Vážná hudba

Úchylárny...

Moderátor: Liandra

Vážná hudba

Příspěvekod spitak » červenec 15, 2006, 8:19 pm

Tak mě napadlo, co vy a vážná hudba? Často slýchám, že miloévníci metalu k ní mají dost blízko, a ani bych se tomu nedivil.

Co mě se týká, vážná hudba ke mně nijak nepromlouvá- asi jsem na ni moc blbej :oops: . Proto ji ani neposlouchám, i když smyčcové a klávesové party nedílně patří k té "mé" muzice. Ale vážnou hudbu beru a rozhodně ji toleruju.

Jak to je s vámi? Janáček, Haydn, List, Ravel? Stravinskij, Chopin? Nebo dokonce Bach, Beethoven, Mozart? Či nedejbo?e Adam Michna z Otradovic :!: :?:
spitak

Příspěvekod MisfiT » červenec 15, 2006, 8:43 pm

Beru ji jako hudbu nadřazenou v?em ostatním stylům, proto?e je to opravdové umění, ale neposloucham ji.
MisfiT
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod DeathHuman » červenec 15, 2006, 10:15 pm

Vá?ná hudba + metal =Nejlep?í ?ánr na světě.Poslechnu si třeba soundtrack z pána prstenu,ale nejrad?i mám třeba Nighwish,jak se to krásně promíchá a jak to krásně ladí.Je to nářez :wink: .
DeathHuman

Příspěvekod gorakhal » červenec 16, 2006, 6:30 am

Vazna hudba je super. Tu starou beru jako MisfiT, ale soundtrackovou si rad poslechnu :)
gorakhal

Příspěvekod spitak » červenec 16, 2006, 2:57 pm

já bych neřekl, ?e soundtracky se dají pova?ovat za vá?nou hudbu- ne v?e, vco je instrumentální, je zároveň i vá?ná hudba. ale jinak mám soundtracky rád- můj oblíbený je The Last of the Mohicans OST.
spitak

Příspěvekod Glomm » červenec 16, 2006, 5:42 pm

to ja mam rad vivaldiho 4 rocni obdobi :)
Obrázek
Glomm
New Member
New Member

Příspěvekod gorakhal » červenec 16, 2006, 11:52 pm

spitak píše:já bych neřekl, ?e soundtracky se dají pova?ovat za vá?nou hudbu- ne v?e, vco je instrumentální, je zároveň i vá?ná hudba. ale jinak mám soundtracky rád- můj oblíbený je The Last of the Mohicans OST.

nerikam vse co je soundtack, ale to co si dal za priklad mam snad nejradsi, pak gladiatora a conana
gorakhal

Příspěvekod Stick » červenec 17, 2006, 7:57 am

ja si treba nejsem schopnej na cd pustit mozarta nebo tak :? ale klasiku v metalu mam rad. . nejsem ten typ co posloucha jen ty namrdovy party a tak...treba Stratovarius maj nepreslechnutelny vlivy klasicky hudby a proto je tak miluju . . a nejsou jediny . .takovych seskupeni v tehle zanrech je hodne..nektery jsou primo symfonicky nektery jsou tim jen trochu ovlivneny ale doplnuje to mohutne jejich melodie a zvuk . .ale samotnou vaznou hudbu si poustet nemusim
Stick

Příspěvekod gorakhal » červenec 17, 2006, 8:47 am

Stick píše:ja si treba nejsem schopnej na cd pustit mozarta nebo tak :? ale klasiku v metalu mam rad. . nejsem ten typ co posloucha jen ty namrdovy party a tak...treba Stratovarius maj nepreslechnutelny vlivy klasicky hudby a proto je tak miluju . . a nejsou jediny . .takovych seskupeni v tehle zanrech je hodne..nektery jsou primo symfonicky nektery jsou tim jen trochu ovlivneny ale doplnuje to mohutne jejich melodie a zvuk . .ale samotnou vaznou hudbu si poustet nemusim

symfonicky symfonicky...hm to u me ne, to leda symphoblack :p
gorakhal

Příspěvekod Stick » červenec 17, 2006, 2:26 pm

no jako klasicky motivy a tak . .ja sem mimo tak pisu nejak z cesty :lol:
Stick

Příspěvekod vortovak » červenec 17, 2006, 4:31 pm

spitak píše:já bych neřekl, ?e soundtracky se dají pova?ovat za vá?nou hudbu- ne v?e, vco je instrumentální, je zároveň i vá?ná hudba. ale jinak mám soundtracky rád- můj oblíbený je The Last of the Mohicans OST.

Názor mám takovej: Hudba je to dobrá a souhlasím s vámi, řadil byhc to jako asi nejnadřazaněj?í hudbu nad v?echny, osobně si to poslechnu na Vánoce místo koled, třeba Smetanu - Mou Vlast...

A ta OST hudba?Podle filmu...a to je dost různý, a přesně se to nedá řadit jako vá?ná hudba.

Jinak se připojuju ke Spitakovi - OST - POSLEDNÍ MOHIKÁN je fake BOMBA.

Ps: Mo?ná jste sly?eli, u? přesně nevím jak je to dlouho, na BEATu měli o víkendu pořad se OST Hudbou. Taky málokterý rádio si tohle dovolí, ?koda ?e se to nedělá častej?, aspoň by se ty rádia posunuly úplně jinym směrem k dobrýmu. :wink:
vortovak

Příspěvekod Ganimoth » červenec 17, 2006, 5:01 pm

Skvelej je soundtrack Piratu Karibiku
Až zazní zvuk rohu
Hlas našich předků
Vezmu štít a meč
Hrdě se postavím Bílému Kristu

-------------------------------------
Jabber: ganimoth@jabber.cz
Ganimoth
New Member
New Member

Příspěvekod gorakhal » červenec 17, 2006, 10:00 pm

k tomu poslednimu mohykanu, zvlaste ta theme skladba je uzasna
gorakhal

Příspěvekod hair daemon » srpen 3, 2006, 2:15 pm

já mám vá?nou hudbu hodně rád.Moji nejoblíbeněj?í skladatelé jsou Beethowen a Smetana a skladby jako Vltava(Smetana),5.th Sympfony,Fur Elise,Óda na radost(Beethowen) Malá noční hudba,Turecký pochod (Mozart)-jsou podle mě dodne?ka nepřekonaný.
Jen Bacha nějak nemů?u vystát...

A ze soundtracků-Chronicles of Narnia a Návrat Krále
hair daemon

Příspěvekod Glomm » srpen 3, 2006, 6:41 pm

posledni samuraj a gladiator super soundtrack
Obrázek
Glomm
New Member
New Member

Příspěvekod Arkantos » srpen 9, 2006, 12:24 pm

Obelix píše:posledni samuraj a gladiator super soundtrack

oba delal jeden typek, nevim jak se jmenuje, ale vim, ze delal hudbu jeste k pearl harbor
Arkantos

Příspěvekod spitak » srpen 9, 2006, 5:19 pm

Arkantos píše:
Obelix píše:posledni samuraj a gladiator super soundtrack

oba delal jeden typek, nevim jak se jmenuje, ale vim, ze delal hudbu jeste k pearl harbor

Hans Zimmer. Jeden z elitních skladatelů filmové hudby současnosti. Jinak taky autor OST k Black Hawk Down, Rain Man, Lví král :) , Broken Arrow, TENKÁ ČERVENÁ LINIE (OST GENIÁLNÍ!!!!), Pearl Harbor, Hannibal, Piráti z Karibiku (aspoň něco), Král Artu?, Ostrov....

Jak vidno, má co dělat :)
spitak

Příspěvekod Glomm » srpen 9, 2006, 7:05 pm

tenka cervena linie ost mne teda moc nenadchnul jinak docela dobrej ost ma
john debney
the passion of the crist
Obrázek
Glomm
New Member
New Member

Příspěvekod DeathHuman » srpen 10, 2006, 6:44 am

vy tu v?ichni mluvíte jen o filmech...Tak třeba vá?ná hudba ve hrách.Třeba Final Fantasy8 (http://www.killzoneweb.xf.cz/ff8.mp3) hned uvodní písně mě natchla a Call of Duty, Brothers in Arms a nebo film Final Fantasy 7.To? jsou tepr soundtracky.
DeathHuman

Příspěvekod spitak » srpen 10, 2006, 5:27 pm

Soundtracky, soundtracky... To s vá?nou hudbou přes v?echny symfonický prvky (často pouze syntetizátorový- jako třeba v ost k Morrowindu) nemá moc společnýho. Mě se líběj věci, který se daj hrát na kytaru- tak?e kromě milované Vltavy, Pro Eli?ku a dal?ích klasik třeba náááádherný Kánon v D od Johanna Pachelbela. Pokud znáte něco, co se dá dobře zaran?ovat pro kytaru, pls doporučte.
spitak

Další

Zpět na Ostatní hudební styly