Knížka z dětství

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.

Re: Knížka z dětství

Příspěvekod pan.balu » prosinec 14, 2009, 11:24 am

četl a stále čtu velmi rád.
Z toho dětství si vybavuju Boříkova dobrodružství, Mayovky,hlavně s Karou ben Nemsí :) :) , pak např. knihy od Ericha Kästnera atp.
později už to byl třeba Artur Haliey- Kola, Penězoměnci atd.

dnes mám rád hlavně knihy o vesmíru Cosmos od Carla Sagana,Vesmír podle Stephena Hawkinga.....
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Geryon » únor 26, 2010, 10:08 am

Ja som v dectve čital Levi Kral, tiez od Karla Maya jeho diela
Nerob druhým to,co nechceš, aby oni robili tebe!!!!
Geryon
Young Deather
Young Deather

Příspěvekod Stribok » únor 26, 2010, 3:53 pm

Jednoznačně Kocour modroočko a kocour Mikeš, na ty kočky sem byl nějakej ujetej....
Stribok
Banana Man
Banana Man

Příspěvekod Papitorial » březen 3, 2010, 8:22 pm

U mě nechala asi největší stopu knížka od Aloise Mikulky - Kouzelná dvířka, je nejen o kouzelnících a o tom co mají pod kloboukem, ale i klukovi jménem Míša co rád chleba s máslem pokaňkaným povidlama.

2Terror - Birlibán na mě fungoval jako horor :D , asi jsem byl tehdy zlí na své hračky. Ale potom co zažil Birlibán (a já vlastně s ním) jsem se polepšil :) .
Papitorial
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod Pest » červen 14, 2010, 8:43 pm

Tak já jen samé trve ug szejtenik věci, například Honzíkova cesta, Neználek a tak. :)
Pest
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod bloody » červen 25, 2013, 8:40 am

na svého parťáka Káju Maříka dodnes rád vzpomínám a žasl jsem ještě víc, když jsem se dozvěděl, že to napsala žena http://baila.net/autor/242318852/felix-haj :arrow:
bloody
New Member
New Member

Příspěvekod Syzygy » červenec 17, 2013, 1:38 pm

Tak těch věcí bylo mnoho, ale mám-li picknout "onu nejzásadnější", jednoznačně Neználek :D
Have you seen my queen? She's a divine child
And have you seen her ways, how they're driving me wild
When she dances like a lion, setting the treetops on fire
May her eyes never tell me no lies, because I love her

Obrázek
Syzygy
Unholy Son of Metal
Unholy Son of Metal

Příspěvekod Terror » únor 6, 2016, 3:35 pm

Nevím, jestli jsem to tady už někam nepsal, ale i přes sklerózu to vrazím sem.
Jako puberťák jsem miloval komiksy. Žádné marvellovky nebo DC, pouze evropskou a českou scénu.
Úplně jsem se zbláznil do Asterixe, později Thorgala a snad nejvíckrát jsem četl Rychlé šípy a komiksy z ábíčka.
Teď jsem si z nostalgie znovu přečetl Příhody Malého boha z Abc speciál 1985 a už to není ono.
Zato Asterix mi zůstal a když si někdy objednávám z antikvariátu knihy, nezapomenu se podívat, jestli mají také něco s tímhle galským superhrdinou.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Varg » únor 8, 2016, 5:48 am

Vídíš na tohle jsem si málem nevzpoměl.
Při tom celá komiksová série s názvem Pod paprsky Zářícího byla v té době naprosto parádní.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Thorleif » únor 8, 2016, 12:11 pm

Co se týče knížek z dětství, tak já ležel v Kráse Nesmírný, Petiškový knize Staré řecké báje a pověsti a různejch encyklopediích, který mi příbuzný rvali každej rok jak pod stromek, tak k narozkám. Vlastně jsem se, co se týče četby rozjel ve třetí třídě dost zvostra, přečetl jsem komplet trilogii Vinetua, spoustu Foglarovek (Foglara jsem nakonec přečetl skoro celýho), strašně mě učarovala biografie Tecumseha (svoji roli v tom každopádně hrála spojitost s tzv. Moravskými Indiány). Ale kdybych si měl vybrat dvě, tak to rozhodně byla ta Krása Nesmírná a Starý řecký báje a pověsti.
Edit: Sakra, na ty starý komiksy jsem úplně zapomněl, tehdy jsme na chalupě s bráchu našli starý abíčka po tatíkovi, všechny ty komiksy o Kruanovi jsme četli furt dokola. Pak jsme jěště jednou vytáhli z kontyše s papírem ručně vyvázanej sešit Saudkovejch komiksů... To byla taky fascinace, pro chlapce na počátku -náct období rozhodně luxusní četba... :lol: A rozhodně ještě komiksy s rychlejma šípama, jeden sešit bych měl mít někde doma ještě snad zahrabanej.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Předchozí

Zpět na Literatura