Čistá Duše

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.

Moderátor: pan.balu

Čistá Duše

Příspěvekod Odifus » prosinec 22, 2014, 11:09 am

Obrázek

Drama / Životopisný
USA, 2001, 135 min

Režie:
Ron Howard
Předloha:
Sylvia Nasar (kniha)
Scénář:
Akiva Goldsman
Kamera:
Roger Deakins
Hudba:
James Horner
Hrají:
Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ed Harris, Christopher Plummer, Paul Bettany, Judd Hirsch, Adam Goldberg, Anthony Rapp, Josh Lucas, Vivien Cardone, Jason Gray-Stanford, Austin Pendleton, Josh Pais, Ron Howard, Alessandro Tanaka, Stelio Savante, Roy Thinnes, Scott Fernstrom, Rance Howard, Reggie Austin, Tanya Clarke

Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům. Neúčastní se jejich zábav, žije ve vlastním, uzavřeném světě a dokonce nechodí ani na přednášky. Je doslova posedlý touhou po objevu "originální myšlenky". Nalezne ji a vysokou školu opouští jako vědec, který svojí matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze, považované uplynulých sto let za neměnné. Získá skvělé postavení, ožení se, založí rodinu... Jednoho dne si ovšem i jeho žena Alicia musí připustit, že to, co bylo až dosud u Johna považováno za podivínství, je závažnou psychickou chorobou. Léčba je složitá a zdlouhavá, protože pacient odmítá přijmout fakt, že je vážně nemocen. Přitom se chce vrátit zpět mezi lidi, do světa vědy, kde by měl své platné místo, a všichni blízcí by mu rádi pomohli. Teprve, když přesvědčí sám sebe a zvítězí nad sebou, může vykročit za poctou nejvyšší...(oficiální text distributora)

Filmové kapacity zdejšího fóra určitě znají, ale pro ty kteří se k tomuto filmu ještě nedostali nebo o něm dosud nevědi tak vřele doporučuji...
viděl jsem teď poprvé o víkendu a už dlouho se mnou nic takto nezacloumalo... opravdu silnej zážitek, který mě nepustil z gauče až do konce titulků... dokonce ani moje žena tuším nešla ani jednou během filmu na záchod, což je obdivuhodný výkon...
o hereckém výkonu Russell Crowea i všech ostatních herců byl podle mě na hodně vysoké úrovni což se dneska už moc nevidí...
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Re: Čistá Duše

Příspěvekod Lacrimas » prosinec 22, 2014, 4:04 pm

Už si to moc nepamatuju, ale vím, že jsem sdílel stejný pocit jako ty :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Re: Čistá Duše

Příspěvekod pan.balu » prosinec 22, 2014, 7:06 pm

jj,Čistá duše je dobrý film, on se režisér na tyhle životopisné či filmy podle skutečné události vyloženě specializuje (Apollo 13,Těžká váha a z poslední doby špičkový film Rivalové http://www.csfd.cz/film/301401-rivalove/)

jen jsem si říkal jak to že to takovému mozku nedošlo dřív (že nerostou ) :D
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Zpět na Filmy