Horory

Zde se můžete vybavovat o všem možném i nemožném.

máte rádi horory?

Ano
13
81%
Jak kdy
1
6%
Jak s kým
1
6%
Ne
1
6%

Celkem hlasů : 16

Horory

Příspěvekod Varg » leden 7, 2013, 1:24 pm

Tak vzhledem k debatě v nováčcích by mne zajímal Váš názor na tenhle druh filmů.
Co si pod slovem "Horor" představujete a co Vám mám takový film nabídnout.
Taky budu rád když si tady každý pisne film který ho rozsekal a nebo ho nějakým
způsobem "chytil" za srdce.

Já osobně od hororu očekávám hlavně atmosféru plnou strachu.
Fakt mne nebaví sračky typu Texaských masakrů a Pachů krve.Tam už od úvodních minut většinou skupina adolescentních
tupců sama žadoní o co nejzvrhlejší smrt a na druhé straně banda retardovaných kreténů jim to ráda vyplní.

Posledním filmem který mne opravdu donutil se bát byla "Záhada Blair Witch".
Jinak miluji Italské zvrácenosti konce 70tých a začátku 80tých let.
Taky mne baví "horory" u kterých se i nachlamu viz třeba "Smrt přichází v bílém"
a nebo "Cabin Fever".

Jinak taky uznávám filmy typu "Morgiana" s Ivou Janžurovou v hlavní roli.
Tam byla atmoška naprosto úžasná.
Varg
Metal bába
Metal bába

Re: Horory

Příspěvekod Horex » leden 7, 2013, 2:00 pm

Já horůrky také miluji Vargu .... viděl jsem jich kvantum a opravdu hodně jich za moc nestálo ... ale najdou se i skvosty, které byly opravdu košer . Mám rád zombie tématiku , duchařiny tak na půl to už musí opravdu za něco stát...třeba tedˇnedávno jsem koukal na Sinister a nic moc :!:
Horex

Příspěvekod Varg » leden 7, 2013, 2:17 pm

Jasnačka zombíky mám taky rád i když většina jich bývá hrozná konina :D
U Sinister jsem měl problém s absolutní předvídatelností a spoustou nesmyslností.
A to můžu říci že jsem se na ten snímek těšil jako prvnička na svého vyvoleného.
Já vím že většina je spokojena,ale v tomhle jsem asi jiný.
Pokud u filmu usínám tak je asi něco špatně a tady nebylo nic co by mne přimělo
alespoň trochu být ve střehu.
Krávost na n-tou :P
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Horex » leden 7, 2013, 2:29 pm

Jo nuda to byla jako blázen....ale tedˇ se těším na léto na nový film se zombíky s Bradem Pittem....Světová válka Z ... ukázky vypadají velice slibně a ty hordy zombíků jak se valí a jak jsou rychlí v tom filmu...tak to bude asi fakt hustý....

ukázka zde:

http://www.csfd.cz/film/234454-svetova- ... ea/?type=1

No a samozřejmě nesmím zapomenout na super seriál Živí mrtví (Walking Dead, The) , který už sleduji druhým rokem a tedˇ v únoru se znovu rozjíždí tak to se také moc těším:

obrázky a info zde:

http://www.csfd.cz/film/268090-zivi-mrtvi/galerie/

trailer zde:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R1v0uFms68U[/youtube]
Naposledy upravil Horex dne leden 7, 2013, 2:40 pm, celkově upraveno 1
Horex

Příspěvekod Varg » leden 7, 2013, 2:39 pm

Tak to jsem zvědav.
Já mám Breda hodně rád a pokud můžu odbočit určitě se koukni na novinku Killing Them Softly
viz tady.Velice zvláštní film plný dialogů http://www.csfd.cz/film/290112-killing-them-softly/
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Terror » leden 7, 2013, 5:12 pm

Tak horory...
Z výše jmenovaných mě Záhada Blair Witch taky bavila. Když jsem to v noci shlédnul, opravdu jsem měl pocit strachu a ten konec... naprosto geniální! Ten postoj u zdi mě ve snech straší dodnes.
Smrt přichází v bílém je taky velice slušná práce, ovšem toho děsu si tam člověk moc neužije...
Vyvražďovačky osobně taky moc nemusím, ovšem jsou výjimky. Taková Insomnia je velice povedená věc.
Ale zpět k mým oblíbencům. Mám rád třeba Čelisti (nevím, ale širé moře a jeho hlubiny mě prostě děsí), původní Carpenterův majstrštik The Thing (pro mne asi nejlepší scifi, co kdy bylo natočeno), všechny tři díly Exorcisty (ten čtvrtý přídavek už jsem neviděl), Hitchcockovo Psycho a Ptáci také zůstaly vnořeny do nitra mých mozkových závitů.
Asi poslední věc, co mě nějak zaujala, byla Nenávist a hlavně Silent Hill, na jehož druhý díl se moc těším.

Trochu zvláštní úchylku mám na hororové parodie "LoTRa" Petera Jacksona. Bad Taste a Braindead jsou pro mne nezapomenutelné kulťáky.

Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod bughuul » leden 8, 2013, 3:26 am

Tak já jak už jsem se zmiňoval, horory mám hodně rád. Tak jako Varg očekávám od hororů hlavně atmosféru strachu, úzkosti atd... Nejvíc mám rád duchařiny a upírskou tématiku, to je daný tim, že muj nej horor je klasika všech klasik - Dracula v literární podobě, mě se žádný zfilmování nikdo moc nelíbilo. Celkově bych ale řekl, že hororů o upírech moc dobrých není. Taky nemusim ty krváky a vyvražďovačky typu Vřískot, to mi strach moc nenažene, spíš to člověka zhnusí, ale občas něco shlídnu a někdy mě i to zaujme. Třeba takový Dům voskových figurín, ten se mi celkem líbil.
Když bych měl vyjmenovat pár mých oblíbených tak to bude určitě Noční můra v Elm Street a Dětská hra, to jsou asi první horory co jsem viděl ještě jako dítě a pak jsem z toho nemoh spát :) Dál to je pak Záhada v Blair, to jsem taky poprvý viděl ještě jako malej. Bál jsem se teda ukrutně :D Na tom filmu, se mi nejvíc líbí, že všechno je v náznacích, neni tam vidět prakticky nic, jen les a to pak pracuje fantazie :D Na hororech obecně mám rád hlavně tu atmosféru, proto poslední dobou, když je možnost, tak vyrážíme koukat na horory ven, koukal jsem se na horory u hřbitova, u starýho rozpadlýho penzionu, na opuštěný okresce a Záhadu v Blair witch jsem nedávno viděl v lese. Když to skončilo, tak musim říct, že jsem měl sakra strach zapnout světla u auta, jsem si řikal, co to na mě vybafne :) A to je panečku atmosféra :)
Taky mám rád japonský horory typu Kruh a Nenávist, ta je mimochodem hodně dobrá. Celkově velmi oblíbený mám věci od Stephena Kinga, ať už knížky nebo filmy. Výborná je Mlha, ta má šokující závěr a co mi teď napadá tak Pokoj 1408 je taky výbornej. King je pro mě mistr překvapivých závěrů a ještě jsem od něj nepoznal dílo, který by se mi vyloženě nelíbilo.
Z výše jmenovaných filmů, tak musím potvrdit, že Smrt přichází v bílém je dobrá, taky jsem se moc nebál, ale závěr ten byl hodně překvapivý. V souvislosti s tím mě napadá film Ti druzí. Neni to úplně horor, spíš takový psycho, ale výborný a ten závěr, tak to mě totálně dostalo. Samozřejmě nesmim zapomenou na Hitchcocka, Ptáci a Psycho, tak to je klasika . Zombie tématiku moc nemusim, ale viděl jsem film z roku 1968 Noc oživlých mrtvol a ten byl teda hodně dobrý a takový Úsvit mrtvých, to je taky dobrá podívaná. Na Sinister mám teda opačný názor, mě se líbil a neusínal jsem u toho :)
Horor, co mě ale fakt poslední dobou rozsekal, tak to je V moci ďábla. Podle mě, naprosto vyníkající kousek, když jsem na to koukal, tak mě z toho brala strašná úzkost. Hodně to na mě zapůsobilo a můžu to jen doporučit, myslim, že to stojí za shlídnutí.
bughuul
New Member
New Member

Příspěvekod Varg » leden 8, 2013, 12:43 pm

Tady s Tebou musím souhlasit.
Mlha je naprosto úžasný film a konec s hudbou "Dead can Dance"....no woow to mi běhá ještě teď mráz po zádech.
"Ti druzí" byl výborný film kde fantasticky hrála Nicole a vlastně i její děti.Tenhle žánr má hodně blízko k filmu The shining
který taky není horor,ale ta atmosféra je neskutečná.

S tou "smrtí v bílem" jsem to právě nemyslel až tak hororově jako tak že mne ten film pobavil.
Scéna s trhlou maminkou v autě kdy vystupuje za jízdy je hodně chlama :D .

No a abych se přidal i k Terrorovi tak ranné filmy P.Jacksona jsou vynikající.
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Lacrimas » leden 9, 2013, 3:18 pm

Tak já jsem milovníkem hlavně starých béček a to všechny díly Evil Dead. To jsem viděl asi ve 13 na videu a nemohl jsem spát ještě týden :-) Potom Démoni 1,2 a řadu dalších. Určitě musím zmínit jako Terror Věc, protože to je pro mě taky kultovní záležitost a viděl jsem tenhle film asi 5x. Z těch novějších mám rád taky Nenavíst první díl, Chata v horách a Insidious.
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod bughuul » leden 9, 2013, 5:48 pm

Já bych rád ještě zmínil jeden starší film. Je to Rosemary má děťátko, není to úplně horor spíš asi drama, ale atmosféra a napětí je neuvěřitelný.
bughuul
New Member
New Member

Příspěvekod Hestia30 » leden 9, 2013, 6:06 pm

Rosemary má děťátko je dobrý film. U takových, s tou podivnou atmosférou se bojím víc než u klasických hororů typu texaský masakr apod. Nedávno jsem viděla Žena v černém. Hodně zvláštní film s hodně zvláštní atmosférou a pro mě docela překvapivým koncem.A hodně mě tam zaujal Daniel Redclife, hrál tak dobře,že jsem si ho vůbec nespojila s H.Potterem.
Jinak dříve jsem koukala často na kdejaký horor,dnes už na to nemám žaludek....
Hestia30
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod Liandra » leden 14, 2013, 8:00 am

Já osobně nemám ráda filmy, kde jsou nějací znetvoření lidé, kteří zaživa řežou lidem končetiny atd. Takových filmý bylo na můj vkus natočeno příliš mnoho.
Já bych mezi horory určitě zařadila Saw: Hra o přežití. Neviděla jsem všechny díly, ale u těch ostatních, jsem měla často ruce před očima. Na jednom díle jsem byla v kině, a to jsem viděla celkově asi půlku filmu :D

Co mám ráda, tak to jsou zombíci. Můj opravdu nejoblíbenější horor je Úsvit mrtvých a potom Horexem zmiňovaný seriál The Walking Dead, už se nemůžu dočkat, až to zase poběží :butthead:
Mezi další oblíbené horory patří např. Osvícení a vámi zmiňované filmy, Nenávist, Mlha, Silent Hill a Ptáci. Ale hlavně nesmím zapomenout na Upír Nosferatu.
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Horex » leden 14, 2013, 8:37 am

Lia je můj človíček , které koluje podobná krev v žilách ... ano s většinou filmů , které se Ti líbí musím též souhlasit jen bych dodal 28 DNÍ POTÉ a 28 TÝDNŮ POTÉ ... taky super filmy :fball:

Samozřejmě se mě také nejvíce líbili horory na které jsme koukali na ošuntělých videokazetách v osmdesátých letech a hlavně film LESNÍ DUCH ... , který tedˇ natočili v remaku a ukázky vypadají velice převelice slibně

Lesní duch (2013)

viz video zde:

http://www.csfd.cz/film/267976-lesni-duch/videa/?type=1

brrrrr to zase bude.....u těch klasickkých starých dílů jsem se kdysi hodně bál , ačkoli za něco stáli jen první dva díly a ta trojka už byla taková fraška
Naposledy upravil Horex dne leden 14, 2013, 10:39 am, celkově upraveno 2
Horex

Příspěvekod Lacrimas » leden 14, 2013, 10:30 am

Tak ten remake Lesního ducha nevypadá vůbec špatně :-) Líbí se mi, že tam opravdu je zachována třeba i ta písnička, že všichni zemřou :-) Těším se. Jen bych tě Horexi trošku poopravil, že Lesní duch má pouze tři díly :-) Ten třetí je komedie takže ten si asi myslel, že je nejslabší. Mě se líbí všechny díly stejně. A Bruce Campbel je prostě típek :-)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Horex » leden 14, 2013, 10:41 am

Máš recht Lacri ... nějak jsem se přepočetl...tak opraveno

Jinak ten remake vypadá opravdu hodně hustě a dle ukázek tam bude hodně věcí stejných jako v originále...těším se moc
Horex

Příspěvekod Sole_Survivor_ » leden 14, 2013, 12:49 pm

Aspoň by se to nemuselo jmenovat Lesní duch, to zní dost brakově, ba až moc komicky. Holt "nápaditost" českých distributorů? :))
Obrázek
Sole_Survivor_
Metal Beast
Metal Beast

Příspěvekod Odifus » leden 14, 2013, 6:21 pm

Já za svůj, život určitě zdaleka neproseděl tolik času u televize jako většina z vás, ale na dobrý film se vždy rád podívám... horory nepochybně patří k mému oblíbenému žánru stejně jako psycho a pod. i když těsně po s kouknutí mam celkem problém jít třeba pro dřevo :) na co si taky budem hrát že...
nejraději mam asi právě duchařiny, mystično a vše kolem toho... z filmů co jsem viděl mě asi nejvíc drtil Japonský kruh a to právě svou atmosférou , která člověka nenechá v klidu celý film... Americké ztvárnění se mi taky hodně líbilo.. jak první tak druhý díl... dál mezi nejlepší horory řadím rozhodně i Záhadu Blair Wich... tuším, že v dobu co se to sem dostalo jsem se poflakoval někde na základce a když jsem to viděl u kámoše tak jsem sral strachy v lese ještě hodně dlouho... dál bych ještě určitě zmínil Kingovu tvorbu, kterou mam hodně rád.. jak v knižnim podání tak zfilmovanou... když jsem u toho stejného kámoše viděl "TO" tak jsem měl hodně velký problém se pak dostat domů... nesnášim klauny
nemam moc rád právě ty kultovky jako je Evil Death a pod... dle mého to má určitě myšlenku a tak, ale neskutečně mě sere jak je to uječený... po hodině jsem to musel vypnout protože mě to věčné pištění a ječení hlavních aktérů přivádělo k nepříčetnosti...
na druhou stranu nepohrnu ani nějakou pořádnou zombijádou ve stylu 28 dní poté, týdnů, usvit mrtvých a ještě si mi hodně líbil taky takový zombíkovský film, ale nemůžu se vzpomenout je se to jmenovalo... odehrávalo se to při polární noci někde na aljašce nebo co?....
Co tady děláš?
Piju...
A proč piješ?
Abych zapomněl...
Abys zapomněl na co?
Abych zapomněl, že se stydím...
Za co se stydíš?
Stydím se, že piju...
Saint-Exupéry - Malý Princ
Odifus
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Horex » leden 14, 2013, 7:17 pm

Odiku to ale myslím nebyli zombíci, ale upíři :D
Horex

Příspěvekod Lacrimas » leden 15, 2013, 1:23 am

Odif: Jo ty myslíš 30 dní dlouhá noc. To byl taky super filmek. Je i pokračování, ale to už není tak dobré. Každopádně musím se vyjádřit k filmu TO. Pro mě je to kultovní záležitost a úplně jsem na ten film zapomněl. Hanba! Docela mě překvapilo hodnocení na CSFD, které je docela nízké. Tenhle skvost můžou podle mě ocenit jen děti, ikdyž je to může nepěkně ovlivnit a já to jako kluk viděl. Dnešní generace je právě odkojena kravinama typu Tajemství loňského léta atd. Proto podle mě takové hodnocení...
P.S. Já jsem Evil Dead viděl ve 14 a posraný jsem byl ještě minimálně týden :-)
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Varg » leden 15, 2013, 8:18 am

Já bych se rád vyjádřil k traileru na Evil Dead.
Vypadá to velice dobře až na malé ale....
Proč tvůrci tenhle kult předělají skoro věrně a pak to vše zaserou kupo nechuťáren a hektolitry krve?
Vždyť ten film byl úžasný hlavně atmosférou a strachem lidi v chatě a oni z něj teď udělají krvavou lázeň,
hlavní hrdince dají ulamovací nůž aby si mohla hezky říznout jazyk,čímž se s kultu stává jen klasická
vyvražďovačka.Vím že je to jen trailer a většina hnusu byla v něm ale i tak to nechápu. :evil:

Mně to přijde stejně uhozené jako by si řekli že udělaji reemake "Cesty do pravěku" a jen tak mimochodem
by ze všech chlapců udělali hulibrky co jeli na výlet aby si mohli pořádně zašoustat.No a při tom by projížděli pravěkou krajinou
a mezi vyndávání svých ohonů s prdele kamarádů by četli odbornou literatůru o zvířatech které zrovna vidí. :x
Varg
Metal bába
Metal bába

Další

Zpět na Pokec a Jiné