Iron Maiden

Heavy Metal

Moderátor: pan.balu

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Varg » srpen 17, 2010, 3:35 am

No mně se taky nový Mejdni vcelku líbí.
Jak už tady zaznělo není to žáídná průměrná deska,ale na druhou stranu ani ta nej v diskografii tehle legendy.
Velmi dobře se poslouchá a jediné co bych vytkl je to že chybí pořádná hitovka.
To co jsem od téhle kapely čekal se mně dostalo a já nemůžu být nespokojen. :wink:
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod puff » srpen 25, 2010, 8:54 pm

Takže to vidím asi tak. :idea:
Nezvyklý, ale působivý úvod :arrow:
První polovina alba - rychlejší songy...,,El Dorado" se mi nejeví jako neslabší článek. Tím je pro mě ,, Coming Home", která mi spíš než song připadá jako prstokladové cvičení pro kytaristy. :(
Druhá půlka - výpravné skladby....( chvílemi se mi vybavil ,,Seventh Son Of..." ) :idea:
Po X-tém poslechu se začnou odhalovat skutečné klenoty ,, Isle Of Avalon" ( 6 ), ,, Starblind" ( 7 ) a ,, The Man Who Would Be King" ( 9 ) ! :shock:
Do hitparád se tyto songy nehodí, ale chcete-li se ponořit do hudby tak jsou výborné.
Ceněné alba z 82 - 88 obsahovala takové skladby zpravidla pouze v jednom exempláři...dnes už tvoří polovinu alba.
Maiden pokračuje ve stylu ,, Matter Of Life..." a to se mi jeví jako správná cesta. :idea:

Iron Maiden Is My Religion :prayer:
Naposledy upravil puff dne srpen 27, 2010, 7:52 pm, celkově upraveno 1
puff
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod puff » srpen 27, 2010, 7:51 pm

Dnes mi kolega v práci řekl, že se mu nejvíc líbí ,,Coming Home" :) a tak to je...tisíc lidí - tisíc chutí.
puff
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod Geryon » srpen 27, 2010, 8:00 pm

puff-ten tvoj názor na IM,bol velmi pekne napísaný.No darmo, starí páni si držia vysokú úroven!!!! :prayer:
Nerob druhým to,co nechceš, aby oni robili tebe!!!!
Geryon
Young Deather
Young Deather

Příspěvekod slayer » září 19, 2010, 10:55 am

Bruce Dickinson je nějlepší zpěvá za celou jejich historii :)
slayer
New Member
New Member

Příspěvekod Metalista » listopad 6, 2010, 10:52 am

Nove Album hodně dobré ikdyž na Rock In Rio to nemá
Obrázek
Metalista
New Member
New Member

Příspěvekod Varg » listopad 7, 2010, 7:22 am

Doufám že se na mne nebude nikdo zlobit když sem přihodím jednu raritku od prvního zpěváka IM.
Nemá cenu zakládat mu topic a každý příznivce Ironů může posoudit jak výborná věc byla zaměstnat Bruce :-)

DiAnno – DiAnno (1984)
Obrázek
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

Format : MP3 ~ 320 Kbps
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod puff » únor 8, 2011, 5:35 pm

A je to tady :shock:

IRON MAIDEN * KORN * CAVALERA CONSPIRACY * MASTODON *
SONISPHERE Festival 2011
Sobota 11. června 2011
puff
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod Sole_Survivor_ » únor 12, 2011, 12:50 pm

Toho se bohužel nezúčastním, nemám prachy na lepší místa, a ze stání tři kilometry od pódia to nebude ono. Já na ty pány potřebuju pořádně vidět. Snad příště.
Obrázek
Sole_Survivor_
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod pan.balu » červen 21, 2011, 7:29 pm

Iron Maiden - From Fear To Eternity (2011)
Obrázek

Disc 1

01. The Wicker Man
02. Holy Smoke
03. El Dorado
04. Paschendale
05. Different World
06. Man On The Edge (Live)
07. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
08. Blood Brothers
09. Rainmaker
10. Sign Of The Cross (Live)
11. Brave New World
12. Fear Of The Dark (Live)

Disc 2

01. Be Quick Or Be Dead
02. Tailgunner
03. No More Lies
04. Coming Home
05. The Clansman (Live)
06. For The Greater Good Of God
07. These Colours Don't Run
08. Bring Your Daughter...To The Slaughter
09. Afraid To Shoot Strangers
10. Dance Of Death
11. When The Wild Wind Blows

Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Odifus » listopad 17, 2011, 2:01 pm

Tak se nám na chatu začala možná rozvíjet zajímavá diskuze a to ohledně zpěváků této kapely...
jasně že svmi výkony je Bruce bezkonkurenční..., ale mnohými zavrhovaný Blaze Bayley taky nebyl upně k zahození
Jeho sólovka The Man Who Would Not Die se mě jeví velice povedená a je to dle mého právě i tím, že měl svůj prostor pro tvoření a nemusel poslouchat despotického Harrise který mu nedovolil si v kapele ani uprdnout...
takže jestli někdo máte nějaký názor na tyto dva pěvce Bruce vs. Blaze tak si jej rád vyslechnu...
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Clairvoyant » listopad 17, 2011, 2:19 pm

Tak já bych zase nerad pitval povahu pana Harrise, od toho tady nejsem, vzásadě můžu říct že jsou mi vztahy mezi lidma v kapelách naprosto ukradené, pro mě je na prvním místě vždycky muzika a když už se mi mooc zamlouvá, začnu se starat o lidi. To znamená nebudu to rozebírat ani tady, připadal bych si jak redaktor Sparku, kerý tímhle stylem už 20 let ucpává mezery v editorialu .... myslím že kdo se chce těmahle věcma zabývat, měl už k tomu dostatečné množství prostoru a bylo by to zase jen mlácení prázdné slámy :) To že Iron Maiden jsou fabrika na vydělávání peněz, chceš-li s.r.o. je naprosto evidentní a to se také ( z mého pohledu negativně ) v posledních letech ( na posledních albech ) také odráží ... nelíbí se mi, nemají mi co říci, vůbec ničím mě nenadchla. Dokonce mám takový dojem, že někdy před 10 - 15ti lety se do šuplíku naházelo 50 songů a ty se teď, podle toho jak přijdou pod ruku mění ve skladby a lisují na CD.
O Bruceovi myslím už také bylo řečeno vše, je to jeden z nejgenialnějších metalových vocalistů na světě a doufám že jim ještě dlouho bude ....
O Blazeovi jsem se myslím vyjádřil dostatečně jasně na Chatu ... do IM mi prostě nepasoval, neměl potřebné hlasové ani fyzické fondy, tečka :)
O jeho solovky jsem se nijak zvláště nezajímal, ale když tak o tom píšeš, podívám se po nich a drcnu sem svůj názor ...
Clairvoyant
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Sole_Survivor_ » listopad 18, 2011, 4:54 am

Maiden jsou fabrika, ale kvalitní fabrika, její alba jsou kvalitní pořád a stále.
Co se týče Blaze, mně se líbí desky s ním, nicméně faktem je, že Blaze potřebuje k sobě o dost zemitější muziku (á la The Man Who Would Not Die) než melodické kudrlinky, které produkují Maiden, tudíž pak se jasně zdá, že Blaze neumí zpívat, ale to je dáno nevhodností materiálu pro jeho rejstřík.
Obrázek
Sole_Survivor_
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod Clairvoyant » listopad 18, 2011, 7:02 am

Sole_Survivor_ - Tobě přijde že Blaze neumí zpívat ? :cool:
Clairvoyant
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Sole_Survivor_ » listopad 18, 2011, 7:08 am

Tvrdím, že se můžou Blazeovy pěvecké kvality na pozadí muziky typu Iron Maiden ztratit. Nikdy jsem netvrdil, že neumí zpívat, pokud to tak vyznělo, tak to tak vyznít nemělo. :-)
Blaze jasně dokázal, že svoje kvality má, ale potřebuje k tomu zemité riffy á la jeho poslední sólovky.
Obrázek
Sole_Survivor_
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod Clairvoyant » listopad 18, 2011, 11:08 am

Jasně, pochopil jsem :) Mě by akorát zajímalo, jak se u IM vlastně ocitnul. Přesněji řečeno, pokud on byl vybrán na základě nějakého "konkurzu" tak jak asi vypadalo těch, řekněme, devět dalších z první desítky?
Clairvoyant
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Odifus » listopad 18, 2011, 8:16 pm

Mě tam prostě Blaze sedí... Album The X Factor je od IM jedno z mých nejoblíbenějších hned první skladba The Sign of the Cross má super atmošku sice tam toho Blaze moc nezaspívá, ale tuhle prostě žeru... ač Heavy metal už řadu let nevyhledávám tak toto si čas od času na oddech ještě společně s Brave New World velice rád poslechnu...

no a aby bylo jasné o čem mluvím :cool:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fb1JXEK_Q5M[/youtube]
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Clairvoyant » listopad 18, 2011, 9:49 pm

Tak já poslouchám od Jazzu, přes Rave až po Grindcore všechno, co mi přijde dobré. No a když tak člověk poslouchá muziku napříč celým hudebním spektrem, tak myslím přijde dříve či později na to, kde je ten rušivý element :cool: Nicméně ... zase ... každá deska, každá muzika, styl a pojetí, si svého posluchače najde a přesně tak to je správně. Pokud vám Blaze u Maiden´s sedí, máte ty desky rádi, je to jenom dobře, je to známka toho, že nebyly zbytečné. Muzika je o líbí / nelíbí, ne o debilních žebříčcích a recenzích zakomplexovaných recenzentů .... a teď skutečně nebudu jmenovat .... jednoho se mi podařilo vyprovokovat natolik, že poslední desce IM ( která je IMHO naprosto otřesná ) dal 7 hvězdiček ze šesti ve Sparku :D
Vždycky vyjadřuji vlastní názor, vlastní pohled, ale nikdy netvrdím že je to pravda pravdoucí, nejsem magor :)
Clairvoyant
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Odifus » listopad 19, 2011, 11:48 am

Tak teď s tebou naprosto souhlasim... je to o tom, že každému se líbí něco jiného a přesně jak říkáš líbí/nelíbí... nesnášim když se mi něco líbí a někdo mi na to řekne, že to je sračka... (tím nemyslím tebe) je to jako s jídlem buď ti chutná a nebo nechutná... pamatuju si, že když jsem jako malej u jídla řekl že to je hnusný tak jsem od otce dostal takovou, že jsem zkončil čumákem v talíři a jen mi řekl "nechutná"...
trochu jsem odbočil... :cool:
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Clairvoyant » listopad 19, 2011, 12:35 pm

Tak jasnééé :) Je to prostě tak specifická a indiviualní věc, že se k tomu ani jinak přistupovat nedá. Časem jsem se ty ortodoxní kokoty co cokoli co se jim nelíbí okamžitě označí za sračku naučil ignorovat, ale dost dlouho mi trvalo než jsem na to přišel. Pak už jsem vyhledával jenom diskuse s lidma co mají rozum, tolerují a respektují názory druhých a já se snažím oplácet stejnou mincí, nic víc se s tím dělat nedá, když se má člověk někam posunovat.
Co se jídla týká .... květák je skutečně hnusný, to mi nikdo nevymluví :D
Clairvoyant
Banana Man
Banana Man

PředchozíDalší

Zpět na Heavy metal