Duobetic Homunkulus

Avantgarde

Moderátor: jakarlito

Duobetic Homunkulus

Příspěvekod jakarlito » srpen 21, 2013, 11:08 am

Obrázek
Obrázek


Country of origin: Czech Republic
Location: Stará Boleslav / Mělník
Status: Active
Formed in: 2005

Genre: Avatgarde - Technical Death Metal
Lyrical themes: N/A
Current label: Zero Budget Productions


http://bandzone.cz/duobetichomunkulus
https://myspace.com/duobetichomunkulus
http://www.dh.mysteria.cz/
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
Uživatelský avatar
jakarlito
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4750
Registrován: červenec 8, 2007, 7:52 pm

Re: Duobetic Homunkulus

Příspěvekod jakarlito » srpen 21, 2013, 11:18 am

DUOBETIC HOMUNKULUS - Ani já, ani ty, robiť něbudzeme, šedněme do koča, vozit še budzeme - 2013
Obrázek
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.


sestava:
obsluha strojů: Wokis – kytarové suspenziální hřídelo, vypravěč, rozprogramování robotálen, Walis – bassově nosné vodící lištely, prozpěvovač dechovek, flíglhorn, Návštěvníci: Martin Brňovjakovič – vivisekciální simulace božského Káji, Lucie Třesnákovic – paní mistrová kreslířka!, Medvěd – saxofónomet, klarinetofon v dechnu, Kuřábek – trumpetisimo, Jarda Tuba – tubník, Pěvecko-opilecký sbor Egzyl, Veronika H. – operní ultrazvuk

....Pokud jim lze věřit, DUOBETIC HOMUNKULUS jsou ze souměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Jinak totiž v jejich případě nelze věřit ničemu. Kdo pamatuje těleso !T.O.O.H.!, může si vybavit dvojici Wokis a Walis, poslední roky fungující jako "metalové kolostrojní duo", starající se o "obsluhu strojů", to vše s pomocí několika hostů nebo lépe řečeno "návštěvníků". Také naprosto praštěný název alba či songů typu "Jarmilky horizontálního obrážeče Bédy" hovoří výmluvnou řečí. Zde opravdu nelze čekat cokoli seriózního, ale spíše humor za každou cenu, často až na samé hranici chtěné trapnosti. Přesto lze dodat, že je to vcelku vtipné, zábavné a v tomto směru mnohem sympatičtější než jakékoli rádoby hlubokomyslné blábolení o smyslu života, typické pro jiné kapely.

Značně netradiční až avantgardní dílo, jež bylo "nahráno a doladěno v obýváku", překypuje převážně deathmetalovou zběsilostí, v rámci metalu však zároveň sklouzává k tomu, co bývá označováno lehce zavádějícím výrazem progrese. Nechybí zřetelný nádech jazzových postupů, prvky elektroniky, ale ani zřejmě rozhlasové úryvky z nějaké dechovky. Jednotlivým kompozicím dominují překotné kompoziční a rytmické zvraty, jež obohacuje také "saxofónomet", "klarinetofon", "trumpetisimo" nebo "tubník". Instrumentálně krkolomné pasáže nepochybně svědčí o muzikantském umu obou hlavních pachatelů, přičemž pokud snad některému posluchači přijdou na mysl rovněž tuzemští HARMONY BAY, nebude se čemu divit. Ti jsou ale možná ještě větší v dobrém smyslu blázni........

...Při pokusu o rozdrobení nahrávky na jednotlivé skladby může zaujmout žánrově nejpestřejší šílenost "Polámal se hřídeleček", parafrázující známou dětskou říkanku o mravenečkovi, případně kompozice "Když muž se strojem snídá", kde božského Káju simuluje sám ó velký vydavatel, pěvec kapely EDAIN Martin Brňovják. Přestože ne všechny položky dopadají až tolik pronikavě a mnohé jsou jen únavným vrstvením méně nápaditých motivů, všudypřítomný vtip a nadhled představuje obrovskou přednost, bořící možné pochyby a vše vrhající do převážně příznivého světla.

Když se k tomu všemu připočítá skládaný kreslený digipak či datová stopa plná bonusových materiálů, "které se samoběžně spustí v číslicově počítacích zařízeních", pak netřeba pochybovat o tom, že tento projekt dokáže zaujmout a v nekonečném množství kapel se čímsi odlišit. Byť po ryze hudební stránce mu k dokonalosti ještě něco málo chybí a rezerva je velmi patrná.

"Dle usnesení vedení odborů náměstků pro vývoj a hospodaření Vám všem, kteří jste se omylem, či po naléhavém nátlaku na vývoji tohoto světového bestselleru, opravdu poděkovali, a to i nadále všem, kteří si tento nosič regulérně zakoupí, a tím podpoří další zlepšovací technologie našeho soustružnictva! A nyní ke strojům!!!"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0kHCksQlkmU[/youtube]
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
Uživatelský avatar
jakarlito
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4750
Registrován: červenec 8, 2007, 7:52 pm


Zpět na Avantgarde metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron