Lovci hlav (Hodejegerne)

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.

Moderátor: pan.balu

Lovci hlav (Hodejegerne)

Příspěvekod Liandra » prosinec 14, 2011, 8:26 pm

Obrázek Obrázek

Akční / Krimi / Thriller

Norsko / Dánsko, 2011, 100 min
Režie: Morten Tyldum
Hrají: Nikolaj Coster-Waldau, Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Julie Ølgaard, Baard Owe

http://www.csfd.cz/film/294372-lovci-hlav/

Obsah:
Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HYBpLn-gbhE[/youtube]

Nedalo mi to a rozhodla jsem se založit topic tomuto filmu.
Já osobně nejsem moc filmový nadšenec, ale protože se učím norsky, hledala jsem film v tomto jazyce.
Tímto bych chtěla poděkovat Baluovi za perfektní tip. Já už film viděla během 14ti dnů dvakrát a určitě ne naposled.
Po válečném dramatu Talvisota je to další severský film, který mě naprosto pohltil.

Hodejegerne (Lovci hlav) je fimovou adaptací knihy vynikajícího norského spisovatele Jo Nesbø a já už se moc těším, až se mi kniha dostane do ruky :cool:

Doufám, že vás kladné recenze nalákají, aby jste se také podívali na tento úžasný výtvor. :cool:
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Re: Lovci hlav

Příspěvekod Liandra » prosinec 14, 2011, 8:29 pm

Linky:
film:
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

titulky:
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

heslo: hodejegerne
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Re: Lovci hlav (Hodejegerne)

Příspěvekod Lacrimas » září 25, 2012, 6:48 pm

Tak konečně jsem se na to podíval a hodnotím velice kladně :-) Solidní thriller. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami a nakonec jsem dal 4. Co mi trošičku vadilo a obecně to nemám ve filmu moc rád, je ta určitá namachrovanost, která z filmu vystupuje. Ale tentokrát je to spíš menší detail :-)

P.S. Teď se chystám na režisérův starší film Kámoš http://www.csfd.cz/film/121900-kamos tak sjem zvědav .-)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Zpět na Filmy