Ved Buens Ende

Avantgarde

Moderátor: jakarlito

Ved Buens Ende

Příspěvekod karinaut » červen 25, 2007, 7:14 pm

Obrázek
Obrázek

Tato Norská smečka vznikla v roce 1994, kdy v témže roce vydala vynikající demo Those Who Caress The Pale. Již na tomto demu se zjeví skladby, jenž jsou dovedeny k dokonalosti (hlavně v otázce zvukové) na Full-length albu následujícího roku - Written In Waters.

Hudba na Written In Waters není sice na první poslech, ale myslím si, že při poslechu žádným úmorným vstřebáváním trpět nebudete. Jen tomu dejte čas. Pro mne byla velkým klíčem a katalyzátorem pro další poslechy neuvěřitelně dokonalá bicí hra, jenž má na starosti Aggressor (Carl-Michael Eide). Slyšel jsem mnoho skvělých bubeníků, a ač Aggressor povětšinou netrhá rekordy v rychlosti, tak je, se svým nádherným staccatem a umem nejvyšší kreativity, v mých očích hoden za člověka, s nejkrásnější hrou bicích, co jsem kdy slyšel.Samozřejmě se najde mnoho oponentů, jenž mi budou házet toho svého nejoblíbeněj?ího bicmena, a já jim to brát nebudu.

Když se mi konečně prvně začala hudba vsakovat hlouběji do těla, vynořily se i prvé obrazy, které mě při poslechu doprovázely...no, nebudu je vám tu všechny líčit, ale s jedním se podělím, a to při první skladbě I Sang For The Swans, nevím proč, ale při jejím poslechu se mi vytvoří nádherná scenérie...kovově šedá obloha, na které dovádějí drzí rackové...bílý dřevěný domek, v jehož dveřích stojí malá holčička a mává velkému hejnu pištících lumíků, houfně se řítících ke skoku z vysokého útesu do rozbouřeného moře... :D

Dokonalé bicí, ano, ty mě upoutaly jako první, ale je třeba zmínit i ostatní nástroje. Hra kytar je opravdu bravurní, *sice přeci jenom trochu typická pro post-blackovou scénu,* ale je nevšední zážitek jejich kreace poslouchat. Vykreslují nádherné a nezapomenutelné melodie, dis/harmonie, a pro mne největší pochoutkou budiž, psychedelické úlety, které jakoby vás chtěly v nejvšší míře vylekat. Perfektní práce!

Vokály jsou pro mne příběhem nepopsatelným...kapitola sama pro sebe. Zpěvy obou protagonistů jsou v mnoha pasážích stejně disharmonické jako kytary. Krkavčí zpěv obstarává Vicotnik (Yusaf Parvez), a úžasný čistý hlas patří mozku skupiny - Aggressoru (Carl-Michael Eide). Ovšem jeho sice čistý hlas, má skomírající a mrtvolnou podobu...hlas páchnoucí stojaté mrtvé vody. Na albu se nám představí, jako krystal hozený do popela z kostí, Lill Katherine Stensrud. A předev?ím ve skladbě Autumn Leaves pohladí vaši emoční skořápku...snad se vaše jádro oklepe. :wink: Vůbec celá tato skladba je nesmírně srdceryvná...úžasný zá?itek.

Co dělá toto album unikátním (pro mne) je určitě celá atmosféra, která se vznáší v éteru chmuru, bizardnosti, opojení, a která mě vcucává do magické maškarády obrazů, rovnající se pomalému vpichu tenké injekce s látkou, navozující matně zkreslený a smutně šedý trip... :rolleyes:
Neustálé, naprosto nepředvídatelné změny temp, excelentě ulítlá rytmika a mnohem víc...to jest Written In Waters.

Já osobně tuto desku řadím mezi tři nejlepší nahrávky v celém hudebním světě. A je zvláštní, že kapela není nijak v širším metalovém obecenstvu známá.

A zda-li se vám hudba nebude zamlouvat, či tak geniální zdát, tak zapomeňte co jsem psal :D ...chápu, že tahle deska nebude pro mnohé nic zázračného, a že ji příliš přeceňuji (možná je to pravda), ale já v ní nacházím vše co hledám.

Btw, poslední kousek To Swarm Deserted Away, je vrcholovou lahodnou třešní.
Ale teď už konečně držim hubu a předkládám album:

Ved Buens Ende - Written In Waters
Obrázek

Avant-garde/Post-Black Metal

Tracklist:::
1. I Sang for the Swans
2. You, That May Wither
3. It's Magic
4. Den saakaldte
5. Carrier of Wounds
6. Coiled in Wings
7. Autumn Leaves
8. Remembrance of Things Past
9. To Swarm Deserted Away

Vicotnik : Guitars, grim vocals
Skoll : Bass
Carl-Michael : Drums, clear vocals
Female vocals by Lill Katherine Stensrud.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QVOASknimeA[/youtube]

Nechte si čvachtat... 8)

* no, když to tak po sobě čtu, tak je to vlastně asi blbost :D
Naposledy upravil karinaut dne srpen 7, 2007, 7:42 pm, celkově upraveno 1
karinaut

Příspěvekod karinaut » srpen 2, 2007, 8:01 pm

Vypadá to, ?e těm dvoum lidem co to sosli, moc ne?makuje :lol:

No, pro v?echny případy předkládám torrent, na tomto matro?i je zachycena jejich zkou?ka...no, no a pak se rozpadli. (:?) :D

Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

Uploadovat to zbytečně nebudu, jen pro (překvapivý) zájem, komu torrenty nevoní.. 8)

Dear VBE freaks...

I`m afraid we have given false hope to you all.

Ved Buens Ende is no more. Its dead and buried for good.

After a while of rehersing and writing new material, it became apparent that Vikotnic and myself have grown apart, musically. Our styles have developed in different directions through the years passed since "written in waters". The songs we wrote together for what was to become the new album became mediochre, and the songs we made each on our own became just too different. It would have become a very schitzophrenic album if we`d continue, and none of us would have been happy with the outcome.

As most of you probably know, Vikotnics band DHG - Dødheimsgard is out with a new album. "Supervillain outcast" is getting the attention it deserves, and will be a great success. So thats were he`ll direct his focus from now on. Vikotnic will have his hands full for sure.

As for myself, I am finished writing the material for the next VIRUS album. It will contain much of the material meant for what was to become the next Ved Buens Ende record that I wrote.

VIRUS is very much in the same vein as VBE. The same style and genre, at least in regards to the experimental parts of what we did back in the "written in waters"-days. Its allmost like a continuation of VBE.

On VIRUS` debut album, "carheart", we fooled around with many different sorts of atmospheres. This time around it will become darker all the way through. And more fluent. The music kinda floats. A black flux. But we`ll for sure keep that absurd twist that became our trademark through our debut-album.

For those of you who know the "carheart" - album, one can compare the new stuff with the title track, "road", "hustler" and "be elevator". But ofcourse, it`ll be a new album, so...

The line up in Virus will be the same as on the debut. Plenum on bass, Einar Esso on drums, and myself on vocals and guitars.

We`ll start the recordings quite soon. I hope it`ll be finished early winter this year. Or late autumn. Maybe out in January `08. We`re signing a deal with Season Of Mist records.

We recorded a couple of songs (like a demo) in november last year, and we`ll post those songs as a "teaser" as soon as we have mixed them.

This VBE myspace-site will slowly mutate into being a VIRUS- site. It wont happen until we`re on a roll and the album release is approaching. In the meanwhile, you can check out our current site dedicated to the "carheart"-album on www.myspace.com/czral . There are a couple of songs from the album there, check it out! Anyway, the album is obtainable through Jester records, web only: http://www.jester-records.com/shop.php , or you can download it ofcourse, I`m down with that, I`m not Lars Ulrick.

I`ll update this blog as soon as something happens.

Next time boys, next time.

Czral-Michael
karinaut

Příspěvekod Nihilist » září 1, 2007, 1:56 pm

Tak jsem si je teda párkrát poslechl (ale asi jen třikrát).... a můsím říct, ?e takovou hudbu snesu! Rád to poslouchám.

Hudba je to samozřejme kvalitní.

Víc mi ale sedí v těch rychlej?ích pasá?ích, připadají mi takové atmosferičtěj?í... a ten Vicotnikův krkavčí chrapot je NAPROSTO ú?asný!!! Čistý zpěv se mi u? tolik nelíbí, neříkám, ?e je ?patný, ale tolik mi nesedí.

Ale mo?ná to musím je?tě více naposlouchat.

Jo a jestli někdo máte to jejich poslední album mohli by jste ho sem prosívás hodit? Rád bych si poslech i to.
Nihilist

Příspěvekod karinaut » září 1, 2007, 2:11 pm

Vicotnik je opravdu výbornej "krkavec", ?koda, ?e jeho vokálu nevyu?ili v posledním záseku Dødheimsgard. :(
Ten čistý zpěv je trochu kontroverzní, to je fakt, je pojat hodně zvlá?tně, a hlavně nev?edně, co? byl účel. Díky tomu nemusí ka?dému sedět, co? chápu, já jsem z něho úplně v pr..

Jinak, kterou věc má? na mysli? Vydali toti? právě jen tohle album - Written in Waters (a link je je?tě aktivní, mů?e? sosnout) nebo má? na mysli tu jejich poslední zkou?ku? (k tomu odpovídá i kvalita).
karinaut

Příspěvekod Kathory » září 1, 2007, 2:11 pm

Já si je sice stáhla u? před dávnou dobou, ale do takové hudby se musím dostat. Je?tě nenastal ten správný čas.
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » září 1, 2007, 2:18 pm

V pohodě. :wink: 8)
Nejhor?í je, ?e se do ní dostat ani třeba nemusí?, jak u? něco naznačil Nihilist, pokud se člověku nebude zamlouvat čistý vokál a já nevím co je?tě, třeba disharmonické kytary, ztře?těná hra bicích nebo cokoliv jiného, pak to celou nahrávku v jeho očích rapidně sní?í...
karinaut

Příspěvekod Kathory » září 1, 2007, 2:20 pm

Uvidíme ;-) Je to hlavně o pochopení hudby a já jsem poslední dobou tak vymatlaná, ?e nechápu vůbec nic :D
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod karinaut » září 1, 2007, 2:25 pm

Ty, a vymatlaná, to mi ani nejde k sobě. :wink:

No, a druhá věc je, ?e na tuhle chorobnou hudbu musí mít člověk náladu, a ta není ka?dý den (snad kromě mě, já to mů?u poslouchat kdykoliv, kdybych si musel vybrat jednu placku na opu?těnej ostrov, tak bych vůbec nepřemý?lel 8) ).
karinaut

Příspěvekod Kathory » září 1, 2007, 2:49 pm

Pro mě existuje hudba, kterou si mů?u poslechnout kdykoliv a ve?které mé nálady a emoce mi přizpůsobí na svůj obraz; a pak existuje hudba, které se musím přizpůsobit sama, a vět?inou to bývá právě ta avantgarda. Například The Soudbyte do mě vstoupili hned, vět?ina "schizometalu" taky, ale na takový ambient nebo na právě diskutované Ved Buens Ende musím čekat. Ono to přijde, pokud to přijít má ;-)
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Nihilist » září 1, 2007, 3:38 pm

To poslední album (tada jestli to je album) jsem myslel To Swarm Deserted Away.

Od Dodheimsgard mám EP Satanic Art a i to poslední CD. Ale chtěl bych sly?et 666 International... ani jsem se jeste nedival jestli to tu někde je.

Ale k tomu Written in Waters... bicí jsou dobré i ty kytary... a i ten čistý zpěv snesu, ale není to úplně můj ?álek kávy.... Ale mo?ná má pravdu Kathory, ?e musím počkat a? budu na takovou hudbu mít tu správnou náladu.
Nihilist

Re: Ved Buens Ende

Příspěvekod karinaut » září 1, 2007, 4:38 pm

Á u? mi svitlo, ty má? na mysli tohle:
karinaut píše:Btw, poslední kousek To Swarm Deserted Away, je vrcholovou lahodnou tře?ní.

Tohle ale není album, je to poslední skladba na Written in Waters. :wink: Ale je fakt, ?e jsem to napsal tak trochu zvlá?tně/blbě, nedivím se, ?e jsi myslel, ?e jde o album, sorry. :oops: :)

Co se týče 666 International, tak upnu, dám to pak do sekce "Downoad". :wink:
karinaut

Příspěvekod Nihilist » září 1, 2007, 5:06 pm

Aha... ?patně jsem to pochopil promiň :oops:
Oni mají teda jen jedno album, jo? A je?tě tu zkou?ku?

A ten Dodheimsgard si určitě rád stáhnu. Díky.
Nihilist

Příspěvekod karinaut » říjen 7, 2007, 5:04 pm

karinaut

Příspěvekod jakarlito » leden 12, 2008, 6:39 pm

Karinaut:
prosím mů?u poprosit je?tě o nějaké album od této grupy. :D
Poslední dobou ují?dím na avangardě,hlavně na Virus,Manes,Cult of Luna,Transcending Bizzare,Unexpect,Gire, :D :D
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nihilist » leden 12, 2008, 7:05 pm

Hodim Ti něco do downloads jakarle :wink:
Nihilist

Příspěvekod jakarlito » leden 12, 2008, 7:10 pm

Nihilist díkes :D
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nihilist » leden 12, 2008, 7:13 pm

Má? to tam. Není zač :D To demu si stahuju taky, páč ho nemám...
Nihilist

Příspěvekod flames » únor 12, 2008, 12:47 pm

Je?tě existuje od nich parádní ?ivák někdy z roku 95 tu?ím, někde bych ho teoreticky i na?el. Btw. doporučím Fleurety těm, kteří je neznají a líbí se jim VBE.
flames

Příspěvekod khamul » březen 20, 2008, 7:47 pm

Written In Waters je podle me jedna z nejuzasnejsich desek co kdy byla splozena :)
Jen na jeji poslech musi byt ta spravna nalada
khamul
Metal Novice
Metal Novice

Re: Ved Buens Ende

Příspěvekod jakarlito » listopad 6, 2013, 9:30 pm

Ved Buens Ende..... "Written in Waters" (1995)
Obrázek

MP3 - 320 kbps

Ved Buens Ende..... "Those Who Caress The Pale (Compilation)" (2008)
Obrázek

MP3 - 320 kbps
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Avantgarde metal