Kniha, kterou musíte přečíst, ještě než umřete......

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.

Kniha, kterou musíte přečíst, ještě než umřete......

Příspěvekod jakarlito » květen 10, 2008, 1:15 pm

http://nejlepsi-kniha.wz.cz/

Příliš hlučná samota:Bohumil Hrabal právě čtu. :D
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod real_dead_one » květen 10, 2008, 1:58 pm

než zemřu mám v plánu dělat lepší věci než číst knížky.
real_dead_one

Příspěvekod jakarlito » květen 10, 2008, 2:00 pm

jasně,každýho věc. :wink:
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod KingabortioN » květen 10, 2008, 3:56 pm

nic proti ale podla mna je davinciho kod uplna somarina a nemusim ju citat vobec nieto este kym umriem :wink:
Daj mi tvoju ruku , nechaj ma cítiť ľahkosť, v posteli britiev spolu krvácame...
KingabortioN
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Terror » květen 10, 2008, 4:35 pm

Nejde o to, že v tom seznamu jsou knihy, které tam nemají co dělat a někdo je tam prdnul jenom proto, že je zrovna přečetl. Znal jsem jednoho maníka, který za celý život přečetl jen jednu knihu - leporelo "Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem". Co by tam asi napsal on? Ale zpět. Jde o to, že jsou na světě knihy, které stojí za to přečíst. Jasně, dá se umřít i bez toho, ale třeba já mám v plánu přečíst ještě spoustu knih a některé řekl bych zásadní. Například z toho seznamu jsem zatím četl asi čtyřicet knih, takže mám co dohánět. :D

P.S.: Pro ty, které to zajímá, hlasoval jsem pro Stopařova průvodce po galaxii.

Jakarl3: Hrabal mi zatím "uniká". Právě jsem dočetl H.G.Wellse - Příběh pana Pollyho a chystám se odpočinout si u Simenonova Maigreta.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod jakarlito » květen 10, 2008, 4:42 pm

Terror:
přesně to jsem měl na mysli.
já se chystám na Egypťan Sinuhet od Mika Waltari.(na doporučení kámoše,který přečetl snad celou knihovnu.) :D :wink:
jo a dneska jsem si objednal 5 knížek od J.H.Krchovský už se těším. :D
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Terror » květen 10, 2008, 4:58 pm

Sinuheta jsem četl dvakrát. Je to fakt pěkná kniha. Zvlášť začátek, pak už je to trochu rozvláčnější, ale dle mého názoru jedna z nejlepších knih o starověkém Egyptě.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Kázoš » květen 11, 2008, 9:37 am

Sinuheta mi pořád doporučuje kámoš, kterej od něj četl víc knih. Až dočtu Fausta, tak na to jdu. Snad to nějak poberu, protože je to prej docela složitější a já zas nějak moc dlouho nečtu. Jinak zatím co jsem přečetl mě oslovila nejvíc ODYSSEIA . Dokázal jsem se do tý knížky uplně vžít, navíc jsem v tom období poslouchal cdčko od SYMPHONY X - THE ODYSSEY , který mi dost pomohlo utvořit okolní atmosféru.
Kázoš

Příspěvekod Drachensnapper » květen 16, 2008, 10:46 am

Tak nevím ale v tom seznamu jsou slab?í místa.Třeba ?ifra mistra leonarda tam podle mě nemá co dělat.Kní?ky který maj nějakou hodnotu jsou pro mě Antikrist-Friedrich Nietzsche, v?e od Tolkiena, Sapkowski, Herbert.
Teď zrovna budu kupovat Bo?skou Komedii od Danteho-to chci u? moc dlouho, chystám se číst taky Hellera-Hlava XXII.Teď ov?em čtu o svobodných zednářích.
Drachensnapper
New Member
New Member

Příspěvekod Nihilist » květen 16, 2008, 5:06 pm

Kdybych měl doporučit knihu, kterou by si měl člověk přečíst ne? zemře, tak to bude ZLOČIN A TREST od Dostojevkého. Pro tuto knihu jsem také hlasoval v té tabulce. Podle mě - geniální dílo!

Hrabala jsem se kdysi snažil číst, ale nic moc mi to neříká... ale třeba přijde čas...

Tu Šifru M.L. bych taky vyřadil, to je dle mého skromného názoru jen takový dnešní "hit". Kdo to bude číst za 100 - 200 let....?

Antikrist - tahle kniha má jsitě svou hodnotu, je to pro náročnější... ale abych řekl pravdu (svoji pravdu), tak podle mě to z globálního hlediska nemá zas takový význam...

Božskou komedii... no tak tu chci dočíst... už jsem dvakrát začal, ale nikdy jsem to nedočetl... Nedostal jsem se ještě ani ven z Pekla :lol:

Tolkien atd... - to jde úplně mimo mě. Nějak mě moc fantasy a sci-fi literatura nebere... Ale neříkám, že to jsou špatné knihy!

A už asi půl roku čtu NARUBY od Jorise-Karla Huysmannse... Asi "nejtěžší" kniha, co jsem kdy četl... pořád se tím nemů?u prokousat... a navíc teď nemám tolik "odhodlání". Překlad toho vydání co mám je od Arnošta Procházky z roku 1905... No je to prostě nádhera... ten jazyk!
Tato kniha bývá označována jako "bible dekadence"...

Jinak mám rozečteny tyto knihy:
Exupery - Citadela
Shakespeare - Sonety
Naruby
Jan Patočka - Kacířské eseje o filosofii dějin
Rudolf Mertlík - Starověké báje a pověsti
a chystám se na Markétu Lazarovou od Vančury

ale za Satana nemůžu nic dočíst... mám teď nějaké blbé období...

P.S. sorry, za delší příspěvek :D

jakarl: Jaké sbírky sis koupil od Krchovského? :D
Nihilist

Příspěvekod jakarlito » květen 17, 2008, 12:21 am

Nihilist:
J.H.Krchovský- Vše nejlepší
- Nad jedním světem
- Poslední list
- Básně
ten poslední titul nebyl na skladě,a už ani nevím jak se jmenoval.ale tyto skvosty České poezie mě stačí. :D :D :roll: :wink:

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod TheLeader » květen 17, 2008, 7:34 am

Tak já nevim. Ten seznam rozhodně není podle toho, které knihy by jste měli přečíst, než zemřete- zvrhlo se to v hlasování o to, kdo má jako knížku rád. Tak se stalo, že na prvním místě je ŠML, což je dle mého sice zábavná knížka, ale nijak nepřesahující svůj rámec a žánr a nijak člověka neobohacující.

Kdybych měl z těch knížek, co tam jsou zmíněny, vypíchnout ty, co jsem četl (takže je můžu posoudit) a ty, které mě ovlivnily a které bych doporučil (ještě předtím, než zemřete :) ), byl by to určitě Tracyho tygr- nenápadná knížečka, která má hodně velké kouzlo. Potom klasiky 1984 a My od Zamjatina. Hodně důležitá je dle mého taky kniha Malý princ, pokud to nečtete jako pohádku. No a mě osobně taky učaroval Svět podle Garpa, to je skvělá knížka.
TheLeader
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Zombak » květen 17, 2008, 9:48 am

Souhlasil jsem jen s pár věcma...Noční klub od Kulhánka,Zločin a Trest od Dostojevskiho,1984 od Orwella a Malého prince od Exupéryho.
Největším kacířstvím je zdraví rozum.-George Orwell
Zombak
New Member
New Member

Re: Kniha, kterou musíte přečíst, ještě než umřete......

Příspěvekod Terror » únor 27, 2015, 9:44 am

Tak jsem se po dlouhé době zase podíval na tu slavnou stránku. To, co se tam děje, je úchylnost. Mezi první pětkou tři Brownové a jedna Řeka bohů. Hnus. Folleta jsem sice ještě nečetl, ale pochybuju, že je to až tak neskutečné dílo, aby bylo na špici.
Tímto prosím všechny knihomoly i občasné čtenářstvo, aby mi pomohli najít opravdu plnohodnotný seznam zásadních knih, který by nahradil tohle zvěrstvo.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Re: Kniha, kterou musíte přečíst, ještě než umřete......

Příspěvekod jakarlito » březen 30, 2015, 6:04 pm

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Zpět na Literatura