Hry

Zde se můžete vybavovat o všem možném i nemožném.

Re: Hry

Příspěvekod Lacrimas » srpen 10, 2015, 5:32 am

Hotline Miami jsem ještě nezkoušel, ale pro mě zatím co se indie her týče vede Limbo. Ještě mě chytlo Dust: An Elysian Tail a největší hitovka roku Ori and the blind forest.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod SuRkoM » říjen 4, 2015, 12:37 pm

Pokud nemáte nic na práci a chcete si dlouhou chvíli vyplnit něčím "smysluplným", doporučuji tady tuto jednoduchou hru s názvem Agar.io
Jedná se o multiplayerovou browserovku, ve které každý hraje za svoji buňku a jeho cílem je nahrát co největší skóre tak, že pojídáte malé částice a později samotné hráče. Musíte si však dávat pozor, aby vás někdo větší nesežral rychleji. Ovládá se to myší a dále lze použít klávesy W (pro rozsévání vlastnich částic, čímž nakrmíte druhého hráče) nebo space (pro rozdvojení, případně rozštvrcení vlastní buňky - používá se, pokud chcete rychleji dopadnout nějakého hráče, který vám uniká, ale může se vám to vymstít, pokud ho netrefíte a začne vás napadat někdo veliký poblíž). Hra má módy: FFA (každý sám za sebe), Teams (hrajete v týmu jedné barvy), Experimental a Party (zde můžete hrát se svojí vlastní partou lidí).

http://agar.io/
Memories is all that's left behind
As I lay and wait to die
Little do they know
That I hear their choice of life
SuRkoM
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod silmarill » říjen 4, 2015, 8:18 pm

jj to AGARIO som už pár krát hral, fajn oddychovka keď máte 10 minút času a nechce sa vám púšťať do ničoho náročného a komplikovaného :arrow:

ja som teraz cez víkend skúšal hrať indie strieľačku Not A Hero, žiaľ po piatom leveli mi to prestalo ukladať progres v hre takže -> unistall.
https://www.youtube.com/watch?v=CqJypR6wEZI
čož je škoda, bola to celkom sranda.
silmarill
Metal Slayer
Metal Slayer

Příspěvekod Thorleif » říjen 20, 2015, 11:06 am

Jsem totálně zapiklenej v pátým Metal Gearu (předchozí jsem vůbec nehrál) a jak to tak vypadá, ještě dlouho budu. Letošní rok je opravdu povedenej, co se týče velkejch, otevřenejch her. Třetí Zaklínač, Metal Gear a už tyhle dvě záležitosti jsou pro mě jako kompletistu (i když ještě v podstatě racionálního) dost nadlouho. Ještě se třesu na Pillars of Eternity (čekám na překlad), Wasteland 2 (čekám na překlad). Nepříliš nadšeně očekávám čtvrtej Fallout (ta Bethesďácká obroda mě za srdce vůbec nechytla), zato na mobilu vesele o volných chvilkách v práci pařím Fallout Shelter.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Lacrimas » říjen 20, 2015, 11:35 am

Zaklínač pecka a za mě nej hra zatím Bloodborne. Ale do Metalu se nemůžu dostat. První díly pohled z vrchu, staré dobré PS1, mě bavily. Potom jsem hrál čtvrtý díl na PS3 a už mě to moc nebavilo a pětka to asi jen završila. V té hře je všechno jak má být, hratelnost super, grafika, optimalizace, všechno vymazlené, ale mě to strašně nudí. Ty mise jsou otřesné, zachraň inženýry, zabij generála, ukořisti tajnou zbraň a pořád dokola. Věnoval jsem tomu 10 hlavních misí a dvě vedlejší a dál už prostě nemůžu. To co je v Metalu hlavní mise, by třeba v Zaklínači, ale i v jiných hrách byla mise vedlejší a ještě líp propracovaná. Nemám žádnou motivaci. I ten příběh mě nějak extra nechytnul, pomsta jak z Ramba :) Ale já mám celkem obecně problém s japonským stylem her. Jediná co vyčnívá je asi ten Bloodborne. Všechno je takové afektované, že je to až k smíchu, nebo občas k pláči. Škoda.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Thorleif » říjen 20, 2015, 12:26 pm

Mě na MGS chytla kombinace toho dějovýho zasazení s ulítlýma motivama jako je hořící plejtvák, ohnivej chlápek, levitující kluk... Zbraně, gadgety mimo časovou osu, ve který se děj odehrává. To s tím Rambem možná nakonec docela sedí, mě to přijde jako docela dobrá herní adaptace osmdesátkovejch, devadesátkovejch akčních fláků. Je fakt, že scénář vedlejších i hlavních úkolů není většinou žádnej zázrak, ale hra to bohatě vynahrazuje množstvím postupů a proměnlivostí gameplaye, což je asi hlavně zásluha umělý inteligence, která má limity, tam kde by měly bejt a v jinejch věcech je nekompromisní a dává tak hráči možnost počítat, plánovat. A když se něco pokazí (a ono se to většinou stane) je pořád dost možností se z toho vysekat. Variabilita je tak spíš v gameplayi. Hlavně v pozdějších částech hry, kdy si hráč už i odemkne širší paletu vybavení.

Bloodborne nevyšlo na PC, to je pro mě bohužel pasé. Mám na steamu první Dark Souls, ale to mě na klávesnici a myši vůbec nechytlo, ti japonci maj opravdu netradiční přístup k designování ovládací mapy na klávesnice a vůbec ovládání jako takovýho.

Ovladač je v plánu, ale to se pak asi rovnou ponořím do Elite a budu pařit na telce ořes hdmičko.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Lacrimas » říjen 20, 2015, 10:14 pm

Já to ještě zkusím, hodně se píše o tom, že to začne být lepší až v pozdějších misích. No právě, je to takové ulítlé a já jsem asi zpropadený evropan :D Kdysi mi to vadilo míň, asi už stárnu :) Bez gamepadu to dneska už pomalu nejde. Všechno se předělává z konzol a má to své následky. Ds1 jsem dohrál, ale to musíš mít fakt gamepad. Dvojka mě nějak moc nebavila, přišlo mi to už až moc hardcore a zastaralé po všech směrech a trojka vypadá tak trochu jako kopie Bloodborne, tak jsem zvědavý :) Já hraji na PC i na PS4, kde hraji, ale jen exkluzivity a musím ti říct, že tak zvláštní pocit při hraní Bloodborne jsem zatím neměl ani u DS. Opravdu hodně pocitová, až bych řekl umělecká záležitost, na kterou se nezapomíná. Nazval bych to vyšperkovaným DS. Samozřejmě nervy jako prase a kolikrát jsem si řekl, že to kašlu, že na to nemám nervy, ale ta motivace, je ve hře opravdu pořádná, to mě právě chybí v tom Metalu, ale ještě to zkusím. Varibialita je tam opravdu skvělá, i umělá inteligence, je to fakt vymazlené, ale asi na to musím mít specifickou chuť, tak snad to přijde :)

P.S. Taky mi docela vadí, že když jsem na té základně, tak aby začla mise, musím pracně volat ten vrtulník. Nebo teda, když dohraji jednu, můžu hned z místa začít novou, ale ten bod, kde je start mise, je většinou pěkně daleko a i na koni je to opruz. Ale říkám si, že asi až vylepším tu základnu, tak to bude asi řešené jinak. Nebo to musím vždycky zavolat ten vrtulník?
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Thorleif » říjen 21, 2015, 7:27 am

Já teda upřímně volám většinou vrtulník. Když teda zrovna akutně nepotřebuju sehnat zdroje/vojáky, to pak čórnu džíp a objíždím malý stanoviště, třeba na cestě k dalšímu vedlejšímu questu. Koně skoro nepoužívám, dobrej je čokl a Quiet. Pes se dá najít už během mise C2W a je to velkej pomocník.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Lacrimas » říjen 21, 2015, 8:49 am

Ok zkusím :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod SuRkoM » listopad 9, 2015, 11:35 pm

http://speedoflight.ironmaiden.com/

Speed of Light hra od Iron Maiden, při které hraje 8BIT verze písničky :D
(Hra byla použita v klipu)
As I lay and wait to die
Little do they know
SuRkoM
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod silmarill » listopad 10, 2015, 9:06 pm

teraz hrám South Park: The Stick of thruth a celkom ma to baví. humor je typický southparkovský, občas sú tam fajn hlášky a hra samú seba neberie nijak vážne.

silmarill
Metal Slayer
Metal Slayer

Příspěvekod Terror » leden 1, 2016, 1:57 pm

Během vánočního volna jsem se, jako ostatně každoročně, pustil do herních restů. Mám za sebou Risen 2, celkem dobré pirátské RPG, ale jednička mě asi bavila víc (o Gothicu nemluvě). Teď jsem konečně začal mastit první Mafii. (Ostuda, chápu...) Nevím, jestli už stárnu, nebo jsem zblblý z casual sraček, ale přijde mi to strašně obtížné. Jednu misi hraju snad dvacetkrát.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Thorleif » leden 1, 2016, 2:26 pm

Já si na steamu v akci pořídil Elite: Dangerous a jsem v tom teď beznadějně zaseklej (jako že to pařím furt - žádnej zákys). Za pět (nebo jeto už šest?) dní přes osmdesát hodin, zakoupil jsem Hotas a užívám si melancholicky poetický, hypnoticky relaxační putování naší galaxií.
Edit: Já taky třeba žádnou Mafii nehrál. Hrát za mafiána mě nějak nikdy nelákalo (strašně se mi líbilo L.A. Noire). Nikdy jsem moc nechápal fascinaci tímhle typem charakterů, ve filmu to mám stejně, ty slavný mafiánský fláky jsem taky úmyslně minul.
Thorleif
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Lacrimas » leden 1, 2016, 4:40 pm

Tak Mafie, pro mě byla absolutně nejlepší hra, kterou jsem hrál. Dneska už asi bude působil lehce srandovně, ale v té době...Terrore, já už si to až tak nepamatuju, ale problém jsem měl snad jen v té misi, kde se musí vyhrát závod, to jsem dělal taky snad dvacetkrát :) Jinak Risen, jsem hrál jen dvojku a celkem mě to bavilo. Momentálně jsem dohrál lehce horrorovou "adventuru" Soma, kterou musím doporučit, opravdu zajímavý příběh! Je to scifi a mrazík udělal češtinu. A dohrál jsem posledního Assasina, kdy došlo trošku k oživení díky dvojici sourozenců, ale celkově, pořád to samé dokola. Teď čekám na novou Laru na kterou se maximálně těším, ikdyž už to není co bývalo, ale hrobek je tam prý víc než minule, tak alespoň tak :)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod SuRkoM » leden 2, 2016, 12:39 am

Já momentálně věnuji svůj volný čas hře DOTA 2. Jsem v ní pěkná lama, to vám řeknu rovnou. Ale trénuju na botech a zlepšuji se. Ostatně tam mám asi jenom něco kolem 7 hodin.
As I lay and wait to die
Little do they know
SuRkoM
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod k_e_ň_a » leden 3, 2016, 10:48 pm

Už je to furt dokola, ale prostě :D hlásím návrat z http://www.arcadehry.cz/museum

opět a zase super strávený den u nesmrtelných starých pecek. hraju hlavně letadla, ale tentokrát jsem si přivezl skalp (dohrání, dojetí) jedné závodní hry:

A vůbec mi nevadí, že já jsem hrál odlišnou verzi, která má jen dvě závodní kola.
Obrázek
k_e_ň_a
Metal Slayer
Metal Slayer

Příspěvekod Lacrimas » leden 16, 2016, 12:01 am

Keňa, tam jsem ještě nezavítal, ale David Cwik tam byl a prý pecka :)

Mě po delší době dostala velice emocionální hra Life Is Strange. Sice je ta hra určená podle mě spíše děvčatům, přesto jsem ji nedávno dohrál a ještě nějakou dobu jsem tupě zíral na závěrečné titulky a bylo mi hodně ouzko. V této hře opravdu záleží na vás, jestli je někomu ublíženo, nebo někdo zemře atd. Kurevsky silný emocionální zážitek, který bych přirovnal k živým mrtvým. A ten konec. Rozhodnout se mozkem, nebo srdcem. Tak "hrozné" volby jsem viděl asi jen v živých mrtvých. První dvě epizody, nejsou sice nic extra, ale pokud to vydržíte tak třetí a hlavně čtvrtá a pátá jsou skvělé.

Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Terror » leden 23, 2016, 12:34 pm

Mafie dohrána. Výborná hra, jen mi trochu vadil ten prázdný svět, kde se kromě příběhových misí nedalo nic dělat.
A teď je na řadě klikfest v podobě Incredible Adventures of Van Helsing.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod SuRkoM » leden 23, 2016, 6:00 pm

Ti, co na Mafii vyrostli, by ti řekli, že se tam dalo sakra věcí co dělat :D Možná to tak nevypadá (a v dnešní době komplexních počítačových her ani vypadat nebude), ale se hrou se dalo dělat na svojí dobu poměrně dost :)
As I lay and wait to die
Little do they know
SuRkoM
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Terror » leden 28, 2016, 8:52 am

Lacri - Právě vyšla komplet edice Life is Strange v češtině, takže jdu stahovat.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

PředchozíDalší

Zpět na Pokec a Jiné