The Soundbyte

Avantgarde

Moderátor: jakarlito

The Soundbyte

Příspěvekod karinaut » únor 5, 2007, 6:17 pm

THE SOUNDBYTE - Rivers Of Broken Glass (2004)

Pod názvem THE SOUNDBYTE se na hudební scénu vrací část dnes u? téměř kultovního norského seskupení THE THIRD AND THE MORTAL, kytarista Trond Engum. Počátky jeho sólového projektu se datují a? do roku 1998 a ?Rivers Of Broken Glass? je výsledkem této několikaleté činnosti. Patrně netřeba nijak zvlá?? zdůrazňovat, ?e novátorství, jistý podíl experimentu, snaha o neotřelý a nekonvenční přístup k hudbě jako takové, tak jak je známe u THE THIRD AND THE MORTAL, se také zde velmi přirozeně snoubí v jeden organický celek.

Metalpolis-10.2.2005

Tato hudba je opravdu fantastická. A naprosto jsem jejímu kouzlu podlehl. Co jiného bychom mohli čekat, kdy? jejím mozkem je samotný mistr multiinstrumentalista, Trond Engum z avantgardních The 3rd And The Mortal. Dal?ími členy jsou Rune Hoemsnes (Manes), a jako hosté se zde zjeví vynikající zpěvačka Berit Stensland a trombonista Peder Drege.
Trond si z deskou neuvěřitelně pohrál a výsledné album je ve finále excelentní. Z hudby sr?í a tryská celé spektrum emocí jako obrovitý gejzír, co se dere z hlubin va?í du?e a je předev?ím velmi temný a melanchilocký. Vět?ina písní je a? neuvěřitelně hitová, av?ak ?ádné kýče! A nesmím opomenout vynikající zvuk celé nahrávky.Posuďtě sami...

Tato deska je jak paleta, ve které se barvy v?emo?ně hádají, vá?ou a vystupují na povrch, aby opět zanikly do pozadí.
A takto (já) vidím celou hudební scénu avantgardy, neotřesitelně rozmanitou paletu!

PS: upozornění:nehledejte tady ?ádnej growling, tvrdé kytarové riffy a hutnej sound :mrgreen:

btw: tohle jsem sháněl dost tě?ko, nakonec jsem to sosal na eMule půl roku, fakt "oči v sloup a nervy drásající sosenEk?n". Mimojiné mám dneska volno, tak?e se mi to podařilo od rána upnout. :wink: 8)

Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

pass: seneca
Naposledy upravil karinaut dne leden 20, 2008, 2:57 pm, celkově upraveno 2
karinaut

Příspěvekod Kathory » únor 5, 2007, 7:13 pm

O Soundbyte jsem sly?ela jen a jen chválu, ale nikde jsem ji nena?la, tak?e Ti moc děkuji za upload :-) :-). Právě se mi to stáhlo, tak potom napí?u názor :-).
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » únor 5, 2007, 8:02 pm

Hlavně v klidu, dej tomu trochu času :wink: :D
karinaut

Příspěvekod Kathory » únor 5, 2007, 8:50 pm

Já myslím, ?e tohle čas nepotřebuje. Sice se mi vět?ina kapel projeví a? po del?ím poslechu, ale tohle se mi projevilo hned...

Co říct. Myslím, ?e Tvé recenze a Tvé tipy na hudbu budu sledovat velmi pečlivě, proto?e je?tě se mi nestalo, ?e by mi něco tak silně sedělo do noty.

Soundbyte je přesně ten styl hudby, který v metalu hledám. Respektive ten, který do mě úplně vstoupí. V?imla jsem si toho u? dřív, kdy? jsem poslouchala kapely, úplně odli?né, ale měly v sobě nějaké stejné prvky. Teď, kdy? poslouchám Soundbyte se ty prvky objevily znovu. A u? konečně vím, co to přesně je. Jsou to bící.

To, co mě na téhle kapele dostalo snad nejvíc jsou bicí... Ty hutné a duté bicí. Ka?dý úder cítím v sobě tak silně, ?e se mi místy zatají dech. To samé platí u zpěvu. Ten zpěv je ú?asný. Nádherný. Dokonalý...

Ungdommen
Byly doby, kdy jsem ?enský vokál v metalu nesnesla. Nevím proč. Soundbyte mě přesvědčili, ?e ?enský hlas v tomhle typu hudby doká?e být hodně emotivní. Nevím proč, ale z téhle písně cítím Rusko a ruské melodie :-).

The Dark
Kráčím smrdutým kanalém po kotníky ve vodě. Jen tma a chlad. Bě?ím a mám strach... Vím, ?e mne někdo pronásleduje. Nějaký hlas. Děsivý hlas, který mi bije do hlavy. A zase ty bicí... Ty nádherné bicí... Motá se mi hlava a chci pryč, leč cítím, ?e mě ten temný hlas naplňuje... Nádhera. Nádhera. Nádhera. Tohle je ú?asná skladba.

Fall
U Fall cítím, jako bych padala do temnoty. A zase ty bicí...

Monyon
Zpěv u téhle písničky je snad nejznačněj?í. Monyon mě svazuje a během jejího poslechu se jen poddávám a propadám kouzlu kytarového sóla na 2:26 :-). Tohle je hodně silné...

Addiction Complete
Pro mě "pochodová" temná skladba. Ten rytmus je ú?asný. Bicí skvěle dr?í jednoduchý rytmus, který mě úplně dostává. A hluboký "vlhký" zpěv davající ?ivot jednodu?e pojatému textu nádherně zobrazuje prostředí, které se dá z této písně vyčíst.

Lie
Zpěvově velký skok od ostatních skladeb. Bicí si dr?í svou klasickou krásu, ale v téhle písni je zpěv čistý, jemný, místy a? schizoidní... Nádherná skladba s hodně působivým textem.

Waiting
Tak tohle je schíza na druhou... Snad-li rů?ový panter? :D Hodně zvlá?tní.

Water
Opět vlhké podzemní prostředí, ale hudba zase úplně jiná ne? u předchozích.
Je?i?, ty bicí jsou ú?asné...

The Line
Kdysi jsem sly?ela zvlá?tní umění. Chlapíci, kteří hráli na popelnice. Tohle umění mě úplně dostalo. Ale dlouho jsem o nic nesly?ela. Začátek téhle písně mi to velmi připomíná, ov?em kdy? se ozvou první hlasy houpavého a "tahacího" vokálu, jsem zase úplně jinde.

Co je?tě dodat. Snad nic... Nádhera. Nádhera. Nádhera. Děkuji, Karinaute. Tohle se mi moooc líbí.
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » únor 5, 2007, 9:23 pm

Ani nevím co bych měl říci. :D Jsem poctěn, ?e se Ti hudba velmi moc líbí, a jen zírám, ?e se Ti taková hudba dostala pod ků?i takto brzo.

Toti?, abych se přiznal, tak mě osobně se album při prvních dvou posle?ích nijak zvlá?? nezamlouvalo. :oops: Ale dopřál jsem této nahrávce času a ta se mě neskutečně, a s celou svou parádou-hodna génia-srdnatě odměnila!

Vynachválila jsi zde bicí. Má? pravdu, ty jsou naprosto neuvěřitelné. Ka?dý úder má své přesné místo, nic není navíc a také ?ádný nechybí, ale hlavně ten jejich zvuk...je dokonalý!

Já si u?ívám ka?dé noty, zvuku, postupu a řádu, a vokálů, jen? zde tak nádherně předvedli Trond a Berit. Nejkrásněj?í je zde, ale atmosféra, temná, melancholická, ale mnohdy, třeba ve skladbě Lie, je dokonale smyslná.

Skončím asi stejně jako Ty, prostě-nádhera,nádhera, jen zklopit čelist! :shock: :D

Jsem opravdu rád, ?e jsem Tě potě?il. 8)
karinaut

Příspěvekod TheLeader » únor 6, 2007, 6:57 pm

Tak?e mistře a mistryně, jsem rád ?e tady tenhle topic je, proto?e o Soundbyte jsem u? takté? sly?el, ale sehnat se mi je nepovedlo. Tak?e právě stahuju a potom... uvidíme ;)
TheLeader
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod van vren » únor 12, 2007, 6:53 pm

Tak jsem stáhl a poprvé poslouchám. V podstatě ale nevím jak zhodnotit, je to na mě moc zvlá?tní hudba. Budu to muset asi trochu víc naposlouchat.
van vren

Příspěvekod TheLeader » únor 12, 2007, 7:02 pm

Huu, já to zapomněl napsat.. No, tohle mě moc nechytlo :(
TheLeader
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » únor 13, 2007, 4:46 pm

TheLeader píše:Huu, já to zapomněl napsat.. No, tohle mě moc nechytlo :(

Nevě? hlavu, nikdo nemů?e být dokonalý :mrgreen: :D

Né, dělám si srandu, :wink: samozřejmě nemů?e ?ádná hudba ani tato, i kdy? jsme ji tu do nebes vychvalovali, ka?dého chytit. Naopak jsem rád za ka?dý upřímný názor, tak?e v poho. 8) :D

to van vren

Ano, naporvé ta hudba (tak u? to v metalu i avantgardě bývá) nic neřekne. Je dost důle?ité, v jakém rozpolo?ení a náladě se ocitáte. Kathory byla zřejmě v té správné konstelaci a zalíbilo se jí to hned (mě to pár poslechů trvalo). Tak?e tomu holt musí? je?tě trochu obětovat a doufám, ?e Ti to hudba vrátí zpět i z úroky :wink: :)
karinaut

Příspěvekod Kathory » únor 13, 2007, 5:14 pm

Já jsem ve správné konstelaci kdy? mi hraje hudba, která mnou prostě proudí jako krev v ?ilách... A SB je to, co jsem potřebovala... Propadla jsem tomu hned.
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod jakarlito » leden 19, 2008, 4:03 pm

Karinaut:
sorry,?e otravuju,ale mohl bys to nahoditi znova u? je to smázlí.Díkes. :D
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod karinaut » leden 20, 2008, 2:54 pm

Nahozeno v download + zeditováno v prvním příspěvku. :wink:
karinaut

Příspěvekod ALEXANDR » leden 20, 2008, 5:58 pm

Mám takovou trochu hloupou otázku ale co u? :)
Jsou tohle ti samí The Soundbyte co tihle( http://www.myspace.com/tsoundbyte )...pokud jo,tak jsem na?el dal?í oblíbenou skupinu.
We're just a lie,
We're just a fake,
We're just living to die...
Obrázek
ALEXANDR
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » leden 20, 2008, 7:02 pm

YES :wink:
karinaut

Příspěvekod ALEXANDR » leden 20, 2008, 7:52 pm

Stáhnul jsem to a vypadá to moc zajímavě...poslechnu to párkrát a uvidím(ale nejspí? se mi to bude hodně líbit :) )
We're just a lie,
We're just a fake,
Obrázek
ALEXANDR
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod jakarlito » leden 21, 2008, 3:32 pm

Karinaut: Díííkes,je to paráda,doslova pohlazení po du?i. :wink: :D
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod ALEXANDR » leden 21, 2008, 4:17 pm

Je to opravdu perfektní hudba-dovolím si tvrdit, ?e nic podobného jsem zatím nesly?el.Chtělo by to sehnat jejich nové album-u? jsem se po něm trochu poohlí?el-zatím satan?el bezúspě?ně :?
We're just a lie,
We're just a fake,
Obrázek
ALEXANDR
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » leden 21, 2008, 4:36 pm

Já jsem o tom novém albu do včerej?ka - díky Tobě :wink: - taky nevěděl.
Pokud se Ti líbí, mohu doporučit The 3rd And The Mortal a hlavně alba In This Room a Painting on Glass. Nesou se v podobném duchu (pokud to tak lze říci). :wink:
karinaut

Příspěvekod ALEXANDR » leden 21, 2008, 4:45 pm

U? si na ně brousím zuby :)
We're just a lie,
We're just a fake,
Obrázek
ALEXANDR
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » leden 21, 2008, 6:08 pm

To? netřeba dodávat, ?e pokud nenajde?, stačí písknout. :wink: