Vážná hudba

Úchylárny...

Moderátor: Liandra

Příspěvekod Stick » srpen 12, 2006, 10:00 am

KillZone píše:vy tu v?ichni mluvíte jen o filmech...Tak třeba vá?ná hudba ve hrách.Třeba Final Fantasy8 (http://www.killzoneweb.xf.cz/ff8.mp3) hned uvodní písně mě natchla a Call of Duty, Brothers in Arms a nebo film Final Fantasy 7.To? jsou tepr soundtracky.

FF7 má vynikající soundtrack úplně :P akorát to podle mě není vá?ná hudba .. jen v některých momentech :D
Stick

Příspěvekod gorakhal » srpen 12, 2006, 12:04 pm

jj, mezi vaznou a orchestralni hudbou (apod) je rozdil :)
gorakhal

Příspěvekod hair daemon » srpen 15, 2006, 11:03 pm

spitak píše:Soundtracky, soundtracky... To s vá?nou hudbou přes v?echny symfonický prvky (často pouze syntetizátorový- jako třeba v ost k Morrowindu) nemá moc společnýho. Mě se líběj věci, který se daj hrát na kytaru- tak?e kromě milované Vltavy, Pro Eli?ku a dal?ích klasik třeba náááádherný Kánon v D od Johanna Pachelbela. Pokud znáte něco, co se dá dobře zaran?ovat pro kytaru, pls doporučte.
No třeba Tureckej pochod a Malá noční hudba od Mozarta,5th symfonie od Beetowena,Oda na radost
hair daemon

Příspěvekod Urgrosh » srpen 16, 2006, 7:50 am

Třeba Let čmeláka(úplně se mi z hlavy vykouřil skladatel...) - manowar to maj na CD Kings of Metal jako Sting of a Bumblebee.. :D
Urgrosh

Příspěvekod Gothman Glyttr » srpen 18, 2006, 11:18 am

KillZone píše:vy tu v?ichni mluvíte jen o filmech...Tak třeba vá?ná hudba ve hrách.Třeba Final Fantasy8 (http://www.killzoneweb.xf.cz/ff8.mp3) hned uvodní písně mě natchla a Call of Duty, Brothers in Arms a nebo film Final Fantasy 7.To? jsou tepr soundtracky.

JJ, u her se mi líbí soundtrack k Mafii, u? pro to, ?e to je český symfonický orchestr, teda aspoň myslím, nebo mo?ná brněnský.
Gothman Glyttr

Příspěvekod Kázoš » říjen 11, 2006, 12:53 pm

Neposlouchám to, ale beru to rad? 4 hodiny poslouchat tohle ne? třeba Hip hop a sly?el jste někdo Roots Bloody Roots od Sepultura je?tě s Andrea Boccelim?Já jo a je to pecka.
Kázoš

Příspěvekod Ganimoth » říjen 11, 2006, 7:34 pm

Je to hustej song, takovy kontrasty se jen tak neslysi :)
Až zazní zvuk rohu
Hlas našich předků
Vezmu štít a meč
Hrdě se postavím Bílému Kristu

-------------------------------------
Jabber: ganimoth@jabber.cz
Ganimoth
New Member
New Member

Příspěvekod Shimi » říjen 11, 2006, 8:18 pm

Klasiku mám rád ... spí? sólověj?í věci (Paganini , Chopin) ale občas si poslechnu i nějakého Vivaldiho , Mozarta , Beethovena , Bacha atd. .... je to příjemná relaxace ...
Shimi

Příspěvekod karinaut » prosinec 31, 2006, 7:15 pm

Taky si ji rád poslechnu...
...Mozart, Vivaldi, Beethoven, Tchaikovsky, Rachmaninov a Mahler
Zkou?el jsem i Wagnera, ale to mě doslova nudilo k smrti...

Jinak je to vlastně podobné jako s metalem, vá?nou hudbou se člověk musí prostě probrat a tím objevovat její krásy.

Hail Classic :twisted:
karinaut

Příspěvekod vortovak » leden 1, 2007, 9:25 am

pozapomínáte na Cajkovského :idea: :!: :roll:
vortovak

Příspěvekod hair daemon » leden 1, 2007, 12:54 pm

ja bych chtel sehnat video tusim opery od Wagnera na tema Pisne o Nibelunzich..
hair daemon

Příspěvekod Kathory » leden 1, 2007, 4:43 pm

Vá?ná hudba je pro mě stejně obrovské umění jako metal. A kdy? se tyto dva "styly" propojí dohromady, pak je to nádhera. Například Handelova skladba, kterou převzali Therion, Era, a myslím, ?e snad i Apocalyptica, pod názvem O fortuna. Nebo Rhapsody jsou se svým symfonickým orchestrem naprosto ú?asní. Ti zase ve skladbe The Wizzard's Last Rhymes pou?ili, a teď si nejsem jistá, Dvořáka. Raději ji hodím na rapidshare, a kdy?tak si ji poslechněte. Myslím, ?e je to dost super.

Jinak souhlasím z dříve zmiňovaným soundtrackem z Posledního mohykána. Podle mě je to jeden z nejlep?ích OST (spolu s OST ze Skály). Hanz Zimmer je pro mě jeden z nejlep?ích tvůrců soundtracků (taky se mi hodně líbil z filmu Lovci pokladů, Da Vinci Code, King Arthur atd)

Tady je ten link na Rhapsody:
here: http://rapidshare.com/files/9762537/07-The_Wizzard_s_Last_Rhymes.mp3.html
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Glomm » leden 1, 2007, 5:12 pm

Kathory píše:Vá?ná hudba je pro mě stejně obrovské umění jako metal. A kdy? se tyto dva "styly" propojí dohromady, pak je to nádhera. Například Handelova skladba, kterou převzali Therion, Era, a myslím, ?e snad i Apocalyptica, pod názvem O fortuna. Nebo Rhapsody jsou se svým symfonickým orchestrem naprosto ú?asní. Ti zase ve skladbe The Wizzard's Last Rhymes pou?ili, a teď si nejsem jistá, Dvořáka. Raději ji hodím na rapidshare, a kdy?tak si ji poslechněte. Myslím, ?e je to dost super.

Jinak souhlasím z dříve zmiňovaným soundtrackem z Posledního mohykána. Podle mě je to jeden z nejlep?ích OST (spolu s OST ze Skály). Hanz Zimmer je pro mě jeden z nejlep?ích tvůrců soundtracků (taky se mi hodně líbil z filmu Lovci pokladů, Da Vinci Code, King Arthur atd)

Tady je ten link na Rhapsody:
here: http://rapidshare.com/files/9762537/07-The_Wizzard_s_Last_Rhymes.mp3.html

diky moc za ty rhapsody , rhapsody mam moc rad a spojeni rhapsody + klasika je opravdu genialni :)
uplne by mi smakovalo nejaky spojeni treba mozarta a rhapsody :)
Obrázek
Glomm
New Member
New Member

Příspěvekod TheLeader » leden 4, 2007, 1:14 pm

Upřímně mam nejrad?i tu moderněj?í klasiku- Prokofjev, Orf (to je bo?í skladatel... Carmina Burana je prostě lahůdka)... Ale nepohrdnu ani Čajkovským, Bachem... osobně ale nesná?im Mozarta, proto?e ta hudba mi přijde... no, moc durová celkově :) Ale některý jeho kousky se daj.
TheLeader
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Shimi » leden 4, 2007, 7:31 pm

Me se Mozart libi cim dal vic ... takova 25. Symfonie G-moll to je lahudka .... ale slozil toho tolik ze se to snad ani neda vsechno naposlouchat :D ale zatim co sem slysel tak perfektni .... hlavne jiz jmenovana symfonie a requiem (lacrimosa) coz je Mozartova posledni skladba ...
Shimi

Příspěvekod TheLeader » leden 4, 2007, 7:43 pm

Jo, requiem je skvělý. Ale jinak Kouzelná flétna a jim podobné... ne-e
TheLeader
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Black Wolf » březen 3, 2007, 12:41 am

abych rekl pravdu tak u soudtracku LOTR se rozplivam stejne jako u metalu. jinak posloucham Mozarta :oops:
Black Wolf

Příspěvekod Kázoš » březen 3, 2007, 11:10 am

Mě se líbí Vivaldi, jeho melodie jsou nádherný a v podání kytary Alexiho Laiha to bylo fenomenální, rád bych se někdy dostal na takovou uroven, abych to dokázal zahrát!
Jinak respekt i ostatním jako Pavarotti, kterej asi holduje tro?ku metalu, jeliko? je ?ádaný a kdy? ?el na Roots Bloody Roots asi ne?el jenom tak!
Kázoš

Příspěvekod Kathory » březen 3, 2007, 12:21 pm

Tady je to video, o kterém mluvil Gazosh. Alexi Laiho vs. Vivaldi - naprosto dokonalé - jednou jsem se na to koukala snad dvě hodiny pořád dokola - http://www.youtube.com/watch?v=JMc3SPeFLqg
Kathory
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Drachensnapper » duben 26, 2007, 9:45 am

Vá?nou hudbu mám celkem rád, předev?ím J.S.Bacha.Takový Goldberg Variation jsou unikátní.Z některejch písní se mi dělá úplně husí ků?e.:)
Drachensnapper
New Member
New Member

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní hudební styly