Green Carnation

Progressive

Moderátor: jakarlito

Green Carnation

Příspěvekod jakarlito » srpen 15, 2013, 4:51 pm

Obrázek
Obrázek


Country of origin: Norway
Location: Kristiansand
Status: On hold
Formed in: 1990

Genre: Gothic / Progressive Metal / Rock
Lyrical themes: Life, Death
Last label: Season of Mist

Years active:
1990-1991, 1998-2007

The band, which was inactive from 1991 to 1998, is a natural successor of experimental/avant-garde group In the Woods.... The most recent line-up was dissolved on August 22, 2007. Although Tchort will continue to write for the project, there will be no more live activity from Green Carnation.......
....protože debutové album "Journey To The End Of The Night" vyšlo teprve roku 2000, ale opak je pravdou. Skupinu založil Tchort (ex-EMPEROR, CARPATHIAN FOREST) již roku 1990 jako extrémní death metalový projekt. Na pomoc mu v té době přišli X-Botteri, Cristopher Botteri a Anders Kobro. Že jsou vám tato jména povědomá. Ano, všichni později tvořili legendární kombo IN THE WOODS..., kteří vykrystalizovali právě z GREEN CARNATION. Tchort se v té době věnoval black metalovým spolkům jako EMPEROR (baskytara na "In The Nightside Eclipse") či CARPATHIAN FOREST. K obnovení GREEN CARNATION došlo až roku 1998 a roku 2000 vychází výborný debut "Journey To The End Of The Night", který byl ale nahrán v jiné sestavě než nová deska. Komu se stýská po neuchopitelných IN THE WOODS..., toho mohu potěšit tím, že na albu hostuje jejich zpěvák Jan Kenneth, dále bubeník Kobro, kytarista Bjorn H. a sopranistka Synne Soprana. A věřte, že GREEN CARNATION volně navazují na tvorbu IN THE WOODS... a hrdě kráčejí ještě dále......

sestava: Tchort - accoustic & electric guitars, Bjorn H. - lead guitar, slide and ebow, Stein R. - bass, A. Kobro - drums, Kjetil Nordhus - vocals

http://www.greencarnation.no
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LWpwC1p-Ilw[/youtube]
http://www.last.fm/music/Green+Carnation
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ex1o4ksU5l4[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XFNeAW4qKjU[/youtube]

Pro mě naprostá dokonalost ....
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
Uživatelský avatar
jakarlito
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4782
Registrován: červenec 8, 2007, 7:52 pm

Re: Green Carnation

Příspěvekod jakarlito » srpen 15, 2013, 5:10 pm

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Green Carnation - Full length discografii :
---------------------------------------------------
- Journey to the End of the Night - 2000
- Light of Day, Day of Darkness - 2001
- A Blessing in Disguise - 2003
- The Quiet Offspring - 2005
- The Acoustic Verses - 2005
- The Burden Is Mine... Alone - EP - 2005

MP3 - 320 kbps - stereo - 44100Hz.


1 link = 6 albums.

Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
Uživatelský avatar
jakarlito
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4782
Registrován: červenec 8, 2007, 7:52 pm

Re: Green Carnation

Příspěvekod jakarlito » srpen 15, 2013, 5:18 pm

Kdyby náhodou někdo,ještě neslyšel,tak tady pár recenzí .....

GREEN CARNATION - Light Of Day, Day Of Darkness
Začínáme samozřejmě zvolna, v pozadí syntezátorového brumu lehce naráží mořské vlnky na pobřeží norských fjordů, do toho se ozývá něčí rozhovor následovaný rozpustilým dětským smíchem, přidává se akustická kytara, zlehka nastupují bicí, basa, tenor Kjetila Nordhuse. Všechno je nadále podbarveno syntezátory a zhruba po třech a půl minutách tuto pohodu prořízne první kytarový riff, po jehož zaznění se seznámíme s ústředním motivem celé písně, který se skrz ni táhne jako ona červená nit. Na počátku sedmé minuty se riffující, MY DYING BRIDE připomínající kytary uklidní a uvolní plac svým akustickým sestrám, aby po minutě opět prudce doomově nastoupily doprovázeny zpěvákovým řevem (výjimečný úkaz). V jedenácté minutě se poprvé ozývají samplované smyčce, kterým po chvíli kytary zcela vyklidí prostor. Po čtvrthodince pozorujeme, že střídaní akustických pasáží a pasáží s poklidně řezajícími kytarami, jež do sebe zapadají jako ozubená kola, je pro „Light Of Day…“ charakteristické. Všechno je samozřejmě neustále podkreslováno nejrůznějšími klávesovými triky a opakovaně se vynořujícími smyčci a samozřejmě zpěvem. V devatenácté minutě poprvé evidujeme přítomnost operního sboru. Nemnohé záměrně monotónní (nikoliv nudné!) pasáže jsou zpestřovány Kobrovými procházkami po kotlech a činelech. Zvuk bicích musím chtě nechtě vyzvednout. Je jednoduše perfektní a monumentální, ať už Anders bací do toho nejhlubšího kotle či do té nejmenší činelky.

Tak pokračujeme až do třiatřicáté minuty, kdy všechny nástroje náhle utichnou a v pozadí je slyšet opět jen syntezátorový brum. Na scénu přichází pěvkyně Synne Soprana, jejíž čtyřminutová exhibice je doprovázena pouze saxofonem. Přidává se akustika, hrábnutí do strun kytar a opětovný pozvolný rozjezd, ekvilibristické Tchortovo kytarové sólo. V pětačtyřicáté minutě opět se vše opět zklidňuje, tajemný šepot je doprovázen španělkou a zpěvákovým teskným recitálem. Zazvoní zvony, Kobro zavelí svou artilerií base, syntezátorům, mohutným klávesovým hradbám, po chvíli se připojí ostré kytary a vše spěje do závěrečného vyvrcholení. V padesáté minutě zaznívají v plné síle sbory. Dvě minutky poté se náhle ocitáme na blízkém východě – typicky orientální strunné motivy a švitořící pěvkyně jsou nepřeslechnutelné. Za moment už si zase připomeneme ústřední motiv, užijeme si ještě jedné melancholicky jímavé akustické pasáže s půvabným dětským žvatláním, tři minutky před závěrem ještě dostanou prostor kytary, které však ihned zvolna utichají, abychom v posledních okamžicích nebyli rušeni při poslechu závěrečné zvonkohry.

Zůstávám v hlubokém rozjímání nad právě vyslechnutým, přemítám nad lyrickou rovinou tohoto výjimečného díla a pokouším se odpovědět na naznačené otázky, které v textu písně řeší její ústřední postava. Jsem Bůh? Nejsem? Jsem součástí reality? Mohu někdy dosáhnout božství? Tchort zasluhuje naprosté absolutorium. Je autorem nejen hudby, ale i textu tohoto eposu a navíc se mu podařilo spolu s Endre Kirkesolou, jak jsem již vzpomněl, opatřit nahrávku skvělým zvukem. Projev všech nástrojů, ať už je to dravá kytara, syntezátory, saxofon, exotický sitar a další, je plný a zřetelný a zároveň podmanivě melancholický a dohromady spolu se zpěváky, mezi nimiž najdeme i dětský a operní sbor, vytváří naprosto konzistentní celek – metal v podání GREEN CARNATION, hudbu, která je prostě….krásná. (zdroj metalopolis.net)

GREEN CARNATION - The Quiet Offspring
Hned z prvních tónů řadovky "The Quiet Offspring" jsem byl mírně konsternován. Z reproduktorů se ozval řízný rock skoro v duchu legendárních MOTÖRHEAD, na hony vzdálený melancholickým opusům z desek " Light of Day, Day of Darkness" či hitové "A Blessing in Disguise". Kdo má tyto sympatické Nory zafixované jako inovátory melancholického doom metalu s vlivem psychedelie, může být docela překvapen stylovým posunem. Dlouho jsem počin "The Quiet Offspring" považoval za nejslabší v diskografii, přišel mi poněkud přímočařejší a více nespoutaný, nakonec jsem však, s dalšími poslechy, přišel této desce na chuť a nyní ji řadím naopak poměrně vysoko.

Kluci nahrávali ve slunné Francii a při pohledu na fotografie z nahrávací session musí být zřejmé, že o veselou náladu nebyla nouze. Ta se měrou vrchovatou promítla do samotné desky. Ano, GREEN CARNATION nabytí entuziasmem nyní znějí více extrovertně, skladby doslova září slunečním žárem. Melancholická expresivní nálada se sice úplně nevytratila, ale veskrze pozitivní emoce rapidně převažují.

Srdcervoucí balady jako "The Boy in the Attic" z minulé řadovky "A Blessing in Disguise" se na "The Quiet Offspring" nedočkáte. "Childs Play - Part I" a "Childs Play - Part II" sice nejvíce evokují zachmuřenější tvář GREEN CARNATION, navzdory tomu však disponují velkou dávkou naděje a pocitem, že vše jednou skončí happy endem.

"The Quiet Offspring" je deska záludná, své ovoce přinese až po vícero posleších. Proto nepřekvapí, že svůj hitový potenciál jsem v ní objevil až časem. Pokud v minulosti skupina hledala k vyjádření svých hudebních emocí trnitější cesty, na "The Quiet Offspring" sáhla spíše k osvědčeným hard rockovým postupům, ovšem přetransformovaných do moderního hávu. První tři, skoro až rock'n'rolové pecky "The Quiet Offspring", "Between The Gentle Small & The Standing Tall " a "Just When You Think It's Safe" vás pořádně nakopnou, díky své až odzbrojující přímočarosti, zvlášť u druhé jmenované lze hovořit až o stoner rockové dravosti. Při poslechu této skladby si představuji, jak jedu vyprahlou Nevadskou prérií v nablýskaném Cadillacu směr Las Vegas.

Se čtvrtou kompozicí "A Place For Me" nastává jakýsi žánrový předěl, v poklidných táhlejších tónech lze nalézt korelaci se staršími počiny Zeleného karafiátu. Kytary znějí takřka doom metalově melancholicky, až skočnou náladu předchozích hitovek vystřídalo melancholické dramatično. Příjemné reminescence spíše na minulou řadovku slyším i v následující "The Everlasting Moment". Tentokrát se jedná o pozitivnější skladbu s příjemnými táhlými klávesami. Opravdové hitovky nalezneme překvapivě až v druhé půli alba. "Purple Door, Pitch Black" doslova nutí křepčit na klubovém pódiu s partnerkou po boku, ovšem skutečný vrchol alba se ukrývá pod číslem devět. "Pile Of Doubt" chytne a nepustí, a to díky až vlezle chytlavým kytarovým vybrnkávačkám v úvodu, jež pěkně gradují v sympatické heavy metalové riffování. Určité hitové paralely můžeme najít s jednou z nejhitovějších skladeb v dějinách skupiny "As Life Flows by" z třetího CD "A Blessing in Disguise". Živě to může být doslova orgáč.

Ačkoliv mé první seznamovací krůčky s deskou "The Quiet Offspring" lze přirovnat k nesmělosti mladých milenců, v konečné fázi, kdy jsem prozkoumal všechno... (zdroj abysszine.com)

http://www.abysszine.com/recenze/200306 ... -disguise/
http://www.abysszine.com/recenze/200610 ... ic-verses/
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
Uživatelský avatar
jakarlito
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4782
Registrován: červenec 8, 2007, 7:52 pm

Re: Green Carnation

Příspěvekod pan.balu » srpen 16, 2013, 3:12 pm

ono, tohle musí být dobré když to jsou pokračovatelé In the Woods,díky za připomenutí Kájo :cool: ,rád si je zavedu do uší ani nepotřebuju nic tahat,mám to na CD :)
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
Uživatelský avatar
pan.balu
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4217
Registrován: listopad 11, 2008, 8:44 pm

Re: Green Carnation

Příspěvekod Lacrimas » srpen 16, 2013, 10:41 pm

Geniální kapela. Deska Light of Day, Day of Darkness je absolutní hudební skvost. Tohle je umění...
Uživatelský avatar
Lacrimas
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1863
Registrován: únor 24, 2011, 11:06 pm
Bydliště: Opava

Re: Green Carnation

Příspěvekod Lacrimas » duben 19, 2020, 12:05 pm

Ale joo, jsem zvědavý na novou fošnu...

Uživatelský avatar
Lacrimas
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1863
Registrován: únor 24, 2011, 11:06 pm
Bydliště: Opava

Re: Green Carnation

Příspěvekod pan.balu » duben 22, 2020, 2:43 pm

mě se to zamlouvá ,nevíš náhodou kdy to má vyjít ?
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
Uživatelský avatar
pan.balu
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4217
Registrován: listopad 11, 2008, 8:44 pm

Re: Green Carnation

Příspěvekod Lacrimas » duben 23, 2020, 8:56 pm

Ten refrén je super :) Deska vyjde co nevidět 8.5.2020.
Uživatelský avatar
Lacrimas
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1863
Registrován: únor 24, 2011, 11:06 pm
Bydliště: Opava


Zpět na Progressive metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron