Kniha, kterou teď čtete

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.

Re: Kniha, kterou teď čtete

Příspěvekod Pest » červenec 14, 2010, 4:22 pm

A není to drahé, to pádě se vyplatí, myslím.

Kód: Vybrat vše
Pro zobrazení obsahu kódu se registrujte nebo přihlašte.
Pest
Lord of Metal
Lord of Metal

Příspěvekod jakarlito » říjen 29, 2010, 12:39 pm

Dneska jsem začal číst : William Seward Burroughs - Zápádní Země

Západní země - anotace
Další ze zásadních Burroughsových knih – o smrti, sedmeru lidských duších, stonožkách, jedech, lidské nenávisti a strachu. Burroughsovy stále aktuální mrazivé vize člověka deptaného společenskými systémy i vlastní slabostí. Mnoha znalci Burroughsova díla je tato kniha považovaná po Nahém obědě za jeho nejlepší knihu. Ačkoliv se zabývá velkými tématy – nesmrtelností, časem a prostorem -, je psaná prostým, srozumitelným jazykem. Sám Burroughs knihu charakterizoval slovy: „Myslím, že sny jsou životně důležitou cestou k našemu možnému biologickému a duchovnímu osudu. Snové podmínky se často přibližují podmínkám v kosmu. O tom je kniha Západní země.“

a potom mám nachýstáno: Jan Poláček - Spěšný vlak CH.24.12

Spěšný vlak CH.24.12 - anotace
Čechy jsou součástí tisícileté říše a německé Fleischer zní v dané situaci lépe než obyčejné Řezníček. Spěšný vlak CH.24.12 je mrazivým příběhem poněmčené rodiny významného úředníka komisariátu, pro něhož rozkaz nadřízených stojí nade vším. Důsledně koná svou děsivou práci a pro přesvědčení je ochoten obětovat i své blízké. Sledujeme příběh jeho mladšího syna Waltra, jenž je svým otcem a okolnostmi přinucen stát se hrdinou. Volí nejmenší ze všech nabízených zel, ale pouze tím oddálí své osobní "konečné řešení". Trochu jiná realita?

Píše se rok 1953, od vítězství uplynuly dva roky a Češi si začínají uvědomovat, že výhodné spojenectví nepřineslo to, co od něj na počátku očekávali. Válka skončila, ale smrtící stroj v setrvačnosti zabíjí dál. Včerejší hrdinové jsou dnes zločinci a obyčejný člověk netuší, jaký bude zítřek. Jen Walter Řezníček je se svou budoucností smířený. Těžko si ale představit, že by mu ji někdo záviděl.
------------------------------------------------------------------------------
...trošička mých statistik...

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Liandra » říjen 29, 2010, 7:13 pm

Tak to já jsem se vrhla na sci-fi ságu mistra Asimova. Mám před sebou druhý díl...

Obrázek

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu, ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie...

Obrázek

Druhá část dnes již klasického díla sci-fi literatury se odehrává na území fantastické galaktické Říše, která právě prožívá období úpadku.
Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třicetitisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi.
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Terror » říjen 29, 2010, 8:00 pm

Karlos - Od Poláčka jsem četl dvě knihy, ale jeho příklon ke kyberpunku mě moc nebral. Tohle zavání historickou prózou a vydává to po letech odmlky, takže by se to mohlo zlepšit.

Liandra - Nadace je klasika. Mám přečteno všech sedm dílů a i když kouzlo Asimovova psaní s nárůstem věku mizí, tahle série je výborná až do konce. Docela mě láká pustit se do ní po letech znovu.

A já teď čtu... no spíše "sem tam nakouknu" do Hrdinného kapitána Korkorána od Assolanta.
Obrázek
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod jakarlito » říjen 30, 2010, 2:42 pm

Terror: tohle je moje první setkání s Polačkem,a po pár prolistovaných listech,myslím ,že se mě to bude líbit,a časem si seženu i jinačí tituly o něho.
Ještě mám ve knižní frontě : Stephen KIng - Zelená Míle,ale to si šetřím,na dlouhé zimní večery. :cool: :arrow:

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Varg » říjen 31, 2010, 7:44 am

Momentálně čtu knihu "Náměstí a ulice města Opavy" čtu ji už po dvacáté,ale stále objevuji něco co o svém městě nevím.

Obrázek
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod Osirid » listopad 13, 2010, 1:47 pm

Ja som začal čítať Blitzkrieg od Lena Deightona.
Obrázek
Osirid
Metal Novice
Metal Novice

Příspěvekod jakarlito » listopad 14, 2010, 10:48 am

Dneska začínám číst tuto krásnou knížku.

Frederick Forsyth - Den pro Šakala

Den pro Šakala - anotace
Píše se rok 1963. V Paříži vrcholí velkolepá oslava Dne osvobození. Všechny zraky se obracejí k limuzíně, v níž přijíždí prezident Charles de Gaulle. Kromě několika policistů nikdo ze statisícového davu netuší, že přes ozbrojené speciální hlídky pronikl nenápadný muž, který se skrývá za jedním z přísně střežených oken a čeká na vhodný okamžik, aby prezidenta zastřelil. Podaří se policistům profesionálního zabijáka, najatého plukovníkem Rodinem, šéfem teroristické organizace OAS, objevit včas? Kdo má skutečný zájem na prezidentově smrti? Strhující, promyšlený a brilantně napsaný příběh, který byl rovněž úspěšně zfilmován, patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co Frederick Forsyth napsal – Den pro Šakala se ve svém žánru stal klasikou a vstoupil do dějin literatury jako určující a současně nepřekonatelný mezník ve vývoji politického thrilleru.

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hanibal » listopad 15, 2010, 12:28 pm

Krajiny vnitřní a vnější od Václava Cílka, skvělá kniha o vztahu člověka k okolní krajině, o geniu loci určitých míst, o zeleném muži a jablkovém štrůdlu :)

Obrázek

Krajina se od 90. let 20. století stala jedním z klíčových pojmů přírodních, ale i některých humanitních věd. První polovina textů se týká skutečné, fyzické krajiny, jejích proměn a ochrany. Druhá část je věnována vnitřním krajinám duše - fenoménu genia loci, postavě Zeleného muže, keltským bohům v druhohorách atp. Celek uzavírají Poutníkova pravidla putování po posvátných místech a obsáhlý soupis literárních i hudebních pramenů, které jsou pro vstup do krajiny potřebné. Hlavním motivem knihy zůstává nutnost chránit krajinu kvůli jí samé, kvůli živlům, skalám, vodám a životu, ale také kvůli sobě a vlastní duši.
Og bakom synger skogene
Hanibal
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod Varg » prosinec 29, 2010, 8:05 am

Tááák a teď se chystám na tyhle dvě které vlastním pár let ale ještě jsem neměl tu správnou náladu.
Obrázek Obrázek

A tady tu si dávám jen tak můj oblíbený spisovatel a hlavně oblíbené téma.
Obrázek
Varg
Metal bába
Metal bába

Příspěvekod jakarlito » leden 30, 2011, 12:58 pm

Ladislav Pecháček - Dobří holubi se vracejí - 1985, román, v němž na motivech protialkoholní léčby je nastolena otázka vnitřních hodnot člověka i jejich vlivu na vnější projevy a chování. Je pohledem na jedince, který nezvládá život tak, jak by si okolí představovalo. Přesto zůstává svébytnou osobností. Román se stal předlohou pro televizní zpracování.

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Jerabina » únor 9, 2011, 10:45 am

Já se teď pustila do Postřižin od Hrabala. Viděla jsem tuhle zase ten skvělej film, a tak sem si řikala, že bych mohla zkusit tu knihu. Hele a fakt je docela fajn. Doporučuju. :arrow:
Jerabina
New Member
New Member

Příspěvekod Terror » únor 11, 2011, 3:18 pm

Obrázek
Mistrova poslední kniha z cyklu Les mytág. Škoda, že už žádnou nenapíše. Sice kvalita (pro mne napětí a záhadno) trochu poklesla, přesto výborná fantasy k zamyšlení.
Recenze zde:
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod Hanibal » únor 17, 2011, 12:18 pm

George Orwell - 1984, fenomenální dílo - perfektní analýza diktatury
Og bakom synger skogene
Hanibal
Metal Lover
Metal Lover

Příspěvekod jakarlito » duben 9, 2011, 10:47 am

Jan Pelc - ... a bude hůř

Obrázek

- třídilný román

DĚTI RODIČŮ
Poprvé se setkáváme s hlavním hrdinou Olinem v jeho šestnácti letech. Byl vyhozen z internátní školy a otec mu zařídil učení na místním učilišti. Olin si chtěl zařídit život podle sebe. Nenáviděl autority, včetně svého otce. Začal se poflakovat po hospodách. Skončil v nejšpinavější putice ve městě U BOUČKŮ. Našel si zde hodně pochybných kamarádů, na kterých obdivoval jejich volnost a svobodu. Poprvé se zamiloval do podnikové pracovnice Soničky. V té době se ještě občas vracel domů. Jednoho dne však našel Soničku se svým otcem. Hospoda U BOUČKŮ se stala jeho domovem. S kamarády Špínou, Marabuem, Hašem a dalšími z hospody zažíval neuvěřitelné věci. Tehdejší komunistický režim vyžadoval, aby každý pracoval. To se chlapcům nelíbilo. Neustále je za to pronásledovala VB. Jednou ho kamarád Michal naučil čichat toluen. Olin pak v halucinacích skočí pod auto. Jakmile se vrátí z nemocnice, nastoupí se Špínou k technickým službám. Dostanou vlastní pokoj a opět se rozjíždí kolotoč flámů akcí, na kterých se neustále pije. Jeho druhou velkou láskou byla Bejbina. Olin si ji bere za ženu a čekají spolu dítě. Bejbina, která vyrůstala v dětském domově, si uvědomí, že nechce, aby její dítě dopadlo stejně. Olin už je na alkoholu hodně závislý. Bejbina ho opouští. Olin se opije, na pár dní je mimo, a poté si podřeže žíly.

DĚTI RÁJE
Olin se vrací z léčebny. Doma zůstalo vše při starém. Zakládají skupinu a opět organizují alkoholové akce. Olin potkává bývalou kamarádku Olinu, která utíká z pasťáku, a seznamuje se s Otou. Špínova holka Petra se zamiluje do Hrbaté. Dostanou byt a Olin jim oběma udělá dítě. Vtom samém bytě se Olin vyspí se svou sestrou Hankou. Takový život ho ale přestává bavit. Nechce být pořád pronásledován policií. S Olinou a Otou se rozhodnou utéct. Z Československa se ale nedostanou. Olina spáchá sebevraždu a Ota následně po ní také. Olin dostává tři roky.

DĚTI CEST
Po návratu z vězení si vyřídí falešný pas a odjíždí na dovolenou do Jugoslávie. Chce tak skoncovat se všemi rádoby kamarády. Z Jugoslávie utíká do Vídně, pak do Itálie a nakonec do vysněné Francie...

INDEX :

Nedoporučujeme ke čtení těm, kteří předpokládají, že život ostatních vypadá jen jako jejich vlastní, že druzí jednají, myslí a mluví jako oni sami, a není-li tomu tak, odmítají to brát na vědomí, místo aby je to pobídlo se hlouběji touto skutečností zabývat.

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Terror » duben 10, 2011, 5:49 am

Na Pelce se chystám, ale vzhledem k tomu, že ho mám jenom jako ebook, tak pořád váhám. Určitě je to šokózně dobrá kniha.
Jinak jsem se pustil do série knih od AFSF.
Mám za sebou Silverbergova Muže v labyrintu,
Obrázek
Hrdina románu Dick Muller je bývalá hvězda světové diplomacie, která získala po prvním setkání s mimozemskou civilizací v dějinách lidstva psychickou vlastnost, která ho vyřadila z lidské společnosti. V okruhu několika metrů kolem sebe vyzařuje všechny své duševní emoce, které ostatní lidé cítí a nejsou schopni v jeho společnosti ve zdraví vydržet. Stala se z něj psychicky zničená troska, trpící depresemi a sebevražednými sklony. Proto si vyhledal dobrovolný exil v Lemnosského labyrintu, tajemném pozůstatku po neznámé civilizaci na konci galaxie.

teď jsem v půlce Williamsonovy Lodě.
Obrázek
Rick Drake se vrací ze studií na Zemi na rodný asteroid, aby pomohl svému otci ovládnout antihmotu a bojovat s Interplanetou – korporací, která ovládá celou oblast díky svému monopolu na energii. Velmi významná space opera.
Terror
Metal dědek
Metal dědek

Příspěvekod jakarlito » červenec 31, 2011, 6:50 pm

Mlčení jehňátek(Silence of the Lambs)-Autor: Thomas Harris

Obsah:

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.....

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Liandra » prosinec 19, 2011, 8:10 am

Po půl roce se mi podařilo sehnat v antikvariátu v Ostravě knihu Cesta na sever od Karla Čapka :-)
A začnu číst na Štědrý den, protože ji najdu pod stromečkem :D

Obrázek

http://karelcapek.cz/cesta-na-sever/
Obrázek
Liandra
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lacrimas » prosinec 19, 2011, 10:40 am

Tak já jsem nedávno dočetl Vítěz je sám od Paula Coelha a momentálně jsem u šestého dílu z 39 zatím přeložených scifi Ledová společnost. Tím to děkuji panu Keňovi, který mi toto výborné scifi doporučil :prayer: :)

Obrázek
Lacrimas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod jakarlito » prosinec 19, 2011, 11:44 am

Já tedkom čtu Slavnosti sneženek - od Bohumila Hrabala,a jak to dočtu,tak se konečně chcu vrhnout na - MOTÝLEK - od Henri CHarriére,protože se mě po delší době vrátila dom,každé komu jsem ju půjčil,si tohle dílo nemůže vynachválit,tak se těším.Mimochodem film,podle týhle knížky,je taky geniální.

My Music on RYM
jakarlito
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Literatura