Low Roar

Úchylárny...

Moderátor: Liandra

Low Roar

Příspěvekod silmarill » leden 30, 2017, 8:35 pm

LOW ROAR
accoustic / ambient / indie rock / post rock

Obrázek

Odkazy: Last.fm | BandCamp

Low Roar je one-man projekt, za ktorým stojí Ryan Joseph Karazija. Ryan je pôvodom z Kalifornie kde hral v neznámej skupine Audrey Sessions, skupinu však opustil a presťahoval sa na Island.

Low Roar nedokážem jednoznačne opísať. hudba je veľmi jednoduchá, stojí na akustickej gitare, pár ambientných zvukoch v pozadí a speve. toto celé však vytvára veľmi hutnú atmosféru melanchólie a snovosti. atmosférou mi evokuje projekt Nyctalgia, aj keď tá je po hudobnej stránke dosť inde.

prvé skladby Low Roar nahrával doma v kuchyni na notebooku, nedá sa povedať že by to jeho tvorbe ublížilo - naopak, ešte to podtrhlo jej jednoduchosť a minimalizmus. odporúčam hlavne debutový album.

silmarill
Metal Slayer
Metal Slayer

Re: Low Roar

Příspěvekod Lacrimas » leden 30, 2017, 9:09 pm

Desku už mám nějaký čas naposlouchnou (Low Roar) a je to hodně dobrá věc, ani nevím proč jsem to sem nedal. Teď se dívám, že má ještě nějakou s názvem 0 z roku 2014, tu jsem ani neslyšel. Musím napravit :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod silmarill » leden 30, 2017, 9:50 pm

osobne sa mi druhý album nepáčil až tak ako prvý, ale stále to stojí za vypočutie. oproti debutu je tam viac elektroniky ktorá strháva na seba pozornosť, debut sa mi páčil práve kvôli svojej jednoduchosti a skromnosti.
silmarill
Metal Slayer
Metal Slayer

Příspěvekod Lacrimas » leden 31, 2017, 2:46 pm

Souhlas, moc se mi to nelíbí, ikdyž jak říkáš za poslech to stojí. Mě se třeba ani nelíbí poslední Sigur Ros, když už je tam ta elektronika, nějak mě to tam nesedí.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Zpět na Ostatní hudební styly