Doctor Who/Pán Času (1963 - daleká budoucnost)

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.

Moderátor: pan.balu

Doctor Who/Pán Času (1963 - daleká budoucnost)

Příspěvekod Thorleif » říjen 20, 2015, 10:24 am

Doctor Who (Pán Času)

Sci-fi/Fantasy/Dobrodružný
TV seriál (+ filmové speciály) Velká Británie (od roku 1963)
csfd:
1963-1996 http://www.csfd.cz/film/87991-doctor-who/prehled/
2005-dnes http://www.csfd.cz/film/218647-pan-casu/prehled/

Obrázek

Začal jsem s tímto seriálem na stáži v Rakousech, nevěděl jsem už do čeho dalšího se se svou úchylkou na Britský seriály pustit. Black Books zkouknuty,
Red Dwarf naprosto jasnej (kdyby mi někdo otevřel lebku, našel by tam velký logo JMC). Na Haló, haló! nebyla nějak nálada a Černou zmiji jsem prolítl taky několikrát.
Naštěstí jsem si vzpomněl na Doktora, se kterým jsem se do té doby jen náhodně potkal skrz jednu epizodu.

Jeho zajímavý, hravý scénář epizod (a dějové linky táhnoucí se sériemi), netradiční hlavní postava v jejíž roli se během více jak padesáti let vystřídalo už dvanáct herců (což je mimo jiné dějově odůvodněno)
a která člověka dostane svým brilantním vystupováním, bolestivou minulostí i prostým nadšením z poznávání nového i když to nové právě touží vymazat zemi, právě tohle mě asi dostalo a připoutalo.
Je navíc zajímavé a v dnešní době poměrně netradiční skloubení moderního seriálu s estetikou béčkových počátků filmové (a vlastně i literární) vědecké fantastiky - byť vědeckého v tom moc nenaleznete.

Zná někdo z Vás, nebo koukám sám?

edit: Mimo jiné, Doktorovi hlavní nepřátelé Dalekové mi strašlivě připomínají létající popelnice z Kulhánkovy Cesty Krve.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Re: Doctor Who/Pán Času (1963 - daleká budoucnost)

Příspěvekod pan.balu » listopad 11, 2015, 4:58 pm

neznám a možná že bych chtěl znát,čím začít? :cool:
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Re: Doctor Who/Pán Času (1963 - daleká budoucnost)

Příspěvekod Thorleif » prosinec 7, 2015, 5:29 pm

Ideálně asi tou první sérií po obnoveným natáčení roku 2005. Na efekty je to sice trochu slabší, ale člověk si po pár dílech na ten retro scifi střih zvykne. Nebo taky ne.
Třeba na websharu jsou celý série zapackovaný do raru, je to sice tuším českej dabing, ale i ten s přimhouřením jednoho oka jde. Ale originál je samozřejmě naprosto někde jinde.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Zpět na Filmy