Zajímavé tipy folk metalu

Folk Metal

Moderátor: Rematar

Zajímavé tipy folk metalu

Příspěvekod Varg » listopad 22, 2013, 10:44 am

*Artist: Kristýna
*Album: Jednou Nohou V Ráji

*Year: 1999
*Genre: Heavy Metal/Folk Rock
*Country: Czech Republic
*Format: mp3@CBR128kbps
*Size: 33MB

Kristýna – Jednou nohou v ráji

Tak… teď trošku zvolníme a jukneme se do smutných vod doom folk metalu. Tady opět nejsem šťastným vlastníkem ani jednoho dema. V mé sbírce se skví pouze debut z roku 1999 pojmenovaný Jednou nohou v ráji s lehce lechtivým obalem. Kristýna, dle mého soudu, nepatří zrovna k protěžovaným a nějak význačným jménům. Že by za to mohla nezáživná hudba? To si nemyslím… Jejich hudba má srdce, duši i tělo. Vše je vtěleno do krásného anděla s ženskými rysy. Jméno této přenádherné bytosti je Kristýna. Už samotné jméno má jemný zvuk něžnosti a okouzlující půvab. A hudba kapely na tom není o nic hůře. Hladivá melancholie, kterou hrubě vyrušují pouze zvláštní zvuk kytary. Na pomyslné éteričnosti jistě dodává i vysoký hlas samotné zpěvačky a středně rychlé tempo, které do metalu jako takového zas tak často nebrousí. Vše je takové klidné, veselé i zádumčivé a přitom vcelku jednoduché. Nevím čím to je, ale líbí se mi to. Snad tou magickou aurou? Nebo opět příjemně čistým zvukem? Ach, ta minulost… Kristýna je vskutku krásné děvče, které se snad zalíbí všem. Není sice dokonalá, ale to přeci nikdo nechceme, chceme čistou přirozenost a upřímnost a tu nám dostatečně dopřává. Cením si jí a jsem rád, že ji mám :)

Obrázek
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

Na tohle jsem narazil úplnou náhodou a nějak se mně to zalíbilo.
Hlavně textově je to zajímavé.Celkově se zpěvačka vůbec nestydí používat ani výrazy které bych od něžné ženy nečekal :)
Varg
Metal bába
Metal bába

Re: Zajímavé tipy folk metalu

Příspěvekod Odifus » leden 22, 2014, 12:40 pm

opravdu zajímavá věc... hudba která chce něco říct... nikdo si možná řekne že to je moc velká romantika... ale.... no a co...
texty opravdu zajímavé a pravda, že mnohdy překvapí... líbí se mi tam ta příčná flétna ... připomíná mi Jethrotull, které jsem kdysi poslouchal...
není se čeho bát.. klidně zkuste... já zkusil a rozhodně ne naposledy
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor