Ať Vejde Ten Pravý

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.

Moderátor: pan.balu

Ať Vejde Ten Pravý

Příspěvekod Lacrimas » prosinec 28, 2011, 10:33 am

Obrázek

Drama / Horor / Romantický / Mysteriózní

Švédsko, 2008, 115 min
Režie: Tomas Alfredson
Hudba: Johan Söderqvist
Hrají: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar, Henrik Dahl, Karin Bergquist, Thomas Ljungman
CSFD: http://www.csfd.cz/film/243243-at-vejde-ten-pravy

Obsah: Netradiční upírský horor se odehrává na ponurém švédském sídlišti. Tady žije outsiderský hrdina Oskar a sem se přistěhuje nový soused s dcerou Eli. Dvě zvláštní děti se sblíží a Oskar zjistí, že jeho kamarádka je upírka. Oskar se těžko rozhoduje, jestli se s podivnou dívkou dál přátelit – něco ho k ní ale stále osudově táhne... Film byl natočen podle bestselleru Johna Ajvida Lindqvista a blízký je například potemnělým snímkům Roye Anderssona. Hrůzostrašná pohádka plyne v pomalém tempu a dodržuje pravidla upírského žánru – jen vztah Eli a Oskara je s ohledem na jejich věk platoničtější, i když stejně jako řada jiných upírských filmů je i tenhle hrůzostrašně a až chorobně romantický. Přitom je ale zvláštně chladný – nejen díky skvostným hereckým výkonům dětských představitelů a tomu, že se odehrává na sídlišti pokrytém sněhem. Film podmanivý, sugestivní a ponuře krásný, krvavý, jitřivý a zneklidňující – přesně takový, jaké má skutečné filmové umění být.

Download: Originál znění + titulky ve filmu
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.
Naposledy upravil Lacrimas dne prosinec 28, 2011, 10:37 am, celkově upraveno 1
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Re: Ať Vejde Ten Pravý

Příspěvekod Lacrimas » prosinec 28, 2011, 10:36 am

Film jsem sice nehodnotil 5, ale 4 hvězdičkama, přesto stojí rozhodně za skouknutí. Pro mě je tenhle film parodií v dobrém slova smyslu na Stmívání. Takový civilně pojatý romanticko pohádkový horror :-)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hanibal » leden 6, 2012, 10:22 am

prazvláštní film....na jednu stranu používá stokrát omleté klišé (nenávidím upíry v jakékoliv podobě), na druhou stranu opravdu povedená atmosféra...a to zasněžené sídliště mi brutálně připomíná moje město....prostě obskurní, takový JINÝ film
Og bakom synger skogene
Hanibal
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod pan.balu » leden 6, 2012, 10:43 am

další z filmů které se mi válejí na dvd a ne a ne ho zkouknout :) musím se na to někdy podívat,nota bene když jsem na Stmívání čuměl :)
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Zpět na Filmy