Temny pripad (True Detective)

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.

Moderátor: pan.balu

Temny pripad (True Detective)

Příspěvekod Papri » duben 23, 2014, 9:58 am

Temný případ (TV seriál)

Obrázek

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 8x58 min

Režie: Cary Fukunaga

Scénář: Nic Pizzolatto

Kamera: Adam Arkapaw

Hudba: T-Bone Burnett

Hrají: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Tory Kittles, Dana Gourrier, Joe Chrest, Alexandra Daddario, Kevin Dunn, Jaren Mitchell, Brighton Sharbino, Alyshia Ochse, Lili Simmons, Lucky Johnson, Joshua Leonard, Johnny McPhail, Amy Brassette, Laura Cayouette, Andrea Frankle, Michael Hartson, Louis Herthum, Terry Moore…

Pro mne blesk z cisteho nebe. I kdyz na druhou stranu serialy z produkce HBO jsou a byly vzdy na urovni, takze zas az takove prekvapeni to nebylo.
Abych serial trosku popsal, jedna se o retrospektivne vypravenou deketivku s tajemnou atmosferou velmi pripominajici Twin peaks. Hlavni akter je tez genialni detektiv, stejne jako Dale Cooper, i kdyz osobnosti to jsou naprosto odlisne. Dej se odehrava v Louisiane, bazinate prdeli sveta kde je civilizace temer sproste slovo. Dva deketivove jsou po sedmnacti letech prizvani na konzultaci k policejnimu sboru protoze se objevila nova vrazda ktera ma totozny rukopis vraha ktery mel byt pred 17ti lety zabit prave temito hlavnimi aktery.I kdyz 17 let je dlouha doba a roky se na hlavnich protagonistech dost podepsaly. Tady bych vyzdvihnul dokonaly vykon Matthew McConaugheyho (kdo videl Dallas Buyers Club tak vi jaky je to pan herec), a celkove neni serial jen o zahadach ale prave o bravurnich hereckych vykonech a postavach samotnych. Venku je zatim prvni serie citajici 8 dilu. Dlouho se mi nestalo ze bych byl tak nateseny na dalsi a dalsi epizodu.

http://uloz.to/xfkvtMNX/temny-pripad-true-detective-season1-cz-titulky-rar
Naposledy upravil Papri dne duben 23, 2014, 11:47 pm, celkově upraveno 1
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Re: Temny pripad (True Detective)

Příspěvekod Varg » duben 23, 2014, 3:03 pm

Tohle vypadá dost slibně.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod pan.balu » duben 23, 2014, 3:39 pm

a je, věř mi
sledoval jsem ho dychtivě týden co týden ...ten případ je opravdu temný,herecké výkony(hlavně Matheuwa C. ) jsou famozní,dialogy skvělé

pro jednou čsfd nekecá a de facto první místo mezi krimi seriály zaslouženě
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Terror » duben 23, 2014, 9:49 pm

Má ta první řada nějaké zakončení? Nebo je to zase do ztracena a počkej si rok...
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Lacrimas » duben 23, 2014, 9:58 pm

Má zakončení a v další sérii, budou zase jiní herci a jiný příběh. Mě se to taky hodně líbilo, ale nakonec jsem hodnotil "jen" 4 hvězdičkama. Totiž herecké výkony jsou geniální, dialogy geniální, ale ten příběh si myslím lehce pokulhává. Téma už celkem vyčpělé a bylo tady mnohokrát (rituály, zneužívání, propojení církve atd) nechci moc prozrazovat. Mě to přijde, že ten příběh je tak trošku v pozadí a hlavní slovo májí skvělé dialogy (filozofování) a ta pomalá, temná atmosféra. Kdyby tam bylo ještě víc bizarností a nejevilo se to nakonec vlastně tak jednoduše, tak bych se nebál to nazvat "pokračováním" mého nej seriálu Městečko Twin Peaks. Takhle pro mě jen dobrá detektivka se skvěou atmosférou a excelentním výkonem hlavně pana Matthewa McConaugheye.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Varg » duben 24, 2014, 6:24 am

Hele já budu asi za barbara ale ten Twin peaks je fakt tak dobrý?
Já totiž neviděl ani jeden díl :oops:
Pokud máte někdo nějaký rozumný link rád bych se podíval.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Lacrimas » duben 24, 2014, 7:17 am

Člověče, měl jsem to vypálené na DVD, ale při stěhování jsem je někam zašatročil. Díval jsem se na sharerapid a tam to není. Ale na ulozto je vše. Zkus zatím pilotní díl
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Varg » duben 24, 2014, 7:25 am

U mne je problém že mi ulož to neustále padá.
Nevím proč.
Nic já se pokusím pohledat na webshare ale i tak díky Lacri ;-)
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Papri » duben 24, 2014, 8:06 am

Hlavne se Vargu prosimte nekoukej jako prvni na film :D Ten se odehrava pred serialem a na ten se pak ani nemusis koukat protoze uz budes vsechno vedet.
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Liandra » květen 30, 2014, 8:02 pm

Temný případ jsem rozkoukala a zjistila, že jsem neviděla poslední díl ... už jdu na něj.

Co se týče Twin Peaks, tak to jsem taky nikdy neviděla. Sice jsem dostala před lety film na dvd, ale ani na něj nedošlo. Takže říkáte, že to stojí za to?
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lacrimas » květen 31, 2014, 7:04 am

Liandra píše:Temný případ jsem rozkoukala a zjistila, že jsem neviděla poslední díl ... už jdu na něj.

Co se týče Twin Peaks, tak to jsem taky nikdy neviděla. Sice jsem dostala před lety film na dvd, ale ani na něj nedošlo. Takže říkáte, že to stojí za to?

Jestli stojí za to? Nic lepšího neexistuje a co když tu jéé neexistuje! :-) Taková atmosféra už nikdy k vidění nebude. Paní s mluvícím dřevem, trpaslík, obr ty postavy jsou neskutečné. Když si vzpomenu na část kdy Cooper tančí na večírku miss a najednou se zastaví čas, na podiu se objeví obr, který kroutí hlavou ne a rozhazuje rukama, tak me mrazí ještě teď. Když k tomu připočtu úžasnou hudbu, tak nemám co řešit :-) Seriál jsem viděl jako kluk a potom ještě asi 2x v rozmezí asi 3 let a vždycky jsem měl ten úžasný pocit jako poprvé...

Video zde:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C-Vl5THdJlc[/youtube]

P.S. Myslím, že video snad tolik z děje neprozradí. A kdo vydrží až dokonce, může vidět skoro celého našeho Terrora, který ve filmu účinkuje...
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Syzygy » červen 2, 2014, 9:08 pm

Já Ti nevím, ale Twin Peaks u mě vedle některých jiných velikánů, ať už hraných nebo kreslených, v soutěži o historický top spot neobstává. Nicméně je pravda, že je to zajímavě ujetý a má to výbornou atmosféru.
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Lacrimas » červen 2, 2014, 9:53 pm

Tak samozřejmně, každý máme jiné chutě :-) Já na Twin Peaks nedám dopustit. Právě ta atmosféra, ujetost a mystérie mě totálně uhranula. Nutno podotknout, že jsem to prvně viděl jako kluk, takže o to víc to ve mě zanechalo následky. Mám pocit, že pokud se na to člověk podívá poprvé až teď, tak to v něm možná nezanechá, taková pocit jako na mě, když jsem na to v pokojíku zachumlaný do deky čuměl na černobíle TV polsko a po každém díle jsem málem ani nedýchal :-)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Syzygy » červen 3, 2014, 8:56 pm

Já to taky viděl, když jsem byl ještě malej fakan, možná proto to ve mně ty následky nezanechalo :D Nebo proto, že jsem to neměl černobíle. A polsky. To by ve mně taky asi zanechalo nějaký následky :D
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Terror » prosinec 22, 2014, 8:27 am

Konečně jsem se dostal ke shlédnutí této novodobé "modly". Líbilo se, což o to, jenom jednu věc nechápu - každý vychvaluje brilantní dialogy, ale já z nich cítím naprostou umělost a nevěrohodnost. Nedovedu si představit člověka, byť úchyla jako je Matthew, který jen sedne do auta, začne filozofovat jako Jehovův nenarozený synovec. Ještě slovo k vyvrcholení celého příběhu. Slušné, málo šokující. Takže vlastně tři slova...
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Lacrimas » prosinec 22, 2014, 4:10 pm

Terrore, tak o tom žádná, že to bylo přehnané, ale mě se to líbilo :) Ale napsal jsi to sám, je to šílenec :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » červenec 15, 2015, 9:27 am

Tak co rikate zatim na druhou sezonu ? Ja jsem opet nadsen :) Co se tyce vrazd, je to zatim takove chude, na druhou stranu, postavy a herecke vykony jsou opet spickove, mozna jeste o fous lepsi nez v prvni sezone. Colin Farrell hraje bravurne a Vince Vaughn ho skvele doplnuje. S tretim muzskym hrdinou jsem se tolik neztotoznil ale ma to taky slusne rozjete a ctvrty hrdina, respektive hrdinka (Rachel McAdams) hraje opet skvele. Zatim jsou venku 4 epizody takze brzy hodnotit, zatim je to vic o postavach ale myslim ze ted se zacne vic rozpletat i ta vrazda. Konec ctvrte epizody byl (doslova) masakr :D
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Terror » červenec 15, 2015, 9:55 am

Já si počkám na komplet a pak to zkouknu najednou.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Lacrimas » červenec 15, 2015, 2:12 pm

Taky jsem spokojen, ale co se týče příběhu, tak mi přijde slabší než minule a už ten minulý mě nějak extra nenadchnul. Tady jde hlavně o postavy a celkově o tu atmosféru, která mě baví. Je to divné to takhle napsat, ale ten příběh je fakt pro mě osobně celkem neoriginální nuda, nedochází k žádným zvratům ani to není nějak složité atd, ale stejně mě to baví :) Divné :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Papri » červenec 21, 2015, 7:06 pm

Ono to prijde :cool: Verim tomu, ted se to zacne lamat. Ale mam to podobne, na 1. serii jsem zacal koukat protoze mysteriozni temne krimi jsem proste musel videt, ted uz je to jine, rozhodne ne tak mysteriozni, ale porad me to strasne tahne. Ma to proste tu True Detective atmosferu, opet je tu plno filozofovani + postavy. Prvni serie u mne na konci uz trochu ztracela, udrzela si latku ale uz ji trochu dochazel dech, tady tajne doufam ze to bude naopak :!:
Papri
Lord of Metal
Lord of Metal

Další

Zpět na Filmy