně moc brzo na takovou hudbu... slyšel jsem jen jedenkrát a pocity jsou rozporuplné...)
(78%) ~Lair~ - Welcome to the Void (zajímavá avantgarda...)

(75%) Arkona (Pl) - Chaos.Ice.Fire (u novinky mam bohužel stejný problém jako u Arckanum, ale hudebně je to špica)
(75%) Prarod - Na Ceste k Zaniku (poslední kapela kterou jsem zahrnul do hodnocení alb roku 2013 a dobře jsem udělal... příjemná juchajda)
(75%) Altar of Plagues - Teethed Glory And Injury (bohužel, narozdíl od předešlé tvorby mě novinka moc nechytla)
(75%) Černá - Restoring Life (zpočátku mě to celkem chytlo, ale pak to zklouzlo k ničím nevybočujícímu post rocku)
(75%) Hypocrisy - End Of Disclosure (ale jo celkem mě to baví...)
(75%) Ildjarn - Those Once Mighty Fallen (Split Hate Forest) (toto splitko se nese v hrozném zvuku, což hodně kazí poslech, ale jinak je to ostré jako břitva alespoň část Ildjarn.. Hate Forest moc nemusím)
(75%) Burzum - Sôl Austan, Mâni Vestan (po několikátém poslechu musím říct , že jde o docela příjemný ambient)
(75%) Trist - Večerní Samoty (doporučuji pustit si toto album až budete chtít spáchat sebevraždu..)
(75%) Thrudvangar - Tiwaz (co jsem čekal, to jsem dostal... nic víc nic míň)
(75%) Concubia Nocte - Vlčou Krvou (EP) (u EPčka dost často marně čekám nějaký kus originality... když tomu pak není je to pro mě jen zbytečné krátké album...)
(75%) Athelstan - The Ride (parádní, nenáročná hudba, která se krásně poslouchá)

(73%) Týr - Valkyrja (docela příjemná oddychovka)

(70%) An Autumn for Crippled Children - Try Not To Destroy Everything You Love (pro mě zklamání... nesrovnatelné s předešlou tvorbou...vyměklé, líbivé)
(70%) Arckanum - Fenris Kindir (poslední dobou mě trochu irituje hlas zpěváka a jemu podobné...ale hudebně se mi to líbí...)

(60%) Dark Tranguillity - Construct (Ač mam DT celkem rád tak tohle album mě nebaví)
(60%) Fractal Gates - Beyond The Self (nejdřív to vypadalo, že mě to bude bavit, ale pak jsem to ani nedoposlouchal...)
(60%) Kalmah - Seventh Swamphony (ani nevim jak se mi to ocitlo v kompu, ale když už to tam bylo tak jsem poslechl a vymazal...průměr... nic víc. když jednou za sto let dostanu chuť na něco podobného tak sáhnu určitě jinam...)

(40%) Asgard - Eleonora Odhalení Jinotaje (ze zvědavosti jsem poslechl a vůbec mě to nebavilo...)

Objev roku: Deinos Mastema / Aosoth
Zklamání roku: An Autumn for Crippled Children
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LinDan » duben 4, 2014, 4:15 pm

Mě potěšily tyhle desky:

Ends With a Bullet - Ends With a Bullet (EP / modern metal, metalcore)
Oceans Red - Hold Your Breath (EP / electronicore)
TesseracT - Altered State (album / progressive metal, djent, ambient)
One Republic - Native (album / pop-rock)
Linkin Park - Underground XIII (album demáčů / nu-metal, alternative rock, electronica)
Amaranthe - The Nexus (album / modern melodic metal)
Persefone - Spritiual Migration (album, progressive melodic death metal)
LinDan
New Member
New Member

Příspěvekod jakarlito » prosinec 29, 2014, 11:07 am

Alba roku 2014

Opeth - Pale Communion
Souldrainer - Architect
Doom:VS - Earthless
Anathema - Distant Satellites
Loudblast - Burial Ground
Falloch — This Island, Our Funeral
Agalloch - The Serpent & The Sphere
At The Gates - At War With Reality
Manes - Be All End All
Nachtmystium - The World We Left Behind
Mono - The Last Dawn
Solstafir - Otta
Alcest - Shelter
Cynic - Kindly Bent To Free Us
Devin Townsend - Z2
Godflesh - Decline And Fall
Adrenaline Mob - Men Of Honor
Cannibal Corpse - A Sceletal Domain
Exodus - Blood In Blood Out
Triptykon - Melana Chasmata
Aborted - The Necrotic Manifesto
Vader - Tibi Et Igni
Beyond Creation - Earthborn Evolution
Anaal Nathrakh - Desideratum
Novembers Doom - Bled White
Hammock - The Sleepover Series Volume 2
Mastodon - Once More 'Round The Sun
Ghost Brigade - IV - One With The Storm
Poets of the Fall - Jealous Gods
Ne Obliviscaris - Citadel
Saor - Aura
Blut Aus Nord - Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry
Bloodbath - Grand Morbid Funeral
Mors Principium Est - Dawn of the 5th Era
Septicflesh - Titan
Illdisposed - With the Lost Souls on Our Side
Kauan - Muistumia
Benighted - Carnivore Sublime
Insomnium - Shadows of the Dying Sun
Holy Moses - Redefined Mayhem
Darkflight - Closure
Revocation - Deathless
Clouds - Doliu
Kypck - Имена На Стене
Obituary - Inked In Blood
Duskmourn - Legends
Skogen - I Döden
Legion Of The Damned - Ravenous Plague
Diary Of Dreams - Elegies In Darkness
Kaunis Kuolematon - Kylmä Kaunis Maailma
Kuolemanlaakso - Tulijoutsen

tak tohle letos sálo za poslech,není to určitě všechno,pořadí je nádodné,po první pětce... :cool: :rock:
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » leden 2, 2015, 11:50 am

V roce 2014 se toho udalo dost spatneho, hudbu jsem moc neresil. Ale neco malo jsem preci sesmolil.

Insomnium - Shadows of the Dying Sun - Nejvyspelejsi, nejprocitenejsi, nejpromyslenejsi deska Insomnium. A pro mne album roku.
Anaal Nathrakh - Desideratum - Sazka na jistotu a preci zni jinak. At si rikaji sebetryznitele (rozumej - elitari) co chteji. Tahle deska nema chybu.
Winter Of Sin - Violence Reigns Supreme - Poradna davka muziky pro ty co nutne potrebuji drogu jmenem God Dethroned. Jen trosku blackovejsi.
In Flames - Siren Charms - Zadny radoby deathmetaly, misto toho uvolnujici rockec. Decka to nerozdychali ale jednou jim to taky dojde. Genialni bych tu desku urcite nenazval ale me hrozne sedla.
Arch Enemy - War Eternal - Nejlepsi deska AE, taky jedina co od nich muzu, a to jako ze velmi. Svezi, energicka, napadita.
Ghost Brigade - IV - One With The Storm - Finska procitenost podruhe. Dokonala davka emoci, pocitu, nalad.
Madball - Hardcore Lives - Jedna z nej Hardcorovych desek a jedna z nej desek Madball vubec. Poradna davka energie jak ma byt.
Septicflesh - Titan - Opet skvela orchestrani naloz.
Bloodbath - Grand Morbid Funeral - Novy zpevak kupodivu zapadl na vybornou. Deska jak remen.
Blues Pills - Blues Pills - Poradny big beat musi byt.
Alcest - Shelter - Relaxacni dokonalost.
Within Temtation - Hydra - Bavi, moc bavi.
Epica - The Quantum Enigma - Stejny pripad. Takove ty radoby drsne pasaze me taky strasne bavi.
Accept - Blind Rage - Poctivej narez od paprdu.
Judas Priest - Redeemer of Souls - Mile prekvapeni, dosti hitova zalezitost.

Kdybych mel rict zklamani tak si hned vybavim posledni Decapitated to jsem dodnes nerozdychal.
Naposledy upravil Papri dne leden 7, 2015, 7:59 pm, celkově upraveno 4
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Euchrid » leden 2, 2015, 3:25 pm

1.Abigor - Leytmotif Luzifer
2.Anathema - Distant Satellites
3.The Great Old Ones- Tekeli-Li
4.Dog Fashion Disco-Sweet Nothings
5.Ne Obliviscaris - Citadel
6.Locktender- Rodin
7.Saor - Aura
8.Royal Blood- Royal blood
9.Gazpacho - Demon
10.Everytime I Die - From Parts Unknown
11.Mayhem - Esoteric Warfare
12.Casualties of Cool - Casualties of Cool
13.Manes - Be All End All
14.Solstafir - Otta
15.Arkona - Yav
16.Falls of Rauros - Believe in No Coming Shore
+ bonus Machine Head - Bloodstone... :cool: a hlavne Lux Occulta - Kolysanki!
Euchrid
New Member
New Member

Příspěvekod Lacrimas » leden 4, 2015, 9:47 am

V tom hlavním mám asi jasno, ale stejně určitě něco zapomenu :)

1. Empyrium - The Turn Of The Tides
2. Anathema - Distant Satellites
3. Sólstafir - Ótta
4. Alcest - Shelter
5. Manes - Be All End All
6. Alternative 4 - The Obscurants
7. Fen - Carrion Skies
8. Sleeping Pulse - Under The Same Sky
9. Blut Aus Nord - Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry
10. Primordial - Where Greater Men Have Fallen
11. Opeth - 2014 - Pale Communion
12. Machine Head - Bloodstone & Diamonds
13. DoomVS - Earthless
14. Deadly Carnage - Manthe
15. At The Gates - At War With Reality

Zklamání roku: Agalloch - The Serpent & The Sphere (Snažím se, ale prostě se mi to nedaří dostat pod kůži)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » leden 7, 2015, 8:04 pm

Jinak tebe Karlito opravdu novi Poets of the Fall bavili ? Me teda tezce zklamali. S Temple of Thought se ta doska neda srovnavat, a s Twilight Theater uz vubec ne. Tu uz u mne neprekonaji asi nikdy.
Naposledy upravil Papri dne leden 8, 2015, 4:04 pm, celkově upraveno 1
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod jakarlito » leden 8, 2015, 9:48 am

Papri - no bavily,slyšel jsem to 2x,takže dneska ani nevím už,ale starší tvorba je rozhodně o mnoho lepší,tj, u mě nej album,což asi nikdy nepřekonají je " Revolution Roulette " . :)

Pro mě největší zklamání roku 2014 jest " Cavalera Conspiracy - Pandemonium " - to jsem nedoposlouchal ani do konce. :cool:
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » leden 8, 2015, 4:04 pm

Oka :) Tak to nelze nez souhlasit. Cavaleru jsem ani neslysel ale co jsem tak cetl tak se snazili byt tak oldchoolovi at to ponekud prehnali.
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod pan.balu » leden 18, 2015, 6:34 pm

můj top 7 za rok 2014

1: Sólstafir - Ótta
2: N.K.V.D. - Hakmarrja - krevní msta je největší zlo co jsem za poslední léta slyšel
3: Nachtmystium - The World We Left Behind
4: Blut Aus Nord - Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry
5: Mysticum - Planet Satan
6: Massacre "Back From Beyond"
7: Obituary - Inked Blood
Rude "Soul Recall"
Darkspace - Dark Space III I
Necrodeath - The 7 Deadly Sins
Manes - Be All End All (2014)
........ a mnoho dalších
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Re: Alba roku 2013; 2014

Příspěvekod Odifus » leden 25, 2015, 5:17 pm

A za mě takto:

96% Sólstafir - Ótta (Grandiózní album... tvorba Solstafir se neustále vyvíjí a mě to neskutečně baví)
95% Tymah (Tuman) - The Past is Alive (temné, zlé, nasrané, smutné, melodické... tihle Transylvánci ví jak se mnou praštit o zed)
95% Nachtmystinum - The World We Left Behind (krásná emotivní tečka za pohádkou Nachtmystium)

93% Pestilential Shadows - Ephemeral (krásná atmosferická blecková záležitost s nádechem depresivu)
93% Kampfar - Djevelmakt (jednoznačne nejbrutálnější a nekompromisní počin této grupy)
93% Stam1na - SLK (Tohle je hrozně našlapaná a chytlavá věc u které bych řval na celou ves)
93% At The Gates - At War With Reality (Album na které se vyplatilo skoro 20 let čekat)
92% Ars Moriendi - La Singuliere Noirceur D'Un Astre (luxusní záležitost... říct, že tohle Francouzi prostě umí bych se po tísícé opakoval)
92% Master's Hammer - Vagus Vetus (Genialita... co jiného říct?)

90% Anaal Nathrakh - Desideratum (AN opět ukázali co všechno jde smíchat dohromady, aby vám to vzápětí vmetli do xichtu)
90% Blut Aus Nord - Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry (příjemné překvapení v podání nového alba i směru kam nová tvorba zavítala)
90% Darkspace - Dark Space III I (kapela nepolevuje a nemilosrdně vás vykopne do hlubokého vesmíru plného Amosferického, black metalového Dark Ambientu)
90% Manon Meurt - Manon Meurt (Tohle je prostě krásná věc)

89% Primordial - Where Greater Men Have Fallen (Primordial předložili to co jim jde nejlíp)
89% Aeon Winds - And Night Shall Have Dominion (zuřivé, nasrané, agresivní, fajné)
89% Taake - Stridens Hus (Parádní sypačka v klasickém podání Taake)
89% Noctem - Exilium (Sypačka jak pudr na dětskou prdelku... parádní album)

87% Zaklon - Nikoli (krásně zádučivý, melodický a zároveň nabušený Black)
87% Agalloch - The Serpent & the Sphere (vynikající Dark metalová nálož)
87% Martyrdöd - Elddop (maličko vyměklejší než předchozí alba, ale stále je to mátěr alá Martydod)
87% Kvalvaag - Noema (dobře propracovaný Black made in Norge)
87% Obscurity - Vintar (velmi dobře odvedená práce Viking death metalovejch Germánů)
86% Psychonaut 4 - (Split) (velmi povedené post DSBM splitko)
86% Illusions Play - The Fading Light (pěkný, romantický doom)
85% Abigor - Leytmotif Luzifer (opravdu pekelná věc - ne vždy tento typ blacku vstřebam, ale tohle album mi sedlo)
85% Čad - Čertova Kovadlina (mě to prostě baví... místy méně, místy více, ale dohpomady baví)
85% Darkenhöld - Castellum (i když prvotina se mi líbyla asi víc tak hodně povedené a opět origináln album)
85% Korium - Súmračné Prebúdzanie Drevhov (jak jsem psal v Topicu...Tenhle pán ví co dělá a dělá to velmi dobře)
85% Opeth - Pale Communion (nejsem buhvíjakej fanoušek Opeth, zejména co se týče nové tvorby, ale toto album si mě podmanilo)
85% Solbrud - Jartegn (hodně povedený black, který má ale na můj vkus až příliš málo uchopitelných momentů)
85% Stíny Plamenů - Propadle Vody (parádní kanalizační smršť)
85% Woods of Desolation - As The Stars (moc pěknej atmo black s prky postu... to já můžu)

80% Lunatic Gods - Slnovraty (EP) (zdaleka mě neodrovnalo tak jako předchozí Vlnobitie)
80% Cult of fire - Čtvrtá Symfonie Ohně (EP) (zajímavé to je... co by na to asi řekl Bedřich...
80% Arkona - Yav (album je změnou od předešlé tvorby, ale mě baví)
80% Wolves In The Throne Room - Celestite (Dark ambient s rukopisem jedné z mých top kapel? proč ne, když je na to ta správná nálada...)
80% Darkflight - Closure (silné i slabší momenty, ale celkové moc dobrý black doom)
80% Alestorm - Sunset on the Golden Age (Alestorm jak mají být)

78% Satanic Warmaster - Fimbulwinter (ano je to sypačka... klasická sypačka, ale proč ne... dokonce se i objebují zajímávé melodie... nevidím důvod proč poslech nezopakovat)
78% Mysticum - Planet Satan (Industriální zlo - na jejich prvotinu to asi nemá, ale nejspíš opravdovu špičkou daného žánru)
78% Rimruna - Frostbann (celkem povedenej black k nenáročnému poslechu)
75% DoomVS - Earthless (letos asi nejlejpší věc z doomu co jsem slyšel)
75% Arch Enemy - War Eternal (pravdou je že s Alissou tato kapela získala lepší ksicht, ale to je tak vše... v autě si to možná ještě někdy pustim)
75% Kalmankantaja - Ikuinen Taival (slabší odvar toho co vydali rok nazpět)
75% Se Delan - The Fall (pohodová odpočinkovka)
75% Lantlôs - Melting Sun (líbí... ale pod kůži se mi novinka asi nedostane)

70% Alcest - Shelter (na můj vkus už příliš spirituální a bez nějakých silnějších momentů)
70% Brunuhville - Rebirth (slušná odreagovačka, alá Frodo Pytlík a piráti z Karibiku)
70% Tengri - Infernal Blaze vs. Tengri (očista od Tengri je dokonalá sklatba. zato skladba od IF mě bohužel nebere)
70% Dark Tranquillity - A Memory Construct (Tour Single) (songy to jsou celkem v poho, jen nechápu co chtěj světu dát s albem o stopáži cca 8 minut)
70% Dominia - Theophania (na nenáročný, místy až popový poslech celkem fajn... starší alba jsou lepší)
70% Timo Tolkki's Avalon - Angels Of The Apocalypse (ode mě asi zbytečné hodnocení pač to jde mimo mě, ale slyšel jsem a celkem mě to místy i bavilo)
70% Judas Priest - Redeemer Of Souls (no už to neni co to bejvalo, ale jako pohodovej hevík na dlouhé cesty jednou za čas neuškodí)
70% Deathstars - The Perfect Cult (chvílema hrozná diskotéka, ale jednou za sto let, proč ne?... i když předešlá tvorba je lepší)
70% Passion for Sorrow - Rotting Immortality (ze zvědavosti jsem stáhl a nic moc zajímevého pro mě jsem tam nenašel)

60% Cold Body Radiation - A Clear Path (nic nového už mi to nedává a pro mě asi zbytečné album)
60% Umbrtka - V Dešti Mech (slyšel jsem jednou... zatím nepochopeno a jakožto Umbrtkův vyznavač se kaji za takto nízké i když prozatimní hodnocení)
30% Burzum - The Ways of Yore (nejspíš je na čase si přiznat, že mě to prostě nebaví)

Zklamání roku:
se žádné nekonalo... poslechl jsem alba kapel od kterých už jsem nic nečekal, a od těch na které jsem se těšil jsem dostal co jsem chtěl

Objev roku:
Stam1na
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Odifus
Moderátor
Moderátor

Re: Alba roku 2013; 2014

Příspěvekod pan.balu » leden 25, 2015, 5:53 pm

zajímavý výpis :cool:

určitě se nechám i něčím inspirovat co neznám nebo jsem ještě neslyšel (Stam1na,Manon Meurt,Noctem.....)
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecně o metalu