Pungent Stench

Death metal

Moderátoři: Terror, Liandra

Re: Pungent Stench

Příspěvekod Terror » srpen 6, 2015, 7:48 am

Pungenti mi dělali společnost na dovolené. Večer jsem nemohl usnout, postel stála za starou pantofli, tak jsem narval špunty do hlavy a sjížděl celou diskografii.
Opět se mi potvrdilo to, co jsem tvrdil vždycky. První dvě alba a kompilační Praise The Names... jsou naprosté skvosty, kde je slyšet sice mizerný zvuk, který ovšem bohatě vyvažuje gejzír Schirencových geniálních riffů, které jsou neuvěřitelně jednoduché, ale nezapomenutelné jako profláklý Smoke on the water od Deep Purple. Nevzpomínám si, že by jiná kapela takhle jednoduše a působivě vymlátila posluchačům mozky z hlav. Songy jako Pungent Stench, Dead Body Love, Extreme Deformity, Bonesawer, Just Let Me Rot a další, jsou perly, které dodnes nemají obdoby a svědčí o tom i fakt, že právě tyhle songy Schirenc mastí na svých "vzpomínkových večírcích". Také jsou často přebírány jinými kapelami k coverům (Coffins, Fornicator, Ahumado Granujo).
Další alba jsou taková "rozporuplná". Dirty Rhymes je takové album nealbum, protože tam moc nových songů není a hlavně se zde poprvé objevuje čistší zvuk a změna celého projevu Pungent Stench. Už to není takový námrd, už se víc hraje s melodiemi, je to sice pořád dobrá hudba, ale dle mého názoru už ne geniální. Club Mondo Bizarre jsem ve své době poslouchal dost často. Bohužel ne kvůli skvělému zážitku, ale proto, že jsem se snažil pochopit, kde se pod tím vším líbivým a průměrným skrývá starý dobrý a syrový Pungent. Dodnes jsem ho nenašel a album mě nudí a místy až otravuje.
Poslední dvě alba jsou možná lepší než Club, ale pořád nejde o nic nadčasového a v hlavě mi nezůstává po poslechu jediný riff.
Celý vývoj kapely bych přirovnal k různým fázím života motýla. Napřed to byla housenka, co všechno sežere, nechutně si odkrkne, následně to vysere a pak to znova sežere. Pak se nám to zakuklilo a bylo to takové mrtvé. A nakonec se to vylouplo a zamávalo křídly. Jenže ten motýl není kdovíjaká smradlavá a krvežíznivá noční můra, ale obyčejný bělásek...
Po rozpadu PS se Schirenc pustil do hovadiny zvané Hollenthon, kterýžto nesmysl mě nikdy nebavil. Před několika lety se objevila grupa Zombie Inc., což je brutální hororová smečka se Schirencem v základu. Měl bych jásat... ale tak nějak mi to přijde jako by i ten bělásek chcípnul. Podprůměrný death s "humornými" prvky...
Je mi jasné, že nové For God your Soul... už nikdy nevznikne, ale pokud se Martin rozhodne udělat "vzpomínkový večírek" někde v dosahu, zahodím berle a jdu si zařvat spolu s ním: "Džást... Léét... Mýý... Rot!"
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod pan.balu » srpen 7, 2015, 10:18 am

krásně popsáno :cool:

mě u debutu nikdy nepřestane fascinovat jednak ta ,už zmíněná geniální jednoduchost s jakou jsou songy servírovaný do palic ,mě osobně se ještě líbí i zvuk ,je na svou dobu kulervoucí

kdyžř si uvědomím že to je už pětadvacet let ,což je zhruba období co poslouchám metal .... :o :)
"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Arthur C. Clarke
pan.balu
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod jakarlito » duben 14, 2018, 11:24 am

Pungent Stench "Smut Kingdom" (2018)
Obrázek
Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.

jakarlito
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Death metal